Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Początkujący na atlasie - odrazu rozstępy! Rada?

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    7 dni zarejestrowany
    Avatar poczatkujacy2011
    Dołączył
    27-01-11
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Początkujący na atlasie - odrazu rozstępy! Rada?

    witam, mam 21 lat, mężczyzna, wzrost 170 cm, waga 75 kg, staż na siłowni zerowy.

    sprawiłem sobie ostatnio taki prosty sprzęt:


    ćwiczę sobie spokojnie, bez wielkiego ciężaru, 50 kg zakładam i robię każdym elementem seryjki ćwiczeń, i tak po pół godziny codziennie. jestem świadomy, że mój staż na siłowni jest zerowy dlatego też ustawiam średni ciężar 50 kilo i seryjki np po 15 razy. Średni wysiłek....ale niestety w okolicach moich ramion zaczynają pojawiać się rozstępy... nie katuję się ciężarami, a mimo to :(

    proszę o jakieś rady co do ćwiczeń. rozstępy wiem, że można smarować kremami, ale tymi za 200-500 zł, bo te za 15-50 zł są nieskuteczne.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Zbanowany Sezonowiec Osiągnięcia:
    7 dni zarejestrowany100 punktów doświadczenia
    Avatar diego1
    Dołączył
    25-01-11
    Skąd
    Poz
    Wiek
    33
    Postów
    26
    SOG
    4
    Otrzymał : 2 SOGi w 1 poście

    Domyślnie

    praktycznie zadne nie sa za rewelacyjne mogłes odrazu nie siadac za maszynke odpuść ją lub cwicz shematem 10-8-6-4 i ok 1miesiąc potrenuj pąpki brzuszki podciąganie na drążku coś by przygotować ciało do wysiłku ale żeby odrazu roztepy jak chcesz być duży to i tak cie dopadna a jakie wogóle partie cwiczysz tylko nie mów że ciagle te same
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    31 dni zarejestrowany100 punktów doświadczenia
    Avatar FLOW
    Dołączył
    17-12-10
    Postów
    41
    SOG
    2
    Otrzymał : 8 SOGi w 6 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał diego1 Zobacz post
    praktycznie zadne nie sa za rewelacyjne mogłes odrazu nie siadac za maszynke odpuść ją lub cwicz shematem 10-8-6-4 i ok 1miesiąc potrenuj pąpki brzuszki podciąganie na drążku coś by przygotować ciało do wysiłku ale żeby odrazu roztepy jak chcesz być duży to i tak cie dopadna a jakie wogóle partie cwiczysz tylko nie mów że ciagle te same
    to nie prawda ze kazdego dopadaja rozstepy... mi od poczatku kariery z silownia poszlo w lapce 7cm a rozstepow nie ma. co prawda nie zrobilem tego z rok jak niektorzy tylko duzo wiecej czasu mi to zajelo ale ciesze sie ze ich nie mam wiec mysle ze to raczej genetyka (chyba)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Zbanowany Sezonowiec Osiągnięcia:
    7 dni zarejestrowany100 punktów doświadczenia
    Avatar diego1
    Dołączył
    25-01-11
    Skąd
    Poz
    Wiek
    33
    Postów
    26
    SOG
    4
    Otrzymał : 2 SOGi w 1 poście

    Domyślnie

    bo się opierdalasz na siłce;) kolega sie nie opierdala i zobacz ja jak 2lata temu zobaczyłęm na bicu pierwszy roztep to człowieku takiej motywacji dostałęm ze bym wszystkie gryfy połamał na mnie roztępy dobrze działaja bo wiem że rosne po czasie znikna kup cos jakąs maść która i tak nie pomoże a one znikna po paru dobrych miechach bynajmniej u mnie tak było
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar puma007
    Dołączył
    24-04-09
    Skąd
    Wągrowiec
    Postów
    497
    SOG
    122
    Otrzymał : 58 SOGi w 47 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał diego1 Zobacz post
    po czasie znikna kup cos jakąs maść która i tak nie pomoże a one znikna po paru dobrych miechach
    Czlowieku,wiesz co mowisz???Nie znam takiego przypadku zeby rozstepy zanikly,najwyzej mogla troszke rozjasnic sie i wtedy mniej widac,mi jakos nie gina a wrecz przeciwnie wychodza kolejne a stare sie powiekszaja,masc jak wspomniales raczej jest po to zeby zabezpieczyc przed rozstepami:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomych1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Dawidhardcore
    Dołączył
    02-06-09
    Skąd
    Zabrze
    Wiek
    35
    Postów
    530
    SOG
    294
    Otrzymał : 27 SOGi w 22 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał poczatkujacy2011 Zobacz post
    witam, mam 21 lat, mężczyzna, wzrost 170 cm, waga 75 kg, staż na siłowni zerowy.

    sprawiłem sobie ostatnio taki prosty sprzęt:


    ćwiczę sobie spokojnie, bez wielkiego ciężaru, 50 kg zakładam i robię każdym elementem seryjki ćwiczeń, i tak po pół godziny codziennie. jestem świadomy, że mój staż na siłowni jest zerowy dlatego też ustawiam średni ciężar 50 kilo i seryjki np po 15 razy. Średni wysiłek....ale niestety w okolicach moich ramion zaczynają pojawiać się rozstępy... nie katuję się ciężarami, a mimo to :(

    proszę o jakieś rady co do ćwiczeń. rozstępy wiem, że można smarować kremami, ale tymi za 200-500 zł, bo te za 15-50 zł są nieskuteczne.
    widocznie szybko rosniesz,ze masz rozstepyy:0sa specjalne mascie do tego,ale gowno daja ,musia bys je usunac operacyjne,ale to strata kasy i glupota,przyzwyczaj sie do nich i rob dalej to co rbisz:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Nie ma kremów które zlikwidują Ci rozstępy, od tego jest laser czy mikrodermabrazja. Kremy mogą jedynie pomóc w leczeniu i zapobiec powstaniu nowych. Po tren polewaj zimną i ciepłą wodą na zmianę w miejscach gdzie masz rozstępy (w podatnych na nowe też), szczyp delikatnie te miejsca, rób peelingi
    tutaj masz trochę więcej
    http://www.e-gym.pl/showthread.php?1...ganie-leczenie)
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Mosin
    Dołączył
    12-09-10
    Postów
    239
    SOG
    10
    Otrzymał : 21 SOGi w 20 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał FLOW Zobacz post
    to nie prawda ze kazdego dopadaja rozstepy... mi od poczatku kariery z silownia poszlo w lapce 7cm a rozstepow nie ma. co prawda nie zrobilem tego z rok jak niektorzy tylko duzo wiecej czasu mi to zajelo ale ciesze sie ze ich nie mam wiec mysle ze to raczej genetyka (chyba)

    Myślę podobnie. Dla przykładu zacząłem ćwiczyć z kumplem w podobnym czasie przy podobnych rozmiarach, on miał trochę przerw więc wyścignąłem go już o parę kilo, ja dopiero niedawno " dorobiłem się " jednego na przedramieniu on już dawno ma kilka.
    Gdy byłem w twoim wieku, miałem szesnaście lat.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    7 dni zarejestrowany
    Avatar poczatkujacy2011
    Dołączył
    27-01-11
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    co do rozstępów, to wypowiedzi kolegów powyżej tylko utwierdziły mnie w opinii zaczerpniętej w sieci. za bardzo z nimi już nic nie zrobię. ciekawa opcja kolegi: "Po tren polewaj zimną i ciepłą wodą na zmianę w miejscach gdzie masz rozstępy (w podatnych na nowe też), szczyp delikatnie te miejsca, rób peelingi" no spróbujemy :)


    Cytat Napisał diego1 Zobacz post
    praktycznie zadne nie sa za rewelacyjne mogłes odrazu nie siadac za maszynke odpuść ją lub cwicz shematem 10-8-6-4 i ok 1miesiąc potrenuj pąpki brzuszki podciąganie na drążku coś by przygotować ciało do wysiłku ale żeby odrazu roztepy jak chcesz być duży to i tak cie dopadna a jakie wogóle partie cwiczysz tylko nie mów że ciagle te same
    heh niestety tak - wszystkie 3-4 ćwiczenia codziennie, około 15 razy podnoszony ciężar i zmiana kolejnego ćwiczenia, podnoszę ok. 15 razy 50 kg i zmiana, no i takie koło zachowań przez około 30 minut dziennie. czy to źle? w zasadzie na tym skromnym atlasie jest 4-5 ćwiczeń, więc robiłem je codziennie wszystkie z myślą, że jedno ćwiczenie będzie za mało.
    Ostatnio edytowane przez poczatkujacy2011 ; 01-02-11 o 16:15
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •