Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: katar

  1. #1
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger Second ClassWeteran
    Avatar Sosna91
    Dołączył
    09-10-08
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    33
    Postów
    4,190
    SOG
    873
    Otrzymał : 906 SOGi w 560 postach

    Domyślnie katar

    macie jakies szybkie sposoby na niego bo wiem ze leczony trwa tydzien a nie leczony 7dni ale jestem zdrowy a taki mnie dopadl ze teraz nosem nie moge oddychac tylko japą, wydmuchiwanie nic nie daje. normalnie uszy mi przytkalo przy okazji, wiadomo ze jest to połaczone,

    wzialem jakis aerozol ale nic nie pomógł jeszcze, jest napise ze niektórzy odczuwaja poprawe dopiero po kilkunastu tygodniach, rzeczywiscie. to rownie dobrze moglbym go nie brać.

    słyszałem o tabace dziala to? jutro mam kurde normalnie oddychac a nie sioprac nosem...
    "Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Znawca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar sts
    Dołączył
    06-04-08
    Wiek
    36
    Postów
    1,929
    SOG
    318
    Otrzymał : 269 SOGi w 204 postach

    Domyślnie

    po prostu przej... sprawa gripex se weś mi pomaga 2 dni po 3 tabl i dasz rade
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger Second ClassWeteran
    Avatar Sosna91
    Dołączył
    09-10-08
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    33
    Postów
    4,190
    SOG
    873
    Otrzymał : 906 SOGi w 560 postach

    Domyślnie

    ma zniknac jutro a nie 2dni. do tego jestem zdrowy, robilem trening dzis normalnie, ale teraz przy kompie to musze japa oddychac, czytam ze tabaka pomaga to kupie jutro i zobaczymy czy cos da.
    "Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Znawca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar sts
    Dołączył
    06-04-08
    Wiek
    36
    Postów
    1,929
    SOG
    318
    Otrzymał : 269 SOGi w 204 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sosna91 Zobacz post
    ma zniknac jutro a nie 2dni. do tego jestem zdrowy, robilem trening dzis normalnie, ale teraz przy kompie to musze japa oddychac, czytam ze tabaka pomaga to kupie jutro i zobaczymy czy cos da.
    przez noc gripex by coś dał mi dawał od tabaki to zaczniesz kichać jedynie :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger Second ClassWeteran
    Avatar Sosna91
    Dołączył
    09-10-08
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    33
    Postów
    4,190
    SOG
    873
    Otrzymał : 906 SOGi w 560 postach

    Domyślnie

    nie mam gripexu chyba, mam polopiryne S a to raczej nic nie da, moze jakos usne a jutro kupie tabake
    "Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdrive25000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar mtm
    Dołączył
    10-04-09
    Skąd
    Świnoujście
    Wiek
    31
    Postów
    5,377
    SOG
    399
    Otrzymał : 1,203 SOGi w 711 postach

    Domyślnie

    leczony 7 dni , nie leczony tydzień .
    metroflex
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Znawca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar sts
    Dołączył
    06-04-08
    Wiek
    36
    Postów
    1,929
    SOG
    318
    Otrzymał : 269 SOGi w 204 postach

    Domyślnie

    no napisał to dla tego bo jeden ch.. to daje pewnie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Polopiryna zawiera tylko kwas acetylosalicylowy który spowoduje głównie zwiększone wydalanie wody przez skórę, więc pośrednio pomoże też na katar. Ale najlepiej kup jutro jakiś złożony preparat np fervex zawiera maleinian feniraminy który zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Tabaka daje radę ale na krótką metę, no i o ile będziesz dał radę ją pociągnąć Przed snem weź jeszcze tą polopirynę, do tego mleko z miodem i czosnkiem, powinno pomóc


    Znalazłem na kompie coś takiego, może się przydać
    7 sposobów na katar To prawda, że nieleczony katar trwa tydzień, leczony tylko siedem dni. Istnieje jednak mnóstwo sposobów, które pozwolą ci lżej znieść tę dokuczliwą przypadłość. Oto 7 metod - wszystkie są proste i sprawdzone. Przed snem pij herbatkę Gorący napar z kwiatu lipy i czarnego bzu znakomicie cię rozgrzeje. Zadziała jeszcze skuteczniej, gdy dodasz do niego łyżkę miodu, sok z połowy cytryny, szczyptę imbiru oraz kilka goździków. Jeśli bardzo dokucza ci zatkany nos, pij herbatkę z majeranku. Do filiżanki z wrzątkiem wsyp łyżeczkę tej przyprawy, przykryj i odstaw na 10 minut. Jedz też dania z czosnkiem, musztardą, chrzanem, pieprzem, cebulą - to udrożnia nos. Weź gorącą kąpiel Dodaj do wody aromatyczny olejek - najlepsze będą eukaliptusowy lub sosnowy. Po wyjściu z wanny dokładnie wytrzyj stopy, natychmiast włóż ciepłe skarpetki i połóż się do łóżka. Rozgrzewającą maścią z olejkami eterycznymi (np. Rubarom) natrzyj na noc piersi i plecy. Nawilżaj powietrze w pokoju Do nawilżacza lub kominka wlej kilka kropli olejku eterycznego - eukaliptusowego, miętowego lub sosnowego. Pozwól, by przez kilka godzin aromat olejków rozchodził się po pokoju. W ten sposób ułatwisz sobie oddychanie, a powietrze będzie zdezynfekowane i nawilżone. Sięgnij po leki, które łagodzą dolegliwości towarzyszące chorobie Pij dwa razy dziennie wapno musujące (np. Calcium C). Preparaty wapnia zmniejszają ilość wodnistej wydzieliny w nosie, obkurczają także naczynia krwionośne. Stosuj krople i spraye na zatkany nos. Wysuszają wydzielinę, zwężają naczynia krwionośne w śluzówce i likwidują jej obrzęk. Przestrzegaj zaleconych przez lekarza zasad dawkowania - zbyt częste używanie takich preparatów może nasilić katar, wywołać wtórny obrzęk, tzw. polekowy nieżyt nosa. Skuteczne są leki homeopatyczne - dostępne bez recepty i w pełni bezpieczne. Alium cepa, Aconitum lub Nux pomogą w pierwszej fazie kataru, potem zażywaj np. Kalium bichromicum. Przyjmuj je kilka razy dziennie, 5 granulek pod język. mam nadzieję że pomoże!!!! :)
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. Użytkownik luo otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Sosna91 (08-01-11)

  10. #9
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał luo Zobacz post
    Pij dwa razy dziennie wapno musujące
    Chyba wapń :P ;)


    @Sosna --> Witamina C coś tam pomoże...
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #10
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał KowalX Zobacz post
    Chyba wapń :P ;)
    Faktycznie, nie chciało mi się poprawiać, więc po prostu skopiowałem;) ale i tak wiadomo o co chodzi
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •