Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: 6 Pytan, Powrot na siłownia

  1. #1
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Piorun
    Dołączył
    09-04-09
    Postów
    205
    SOG
    21
    Otrzymał : 60 SOGi w 40 postach

    Domyślnie 6 Pytan, Powrot na siłownia

    Witam nie było mnie na forum jakiś czas (ok 1,5 roku), wracam do gry :) znaczy do pakowania :) Forum wygląda teraz ładniej.
    Po odnowieniu treningu przyszło mi do głowy kilka dylematów, chodzi o to by trening był najbardziej efektywny.

    1) 2 treningi na dzień czy 1 dłuższy?
    -Mam możliwość zrobienia 2 krótszych treningów rano i wieczorem po ok 40 minut, ale zastanawiam sie czy to lepsze rozwiazanie niz jeden który trwa ok 1h10min

    2)Optymalny czas treningu
    -Słyszałem ze trening powinien być krotki i intensywny nawet do 40 minut, czy to rzeczywiście jest optymalny czas 1 treningu na dzień? Nawet jesli mamy czas i checi na wiecej?

    3)Przerwy miedzy seriami
    - Czy robienie przerw miedzy seriami co 5 minut to nie za duzo? Chodzi o trening na mase ok 10-6 powtórzeń.

    4)Ilość serii na i typ mięśnia.
    -Są pewne wytyczne o tym ile serii powinno się robić na duze i małe partie mięśni, staram sie na duze i małe robić po 16 na dzien, czy to nie za duzo?

    5) Ilość rożnych ćwiczeń na jedna partię mięśniową
    -Staram sie wykonywać 2 rożne ćwiczenia po 8 serii na jeden dzien, czy to jest ok? Widziałem na jakiś rozpiskach ze robią po 3 ćwiczenia i 4 serie na jedno. Czy moj tryb jest ok?

    6) Serie na siłe w programie
    -raz na jaki czas robie progres na sile, robie wtedy po 4, 3, 2, 1 powtórzenie i ok 6-8 serii. Czy to jest ok do wzrostu masy?

    Cel masa, wiek 27, staz ok 1 rok, waga 95.

    Pozdr, Siła!
    Jedz ryż będziesz wielki ;) http://i44.tinypic.com/vzd0zn.jpg
    "Człowiek w życiu ma albo wymówki, albo wyniki."
    "Miarą wielkości góry jest zmęczenie wędrowca."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    1. Wg mnie lepiej jeden dłuższy. Masz więcej czasu na regenerację niż przy opcji 2x dzień
    2. trening powinien być krótki i maksymalnie intensywny. W ciągu tych 40 minut można przecież spokojnie zrobić całe łapy/klatkę/plecy czy inną partie
    3. przerwy zależą od wielu rzeczy, objętość serii, złożoność ćwiczenia, ciężaru, naszego celu, wielkość partii. Przecież przerwy między ciężkim mc nie będą takie samie jak przy uginaniach ze sztangą
    4. To zależy. Nie można przyjąć 16 serii na każdą partię bo to bez sensu.
    5. Zależy od Twojego celu czy grupy mięśniowej. Nie można porównywać np klatki do tricepsa, bo przecież klatka jest większą partią to raz, triceps jest mięśniem wspomagającym w wielu ćwiczeniach więc może być już wstępnie zmęczony. Ale przyjęło się że na duże partie robi się 12-16 serii, na małe 9-12. Co oczywiście nie znaczy, że każdy trening ma mieć taką samą intensywność.
    6. Z jednej strony to dobrze bo potem operujesz większymi ciężarami w treningu bardziej objętościowym co analogicznie przełoży się na przyrosty, natomiast nie ciągnąłbym go dłużej niż te 3 tygodnie
    Ostatnio edytowane przez luo ; 09-02-11 o 09:49
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •