Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Jakie studia?

  1. #11
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gangsta Latino Zobacz post
    Wiem, że decyzje i tak będę musiał podjąć sam, ale mam nadzieję, że choć troche mi poradzicie.

    Po LO zamierzam iść na studia i zastanawiam się albo nad prawem albo zarządzaniem;] Sądzę, że do obu kierunków się nadaje tylko nie wiem, który wybrać gdyż oba są dla mnie interesujące... podobno jeśli chodzi o zarządzanie to trudno znaleźć prace, chociaż jeśli ktoś jest w czymś dobry to i tak się wybije prędzej czy później;P
    Może doradzicie mi, które studia są bardziej opłacalne, po których są lepsze perspektywy itp.

    P.S Mógłbym iść na prawo dzienne i zarządzanie zaoczne, ale jak dla mnie zbyt duży hardcor;P
    To jest stary być może najważniejsza decyzja w Twoim życiu, więc nie spierdol tego! Bo później będziesz klepał za grosze po jakiejś resocjalizacji itd. Najlepiej jest pośród starszych znajomych (nie tylko Twoich) się zorientować co studiowali, jakie mieli możliwości (programy wymiany studenckich na zagraniczych uczelniach) i jak obecnie wygląda u nich z pracą. Generalnie jest zasada taka, że wiedza techniczna Ci się zawsze przyda niż np. 5-letnie studiowanie ekonomii, gdzie nawet po uzyskaniu mgr nie wiesz jak prowadzić własną księgę rozchodów i przychodów jakbyś chciał otworzył dział. gosp. ;). Z drugiej strony mam znajomych, którzy byli ogarnięci i np. po socjologii kolega jest project manager'em w pewnej Fundacji i zarabia nie małą kasę, lata do USA. Obecnie siedzi na konferencji w Gruzji i Armenii i robi to co lubi :)
    A innym przykładem - negatywnym tym razem - mam kolegę po politologii, który pracował na hali za 10zł netto i po półtorej miesiąca ciepnął robotą i teraz poprzez koneksje rodzinne szuka pracy w GIG'u :)

    Jak masz jakąś pasję to połącz ją ze studiami, bo to o wiele więcej pożytku przyniesie niż pójście na kierunek, który Cię w ogóle nie kręci i będziesz się niepotrzebnie męczył, bo akurat na to jest popyt na rynku pracy.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik D3 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Gangsta Latino (30-01-11)

  3. #12
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Mosin
    Dołączył
    12-09-10
    Postów
    239
    SOG
    10
    Otrzymał : 21 SOGi w 20 postach

    Domyślnie

    Zarządzania jest tyle wszędzie ,że pewną pracę w tym zawodzie daje ci tylko dobra szkoła np. SGH. Prawo to duże ryzyko bo może się okazać ,że po studiach nie dostaniesz aplikacji ze względu na brak znajomości, a dodatkowo w tym zawodzie zaczynasz dobrze zarabiasz mając z 30 lat.

    PS. Dołączam się do tematu, generalnie na maturze zdaję angola, gegre, wos/histe- rozszerzone wszystko + matma i polak podstawa. Myślę nad czymś na AGH np. Geofizyka lub jakaś logistyka lub coś powiązanego z gospodarką/ekonomią/zarządzaniem. Niestety nie wiem nic o zapotrzebowaniu na geofizyków i ich zarobkach. Generalnie ciągle jeszcze szukam czegoś może jakieś pomysły ?
    Gdy byłem w twoim wieku, miałem szesnaście lat.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. Użytkownik Mosin otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Gangsta Latino (31-01-11)

  5. #13
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    u nas jest to
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] miedzynarodowa szkola zarzadzania, dyplomy certyfikowane na calym swiecie.

    w Pl tez powinien byc campus.
    warto.
    nie wiem na 100% ale moze to jest to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    znajoma dupa skonczyla walsnie zarzadzanie z dyplomem z tej szkoly.
    60k $ na start dostala.
    Ostatnio edytowane przez fallenursus ; 30-01-11 o 21:29
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #14
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mosin Zobacz post
    Zarządzania jest tyle wszędzie ,że pewną pracę w tym zawodzie daje ci tylko dobra szkoła np. SGH. Prawo to duże ryzyko bo może się okazać ,że po studiach nie dostaniesz aplikacji ze względu na brak znajomości, a dodatkowo w tym zawodzie zaczynasz dobrze zarabiasz mając z 30 lat.
    Uczelnia większego znaczenia nie ma, a to jak się do nauki przykładasz,bo studia i tak głównie polegają na własnej pracy. A co do prawa to trochę nie tak, przecież jest wiele zawodów ,nie każdy musi zaraz być prawnikiem ;)

    Cytat Napisał Mosin Zobacz post
    PS. Dołączam się do tematu, generalnie na maturze zdaję angola, gegre, wos/histe- rozszerzone wszystko + matma i polak podstawa. Myślę nad czymś na AGH np. Geofizyka lub jakaś logistyka lub coś powiązanego z gospodarką/ekonomią/zarządzaniem. Niestety nie wiem nic o zapotrzebowaniu na geofizyków i ich zarobkach. Generalnie ciągle jeszcze szukam czegoś może jakieś pomysły ?
    A co lubisz?
    Studia to nie koniec świata, jak się nie spodoba można zmienić czy się dokształcić :)
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #15
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger Second ClassWeteran
    Avatar Sosna91
    Dołączył
    09-10-08
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    33
    Postów
    4,190
    SOG
    873
    Otrzymał : 906 SOGi w 560 postach

    Domyślnie

    Też mam ten problem bo w tym roku matura,
    Kończę technikum Informatyczne i pieron wie co dalej.

    może wyjazd do angli a moze studia zaoczne i praca ehh mialem sie rozpisasc ale w sumie ferie mi sie zaczely nie bede dreczył głowy na razie.
    "Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #16
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sosna91 Zobacz post
    Też mam ten problem bo w tym roku matura,
    Kończę technikum Informatyczne i pieron wie co dalej.

    może wyjazd do angli a moze studia zaoczne i praca ehh mialem sie rozpisasc ale w sumie ferie mi sie zaczely nie bede dreczył głowy na razie.
    Jedź zagranicę :) Pracuj tam, zrób jakiś kurs i wracaj na studia ;)
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #17
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger Second ClassWeteran
    Avatar Sosna91
    Dołączył
    09-10-08
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    33
    Postów
    4,190
    SOG
    873
    Otrzymał : 906 SOGi w 560 postach

    Domyślnie

    jaki kurs masz na mysli?

    kolega tam siedzi ale pracuje i czysci maszyny, rewelki nie ma priorytetem jest kasa
    "Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #18
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Zależy jak się zakręcisz, ale wiadomo,że jedziesz zarobić :) A kurs nie wiem, jakiś co wpadnie to się przyda :)
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #19
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o prawnika to bez aplikacji można pracować w firmach prywatnych w dziale prawnym, w firmach konsultingowych, czy kancelariach prawnych. No i osoby które pracowały w kancelarii adwokackiej/radcy prawnego, spółce cywilnej/partnerskiej/komandytowej/ w administracji publicznej, przez 5 lat po ukończeniu studiów, mogą przystąpić do egzaminu adwokackiego lub radcowskiego, także jest to jakieś ułatwienie.
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. Użytkownik luo otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Gangsta Latino (31-01-11)

  13. #20
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar flutebox
    Dołączył
    03-04-10
    Skąd
    Ziemia
    Postów
    958
    SOG
    415
    Otrzymał : 236 SOGi w 118 postach

    Domyślnie

    Sosna moim zdaniem to najlepiej idź na studia i rób wszystko po sobie bez zbędnych przerw, na wyjazd jeszcze będzie czas... pojedziesz tam bez wykształcenia robić za białego murzyna... i później po powrocie wątpię, że tak chętnie uderzysz na studia... teraz po ukończeniu szkoły dostajesz dyplomy, które obowiązują w UE i jeśli za granice to pracować w swoim wyuczonym zawodzie a nie chuj wie przy czym...
    ja planuje wyjazd do Norwegii, która nie należy do UE i chce pracować tam w swoim zawodzie...
    http://www.e-gym.pl/showthread.php?30037-KONKURS-flutebox-21-10-2010/page25&highlight=
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •