Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Temat: Plan Treningowy dla początkującego 15 latka

  1. #11
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    100 punktów doświadczeniaOverdrive31 dni zarejestrowany
    Avatar nicek333
    Dołączył
    10-02-11
    Skąd
    Bartoszyce
    Postów
    20
    SOG
    4
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    No wszystko ok. Ale zapoznaliście się w ogóle z moim sprzętem? Kołyska - ona nie pomoże na mięśnie brzucha? To nie jest dobry sprzęt ? Ławeczka z wieloma funkcjami i obciążeniem 30 kg nie pomoże na rozwinięcie klatki piersiowej ? To chyba przyśpieszy rozwój mięśni bardziej niż pompki, brzuszki... ;)

  2. #12
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    hehe z tymi pięknymi oczami to nie przesadzaj:D no dawno mnie tu nie było przyznam:)
    nicek oczywiście, że pomoże, ale bez dobrej michy to nawet nie masz co marzyć o sukcesach...
    nawet z najlepszym treningiem bez odpowiedniej ilości budulca (białek) i energii (węgli, tłuszczy) nie zdobędziesz tego co chcesz:)
    ale samą sztangą i ławeczką klatki nie rozbudujesz... to nie jest tylko jeden mięsień:) możesz kombinować z gilotyną na płaskiej,
    fazą negatywną i pozytywną dzielone na czas, samo machanie na ławce nic nie da:)
    pompki są świetnym ćwiczeniem na klatkę!! zapamiętaj to i nie wykluczaj z planu:) poszukaj trochę o rodzajach pompek i jak je można wykonywać
    (no popatrz, odziwo nie ma tylko pompek klasycznych, które widujesz na filmach:))
    a kołyska to syf i ogranicza Twój ruch, nie baw się w takie cuda... po co masz izolować? to niszczy całe ćwiczenie danej partii...
    niepotrzebne Ci ćwiczenia izolowane na tym etapie, skup się na ćwiczeniach złotych

  3. #13
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    100 punktów doświadczeniaOverdrive31 dni zarejestrowany
    Avatar nicek333
    Dołączył
    10-02-11
    Skąd
    Bartoszyce
    Postów
    20
    SOG
    4
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    No dobra, włączam pompki. Połowy twojej gadki nie zrozumiałem (nie zapominaj, że jestem początkujący i nic o tym nie wiem), ale mogę wywnioskować, że pompki są lepsze od ćwiczeń na ławce z obciążeniem i brzuszki lepsze od kołyski ? Przecież to absurd.

  4. #14
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    nie napisałem, że pompki są lepsze od płaskiej, napisałem, że są świetnym ćwiczeniem na rozbudowę klatki:)
    mam nadzieje, że wiesz jak wykonywać brzuszki? choć bardziej od nich poleciłbym Ci spięcia brzucha:)
    absurdem jest to, że większość młodych idąc na siłownie widząc pełno sprzętu siada od razu na maszyny zamiast zająć się ciężarami wolnymi...
    po jakiego kija Ci na tym etapie izolować mięśnie? skoro chcesz budować masę mięśniową całego ciała, to całe ciało musi pracować,
    o to w tym chodzi żeby starać się utrzymywać równowagę, nie kołysać się ale masz sam to utrzymywać... a nie wyzyskiwać się maszyną i robić z siebie kalekę na życzenie:)
    powiedz mi, więcej siły zużyjesz robiąc normalne brzuszki (oczywiście wiadomo jak, nie kładziesz się do końca mięśnie ciągle napięte i do końca też się nie unosisz,
    masz robić tak, aby jak najmniej pracowały prostowniki a jak najwięcej brzuch) czy może na tej śmiesznej kołysce? takie rzeczy są dla leniwych ludzi...
    świetnym określeniem do tego będzie efekt placebo:) to samo tyczy się takich cudów jak Abdżimik czy jak to tam się pisze...

  5. #15
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    100 punktów doświadczeniaOverdrive31 dni zarejestrowany
    Avatar nicek333
    Dołączył
    10-02-11
    Skąd
    Bartoszyce
    Postów
    20
    SOG
    4
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć co do ławeczki, dziękuję za poradę. Ale kołyska nie polega na wspomaganiu robienia brzuszków... Podczas podnoszenia się na kołysce dotykasz góry kołyski głową, a plecy masz tak jakby w powietrzu. Podciągasz się mięśniami brzucha do 45* i trzymasz tak przez jakieś 5 sekund. Przez te 5 sekund mięśnie brzucha, aż całe drżą. To daje rezultat z 10 brzuszków (wg. mnie). Podczas treningu na kołysce nie ćwiczy się tylko mięśni brzucha ale i klatki piersiowej. Nie wiem jak Ty, ale ja odczuwam ból kręgosłupa po robieniu brzuszków. Na kołysce kręgosłup nie ma styczności z podłogą. Mam nadzieje, że Ci wyjaśniłem świetność tego sprzętu. :D

  6. #16
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdrive25000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar mtm
    Dołączył
    10-04-09
    Skąd
    Świnoujście
    Wiek
    31
    Postów
    5,377
    SOG
    399
    Otrzymał : 1,203 SOGi w 711 postach

    Domyślnie

    już tak nie cukruj tej kołysce bo rzygać sie chce . Mango sie naoglądałeś i głosisz głupie teorie .

    trening brzucha zrób 2-3 razy w tyg .

    cieżkie spięcia z talerzem zza głowy
    allachy
    wznosy/podciąganie nóg
    metroflex

  7. #17
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    zza głowy mało wygodne, osobiście preferuję przy klatce:)
    nicek jeżeli bolą Cie plecy to który odcinek? rozumiem, że odcinek kości krzyżowej? jeżeli tak to po prostu ocierasz nim o twarde podłoże,
    jeżeli odcinek lędźwiowy? czyli odcinek gdzie masz prostowniki, zatem nie skupiasz się na fazie negatywnej:) ale to miejsce i tak zawsze będzie
    lekko odczuwalne przy takich ćwiczeniach... teraz od Ciebie zależy jak bardzo będzie angażowane przez wykonywanie odpowiedniej techniki
    świetność tego sprzętu? a podaj mi przykład, jakiś film instruktażowy z jakimś trójboistą czy kulturystą na poziomie, który korzysta z takich cudów?
    wiesz co by zrobił cooleman z tą kołyską? przerobiłby ją na sztućce, bo przynajmniej one by mu się do czego przydały:)

  8. #18
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdrive25000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar mtm
    Dołączył
    10-04-09
    Skąd
    Świnoujście
    Wiek
    31
    Postów
    5,377
    SOG
    399
    Otrzymał : 1,203 SOGi w 711 postach

    Domyślnie

    mało wygodne bo co ? mało wygodne mogą być spodnie :) zza głowy cieższe niż na klacie , a o to chyba chodzi nie ?
    metroflex

  9. #19
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    tak cięższe niż na klacie i większe angażowanie prostowników...
    jak za mało przy klacie to więcej nałożyć i tyle, trzymając za głową ciężar zmuszasz prostowniki do większej pracy...
    działa to na zasadzie takiej, jak robisz wznosy tułowia ku górze leżąc przodem na ławce....

  10. #20
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    PS: dla uściślenia, to się właśnie dzieje w fazie negatywnej... bo wtedy jest największy udział prostowników

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •