Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Brzuch - ból lędzwi

Hybrid View

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar Kamilsr
    Dołączył
    12-07-10
    Postów
    35
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Brzuch - ból lędzwi

    Witam ponownie, mam spory problem z ćwiczeniami na brzuch. Mam spory problem z częstym bólem części lędźwiowej kręgosłupa (lekarz mówi że to jest spowodowane jazdą na motocyklu). Na siłowni w czasie dłuższych przerw staram się zrobić chociaż te 3 serie po 50 powtórzeń zwykłych brzuszków na ławce skośnej, lub unoszenie nóg przed siebie wisząć na drążku. Robiłem 6 weidera i bol jest niesamowity. Wieć sobie chyba odpuszcze zwykłe brzuszki i 6 weidera, mam sporo tkanki tłuszczowej na brzuchu i bardzo ciężko mi to spalic, bo ból odczuwam chociażby po zwykłym biegu. I tutaj moja prośba do was, znacie może jakieś ćwiczenia mało obciążające lędźwie ? Jakieś aeroby ? (moja waga 75kg)

    pozdrawiam.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    ćwiczyłeś kiedyś i czy teraz ćwiczysz mięśnie pleców ? Szczególnie chodzi mi o ćwiczenia, które angażują dolną część pleców
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    03-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Podpinam się do pytania Patriota. Możesz mieć po prostu za słabe prostowniki. Chyba, że miałeś jakiś większy uraz o którym nie napisałeś?

    Do tego robiąc pełne ruchy brzuszków niepotrzebnie obciążasz dół pleców. O a6w nie wspominając;)
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar Kamilsr
    Dołączył
    12-07-10
    Postów
    35
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Tak staram się lekko jakoś ćwiczyć, ale niestety też zaczyna się ból, problem z lędźwiami zaczął się od jakiegoś roku.. wcześniej normalnie robiłem brzuszki i ćwiczyłem martwy ciąg (oczywiście nie przesadzałem z obciążeniem, ciężar zawsze był sporo niższy do możliwości), nic nie przeszkadzało mi w treningach, teraz już nie da rady. Lekarz mówi, że to przez jazdę, bo jakiś czas jeździłem bez pasa nerkowego. Teraz po domu nawet w nim chodze to ból jest mniejszy. Lekarz mówił że ciężko będzie się z tego wyleczyć bo przeziębiłem nerki i coś tam jeszcze i problem może towarzyszyć spory czas.. nie mam tam żadnego uszkodzenia kości.
    Ostatnio edytowane przez Kamilsr ; 27-12-10 o 00:32
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •