Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Gainer- co o takim sądzicie?

  1. #1
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Geryon
    Dołączył
    12-03-06
    Skąd
    Wołomin
    Wiek
    36
    Postów
    399
    SOG
    5
    Otrzymał : 35 SOGi w 31 postach

    Domyślnie Gainer- co o takim sądzicie?

    Teraz na rynku jest bardzo dużo różnych gainerów, że nie wiem co wybrać. Ogolnie mam ułożoną dietę , moje zapotrzebowanie to okolo 3000kcl w ciągni dnia spozywam ich trochę mniej w zależności od dnia potrzebuję gainera do pomocy i uzupełnienia diaty.
    I nie wiem na co sie zdecydować, sporo ludzi poleca PVL Mutant Mass nie wiem co o tym sądzić Wyczytałem sporo dobrych opini. Proszę o waszą pomoc czy warto to wybrać czy raczej coś innego? Jeśli moge prosić to podajci coś innego dobrego.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar Bobeszken
    Dołączył
    02-02-11
    Skąd
    Calgary
    Postów
    13
    SOG
    0
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że dużo zależy od tego w jakim jesteś wieku i jak bardzo aktywny. Dam Ci przykład mojego 22 letniego syna. Od wielu lat ćwiczy na siłowni 4-5 razy w tygodniu po 2 godz., a oprócz tego dokoptowywuje sobie w domu, no i łazi na karate 3 razy w tygodniu. Zawsze był zadowolony ze swojej sylwetki. Powiedziałbym, że jego mięśnie i budowa to tak jak wyglądał Bruce Lee. No ale to tylko wtedy widać jak się rozbierze. Od roku czasu próbuje urosnąć na masie, zmienił zdanie wyglądu, zwłaszcza jak zaczął chodzić z kolegami na dyskoteki i do barów. Jak sam na pewno wiesz, tam często młodzież szuka zaczepki i osoby, które mego syna zaczepiają (czasami) nie zdają sobie sprawy jak on naprawdę wygląda, ponieważ wszystko ukryte jest pod ubraniem. Słuchaj Geryon, on zjadał ten proszek wiadrami!! Wydawał dużą forsę i nic. Nie chciał się mnie posłuchać, a ja mu wyraźnie tłumaczyłem, że przy jego treningach i w jego wieku to on to wszystko spala w mig. Poradziłem mu aby zmniejszył swoją aktywność, skupił się nad odpowiednim jedzeniem i uwierz mi chłopak przybywa na wadze i powoli rośnie. Nadal szaleje na siłowni, ale już nie w takim stopniu. Oprócz tego co napisałem, w grę wchodzą również sprawy genetyczne, ale to już inna historia. Podsumowując; jeżeli jasteś młody i bardzo aktywny to bardzo możliwe, że te odrzywki mało lub prawie wcale nic Ci nie pomogą.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik Bobeszken otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    fallenursus (05-02-11)

  4. #3
    Moderator #Dieta Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Giro
    Dołączył
    28-09-08
    Postów
    1,262
    SOG
    275
    Otrzymał : 285 SOGi w 179 postach

    Domyślnie

    J.w. zainwestuj w dobrą miskę, ewentualnie kup dobre białko, a węgle dostarczaj z pożywienia. Nie kupuj Gainerów, bo to białko z cukrem ;)
    3...2...1... Start ! ! !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Geryon
    Dołączył
    12-03-06
    Skąd
    Wołomin
    Wiek
    36
    Postów
    399
    SOG
    5
    Otrzymał : 35 SOGi w 31 postach

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o wiek to 23lata mam, moja aktywnośc sprowadza się do silowni 3 razy w tygodniu.
    Dobra miska jest na tyl dobra na ile mnie stać i na ile pozwala mi czas. Dlatego zdecydowałem sięna gainera jeśli jednak gainera mi odradzasz to daj jakieś na prawdę dobre białko i węgle zaproponuj coś. A jeśli chodzi Bobeszken o Twojego syna to bardzo możliwe, że zaczął za wcześnie tak jak większość młodych "napaleńców nie obraź się za wyrażenie ale sam kiedyś taki byłem w wieku 17 lat chciałem być wielki jedząc odżywki, jednak miałem też odpowiednich doradców i zrezygnowałem pojakimś czasie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar Bobeszken
    Dołączył
    02-02-11
    Skąd
    Calgary
    Postów
    13
    SOG
    0
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    Geryon, "napaleńców" to za delikatne słowo w przypadku mego syna,- nawet nie wiem jak to nazwać. Och, napewno zaczął trening za wcześnie - zgadzam się, ale w sumie to TAK i NIE. Wiele osób trenuje od dziecka różne dyscypliny sportu. W jego przypadku, za wcześnie porwał się na duże ciężary i na długo godzinne treningi. Ale może piszmy o Tobie. To, że jesz dużą michę, to nie znaczy, że jesz prawidłowe jedzenie. Nie będę podawał Tobie listy co powinieneś jeść. Skoro jesteś i piszesz na tym forum, tzn., że masz komputer i dojście do internetu gdzie na pewno świetnie sobie poradzisz w wyszukaniu odpowiedniej diety. Nie jestem w stanie podać Ci jakie są dobre odżywki w Polsce, ponieważ nie znam nazw, lecz jeżeli postanowisz kupić proteinę (białko) to najlepsza jest z serwatki (100% Whey).
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Geryon
    Dołączył
    12-03-06
    Skąd
    Wołomin
    Wiek
    36
    Postów
    399
    SOG
    5
    Otrzymał : 35 SOGi w 31 postach

    Domyślnie

    Myślę , że em dosyć prawidłowo napiszę w skrócie :

    Śniadanie

    Płatki
    Twarożek
    Smakija

    II Śniadania

    Kanapki
    Banan
    Serek
    Tuńczyk
    Sałatka

    Obiad

    Ryż z kurczakiem

    II Obiad :)

    Ważywa na patelnię z kurczakiem
    Wołowina z ryżem, kaszą bądź makaronem

    Kolacja

    Jajka
    Tuńczyk
    Twarożek
    Smakija

    Z tych dań mniej więcej twożę sobie dietę na którą mnie stać czasowo, finansowo i to co m odpowieda.
    Oczywiście nie znczy to że ja codziennie jem np. Kolację złożoną z 4 posiłków tylko tak to mixuje,żeby było wartościowo i smacznie.
    Dlatego chce koniecznie dorzucić do tego albo gainera albo ewentualnie białko z węglami. Myślałem o białku np DYMATIZE ELITE WHEY PROTEIN IZOLAT do tego CARBO jakieś...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #7
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Mosin
    Dołączył
    12-09-10
    Postów
    239
    SOG
    10
    Otrzymał : 21 SOGi w 20 postach

    Domyślnie

    Co do diety to myślę ,że przydała by się mała korekta tj. I obiad jako przed treningowy posiłek zaraz po treningu możesz dać ok. 20g białka i 30g węgli. Potem tak 30-45 min po posiłku po treningowym II obiad, jako ostatni węglowodanowy posiłek w tym dniu. Dodatkowo koniecznie dodaj do diety tłuszcze ok 1g na kg/masy ciała ( z wyjątkiem posiłku po treningowego i II obiadu ). Co do wyboru białka moje zdanie jest takie ,że każde które kosztuje tak 50-60 zł/kg i więcej jest raczej ok i badziewia nie kupisz. Co do Carbo to moim zdaniem nadaje się jako po treningowy oraz mi się osobiście zdarza od wielkiego dzwonu pić w czasie treningu jeśli posiłek przed treningowy był słaby.
    Gdy byłem w twoim wieku, miałem szesnaście lat.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Rano daj jaja. Kazeina nie nadaje się na podstawowe źródło białka rano, musisz jak najszybciej pozbierać się z nocnego katabolizmu. Sporo osób dorzuca rano też izolat/koncentrat

    Izolat Dymatize jest ok.
    Po treningu zamiennie z carbo możesz jeść rozgotowany ryż/miód, w innych porach za bardzo się nie nadają, no chyba, że niedużo z rana. IMO do picia w ciągu dnia lepszy będzie dla Ciebie bulk
    Ostatnio edytowane przez luo ; 07-02-11 o 21:57
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #9
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Geryon
    Dołączył
    12-03-06
    Skąd
    Wołomin
    Wiek
    36
    Postów
    399
    SOG
    5
    Otrzymał : 35 SOGi w 31 postach

    Domyślnie

    No wiesz to co tutaj napisałeś to troszkę kosztowna operacja :)

    Ja jednak chyba zostanę przy białku i carbo tylko.

    Białko 100% Whey Protein 3x30g , Rano po śniadaniu , na około 30-60min przed treningiem i max 30min po treningu
    Carbo Olimp CarboNOX 3x50g , Rano po śniadaniu , między posiłkami w pracy , i na5 minut przed treningiem.

    Co myślicie o takim dawkowaniu.?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #10
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Izolat najlepiej brać w porach największego katabolizmu czyli od razu po przebudzeniu, przed/po tren w innych za porach nie na sensu.
    Carbo po treningu, cukry proste są zbędne w ciągu dnia
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •