Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Prznoszenie sztangi w leżeniu na ławce poziomej

  1. #1
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Piterr
    Dołączył
    18-06-08
    Postów
    154
    SOG
    3
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Prznoszenie sztangi w leżeniu na ławce poziomej

    Czym sie rozni te cwiczenie, ktore raz angazuje klatke piersiowa, drugi raz miesnie najszersze grzbietu? Wg atlasu:
    "Jeśli jednak decydujemy się na wykonanie ćwiczenia z użyciem sztangielki, to musimy pamiętać, by wykonywać je na ugiętych i ułożonych równolegle do tułowia(nie na boki, jak w ćwiczeniu na klatkę piersiową) ramionach. Pozwala to na lepsze zaangażowanie mięsni grzbietu". Jak przy angazowaniu klatki piersiowej trzymamy ramiona na boki? Jak wyglada w praktyce, czyli jak wykonywac cwiczenie, zeby raz angazowalo klatke piersiowa, raz najszersze grzbietu?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    w praktyce to trzeba wyczuć ;p Po prostu weź jakiś mniejszy ciężar i wypróbuj różne wersję i wyczujesz kiedy, ja osobiście nigdy jakoś nie czułem w tym ćwiczeniu najszerszych. W sumie to niewiele osób znam co by robiło to ćwiczenie na najszersze, a dokładnie to 1. Kiedyś gdzieś czytałem jak Słodkiewicz to wyjaśniał, ale nie mogę teraz coś znaleźć.
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Żeby mniej angażować mięśnie klatki, wystarczy wykonywać krótszy ruch w górze, kończ ruch tuż nad głową i łokcie sztywno
    -Ręce lekko ugięte w łokciach
    -opieraj się tylko łopatkami i barkami o ławkę
    -biodra jak najniżej, mają być poniżej ławki
    -maksymalne rozciągnięcie u dołu, wtedy dodatkowo obniż biodra dla większego rozciągnięcia
    -trzymaj lekko ugięte ręce w łokciach(łokcie nie pracują) przenoś sztangielkę nad głowę, starając się "ciągnąć" łokciami (jakbyś naciskał łokciami na poduchę)
    Jak zaczniesz pracować łokciami i ciężar pójdzie nad klatkę to zaangażujesz tricepsy i klatkę, a nie o to przecież chodzi

    bardzo dobre ćwiczenie np na wstępne zmęczenie mięśni
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •