Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 61

Temat: Plan Treningowy dla początkującego 15 latka

  1. #31
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    100 punktów doświadczeniaOverdrive31 dni zarejestrowany
    Avatar nicek333
    Dołączył
    10-02-11
    Skąd
    Bartoszyce
    Postów
    20
    SOG
    4
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    1Matt pewnie, że się nie znam bo gówno wiem szczerze mówiąc o kulturystyce/fitnessie. I nie denerwuj się. ;)
    Noo Micek dziękuje bardzo za pomoc, trochę popracuje ile kg dawać itp. Tylko wiesz, nie orientuje się, jakbyś mógł mi wyjaśnić:
    siady, wiosło, wyrosty nóg siedząc (to ćwiczenie na nogi? jeśli tak to nie potrzebuje), wyciąg górny uchwyt V, mc.

  2. #32
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    a więc wychodzi na to, że robimy z siebie kaleków na życzenie? bo brakuje stażu?
    kompletna bzdura... czym się różni osoba ze stażem większym? tym, że ma więcej siły i większą muskulaturę, także racja wykonuje ćwiczenia większym ciężarem,
    ale to wyklucza wykonywanie tych ćwiczeń u początkującego mniejszym ciężarem? odpowiednio dopasowanym do danej osoby? bzdura... niby dlaczego?
    wyjaśnij mi to dokładnie, dlaczego osoba początkująca nie może wykonywać siadów i ciągów na jednym treningu? chce znać konkretny powód,
    nie śmieszne wymysły z kontuzją, której tak naprawdę każdy może się nabawić... jakbym słuchał się mądrego lekarza, który zabraniał mi robić
    takie wygibasy to dziś mógłbym wylądować na stole operacyjnym ze skrzywieniem kręgosłupa, na szczęście go nie słucham i jestem zdrowy jak rydz.
    apropo Twojego planu... po takim czymś ktoś ma czuć mięśnie? przez pierwsze 2-3 treningi, potem pożegna się z tym pięknym uczuciem...
    i od kiedy na koniec MC? boziu, przecież to jest ćwiczenie złote!! które potrzebuje ogromnego wkładu siłowego, pracuje całe ciało, jak ono może być na końcu?
    ale najlepsze to jest przedramię przed wiosłem... wymiatasz chłopie
    to samo tyczy się wiosła? czy siadów po WL... totalny chaos w tym przykładowym planie.
    i nie ABC tylko ABA BAB, bo z tego wynikałoby, że plan C jest inny;]

  3. #33
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    heh forum tak zamula, że post pod postem wysłało...

  4. #34
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    ahh przeoczyłem coś... wyprosty nóg, od kiedy to ćwiczenie jest korzystne? od kiedy izolowanie tak dużej partii
    mięśniowej jest rozsądne? jaki to ma cel? chronić więzadła kolanowe? bzdura...
    kolana maja 4 więzadła, które je chronią:
    - więzadło poboczne-piszczelowe MCL
    - więzadło krzyżowo-przednie ACL
    - więzadło poboczne-strzałkowe LCL
    - więzadło krzyżowe tylne PCL

    Największa ich ochrona następuje podczas, gdy kolano jest na maxa zgięte lub na maxa wyprostowane! co to oznacza? ano to, żeby podczas przysiadów nie zostawiać wolnej przestrzeni pomiędzy łydka a tylnim udem, gdyż wtedy ochrona tych więzadeł jest narażona na bardzo duże przeciążenia. Trzeba się nauczyć po prostu robić przysiady olimpijskie ATG i tyle, a nie wszelkiego rodzaju suwnice i przysiady połowiczne...

  5. #35
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    spójrz na samą górę,chłopak nie wie jak wyglądają podstawowe ćwiczenia nie zna nawet techniki tych cwiczen a ty mu rzucasz plnn jak dla kazdego innego:)
    plany sa przykładowe mają działac naprzemiennie czyli 3 palny każdy o z innymi cwiczeniami tak żeby nie dać wszystkich najcieższych cwiczen na jedenj sesji.
    3tygodnie o których mówisz i tak posluża jako nauka prawidłowej techniki a nie od razu wchodzenie na nie wiadomo jakie cwiczenia i cięzary jesli chłopak weźmie się za robienie cięzkich treningów od zaraz to długo nie pociągnie.
    konkretny powód dla siadów i mc na jednej sesji? osoba ma zerowy staż w cwiczeniach,nie zna techniki,nie ma pojęcia o czuciu mięśniowym ,połaczeniu mózg mieśnie,nie wie nawet jak prawidłowo prowadzić ruch,dwa najciezsze cwiczenia na obciążające kręgosłup na jednje sesji to chyba wystarczające powody.
    nie jestem przeciwnikiem tych cwiczen ale wprost przeciwnie sa dla mnie podstawa ale nigdy nie polecałem ich osobie która dopiero zaczyna aby robiła je na samym początku treningu i to na jednej sesji,można je da oczywicie ale w systemie ABC na innej sesji,a powód dlaczego na koniec treningu to taki że już jesteś wystarczająco rozgrzany by do nich przystąpić,sam w swoich trengach nigdy nie daje tych cwiczen na początek ostatnio nawet siady robię po kilku seriach wyprostów nog bo uważam to za bezpieczniejsze,po za tym(to moje spostrzeżenia) kiedy zrobię naprawde ciężki mc gdzie ostatnie serie to 150-170kg nie mam ochoty podchodzić już do inych cwiczen poniewaz jestem całowicie wypruty bo wkładam w nie całą siłe całego ciała.dlatego robie je na końcu.inni moga robić go na poczatu bo mają najwięcej siły i sa skupienie an tym cwiczeniu ale mi to nie odpowiada i tyle.
    aprpopo
    ABC-dokłądnie 3 różne plany gdzie ostatni trening jest najlżejszy a dwa wczesniejsze opierają się o siady i ciągi.
    bez odbioru.pomagaj mu jesli chcesz a nie szukaj spinek o rzeczy oczywiste.pozdro

    Nicek333-na razie nie sugeruj się tymi planami to tylko przykład jak można to zrobic a nie gotowy plan nie znam twojego sprzetu ani reszty inf.ułoże ci coś i postaram wyjasnić podstawy dobrze było by jednak żebyś miał jakąś osobe która pomogła by ci w opanowaniu podstawowych cwiczen najpierw musisz nauczyc sie techniki póxniej dopiero brac się za cwiczenia,bezpieczenstwo przedewszystkim.pomogę ci ale już nie dziś jutro mam egzmain i musze sięprzygotowac,jutro postaram się odezwać,pozdro!:)

  6. #36
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    100 punktów doświadczeniaOverdrive31 dni zarejestrowany
    Avatar nicek333
    Dołączył
    10-02-11
    Skąd
    Bartoszyce
    Postów
    20
    SOG
    4
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Czyli nie stosować się do jego planu ? Nie wiem co myśleć...

  7. #37
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    100 punktów doświadczeniaOverdrive31 dni zarejestrowany
    Avatar nicek333
    Dołączył
    10-02-11
    Skąd
    Bartoszyce
    Postów
    20
    SOG
    4
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Aa, jeszcze chciałem zapytać czy plan Micka jest dobry na klatke piersiową i brzuch? Jak wcześniej mówiłem, głównie na tym mi zależy. :)

  8. #38
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    nie to tylko przykład nie stosuj się do niego.jutro ułoże cos sensownego.

  9. #39
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    aha mam rozumieć, że dzięki suwnicy nauczy się prawidłowych przysiadów? większej bzdury nie słyszałem... i czy ja napisałem, że ma nakładać
    nie wiadomo ile obciążenia? pisałem, że początkujący nakłada mniej... i lepiej wyjdzie na robieniu przysiadów niż tych śmiesznych wyprostów nóg...
    dwa ćwiczenia obciążające kręgosłup na jednym treningu? a jakie według Ciebie nie obciążają? WL nie obciąża? wiosło nie obciąża?...
    są równie dużym obciążeniem jak MC...
    jak nie zna techniki to się nauczy, po śmiesznych ćwiczeniach na suwnicy będą napier** go kolana i stwierdzi, że przysiadów robić nie będzie
    bo ma problemy z kolanami... i tyle będzie z jego nauki techniki... zaprzeczysz? a dlaczego panuje mit rozwalania kolan przy robieniu nóg?
    bo ludzi włażą na tą pieprzoną suwnicę zamiast na sztangę!! czemu? bo tam jest wygodniej, mylnie bezpieczniej i można nałożyć dużo kg,
    bo chłopak się wstydzi siadać przy 30kg to lepiej rypnąć 100kg na suwnicy... a to jest błąd, przy siadach będzie miał większy respekt
    dla ciężaru i nie nabawi się kontuzji bo będzie bał się więcej nałożyć... a na suwnicy będzie wariował...
    co do tego rozgrzania... co Ty robisz przed treningiem, że nie masz rozgrzanych nóg pleców? fajkę palisz? już widzę to stękanie przy MC i siadach w ostatnich seriach...
    podałeś tylko przykład kolejnego mitu, że te ćwiczenia na koniec ponieważ wcześniej rozgrzewasz mięśnie, to ja się pytam gdzie jest ten prawidłowy trening
    skoro Ty przez cały czas mięśnie rozgrzewasz żeby przygotować się do MC?
    amen

  10. #40
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    chłopie ogarnij sie!
    nigdzie nie zabroniłem mu robic tych siadów i ciągów
    nie wspomniałem o suwnicy (chyba sobie ją wymyśliłeś nie wiem)
    nie powiedziałem nic o rozwalanych kolanach też sobie dodałeś
    i oczywscie wl tak samo obciąza kręgosłup jak ciągi i siady.czytaj ze zrozumieniem a nie to co chcesz przeczytac!!!albo cytuj,nie brne w ta idiotyczna gadke dalej.
    koniec gadki.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •