Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Jestem początkujący-prosze o kilka rad/wskazówek.

Hybrid View

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Tajemniczy
    Dołączył
    08-12-10
    Postów
    15
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Jestem początkujący-prosze o kilka rad/wskazówek.

    Witam
    a więc mam 14lat i 160cm wzrostu.Ważę 50kg i chciałbym poprawić swoją sylwetkę.Nie chcę zaśmiecać forum kolejnym powtarzającym się pytaniem,bo troszkę poczytałem wasze forum i na inne pytania mam już odpowiedź ;) A więc prosiłbym o kilka wskazówek co i jak do innych problemów.l

    To zacznę:
    Ćwiczę 3 razy w tygodniu(Poniedziałek,Środa,Piątek).Ćwiczę tak: 3 serie po 60/65-hantelki 4.7kg. 3 serie po 22/25 "wyciśnięć" sztangą-sztanga ma ok.13kg,ale dokręcę sobie jak uznam,że to konieczne.Później stoję w rozkroku i wolno podnoszę sztangę(coś takiego http://forum-kulturystyka.pl/trening...nga_lamana.gif) która waży 4.7kg(dwuręczna) tak 3 serie po 30 razy.Później siedzę i kładę sztangę za kark i podnoszę wolno tak 3 serie po 20 razy(NIE robię tego tak http://forum-kulturystyka.pl/trening..._w_siadzie.gif , tylko poprostu podnoszę w górę).Nieraz też mam taki "hantelek" co waży ok.2kg i robię 1 serie po 10(coś takiego http://forum-kulturystyka.pl/trening...ztangielka.gif tylko,że nie jestem podparty o coś tylko stoję).
    Ćwiczę też brzuszki tak 3-4 serie po 40 brzuszków.
    Każde ćwiczenie robię wolno,bo wtedy jest lepszy efekt.
    Aha,to najważniejsze.Wszystkie te podnoszenia hantelków i sztangi robiłem leżąc na podłodze...dziś mam już al'a ławkę(prototyp-dla mnie się nada) i zobaczę czy uda mi się to wszystko powtórzyć na ławce czy będzie o wiele trudniej.


    Moja dieta.
    Praktycznie to nie mam diety :) Opiera się ona na tym,że nie jestem słodyczy i staram się mniej jeść.Nie stosuję,żadnych używek,koxów itp. bo nawet tego nie chcę(wiem,że na razie to mi nawet zbędne).Minusem jest jednak tom,że nieraz jem obiad/kolację dopiero po 18 :/ A wtedy już nie powinno się jeść.Posiłek..to zależy co mama zrobi(szpagetii,kotlet,smażone ziemniaki,fasolkę po brytońsku-praktycznie wszystko,zależy od dnia)

    Chcę ćwiczyć ponieważ muszę poprawić sylwetkę ciała,chcę nabrać trochę siły i mieć chociaż widoczne mięśnie :)

    To tyle z mojej strony,czekam na Wasze opinie/komentarze/rady.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    RockyBalboa
    Gość Avatar RockyBalboa

    Domyślnie

    czyli jaki masz teraz cel?masa czy utrata tluszczu?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Tajemniczy
    Dołączył
    08-12-10
    Postów
    15
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Nie znam sie na tym,ale ja nie chcę przytyć czy coś i później "zamienić" to w mięśnie tylko właśnie schudnąć(zrzucić tłuszczyk) i trochę mięśni mieć :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Administrator Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar DTX
    Dołączył
    06-09-08
    Postów
    1,391
    SOG
    329
    Otrzymał : 235 SOGi w 150 postach

    Domyślnie

    masuj, później zredukujesz
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar Jacke5
    Dołączył
    06-04-10
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    89
    SOG
    11
    Otrzymał : 6 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tajemniczy Zobacz post
    Witam

    Moja dieta.
    Praktycznie to nie mam diety [... ] to zależy co mama zrobi(szpagetii,kotlet,smażone ziemniaki,fasolkę po brytońsku-praktycznie wszystko,zależy od dnia)
    Na razie zostań przy " szpagetii " i daj sobie siana z siłownią, jak chcesz być troszkę większy to rób pompki, drążek, przysiady, brzuszki itp. domowe ćwiczenia.

    PS. A z tym szpanowaniem przed laskami to sobie gdzieś zapisz i przeczytaj za 5 lat to się nieźle uśmiejesz ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Tajemniczy
    Dołączył
    08-12-10
    Postów
    15
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacke5 Zobacz post
    PS. A z tym szpanowaniem przed laskami to sobie gdzieś zapisz i przeczytaj za 5 lat to się nieźle uśmiejesz ;)
    Ja napisałem,że nie chce szpanować tylko chce lepiej wyglądać...ehh dobra bo widzę,że to nie ma sensu ;) Nie pomożecie mi..ale za wszystkie odpowiedzi dzięki.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    RockyBalboa
    Gość Avatar RockyBalboa

    Domyślnie

    tez jak bylem 2 lata mlodszy jak ty,pisalem tu czy moge cwiczyc i ogolnei co i jak i pisali mi to samo co tobie teraz,zrobilem oczywiscie na przekor,kupilem lawke,hantle i zaczolem lekko cwiczyc plus dobre odzywianie,prosilem mame zeby robila mi 2 obiady,i to inne niz reszcie,tobie tez tak radze,powoli sie wdrazaj,wielu slawnych zaczynalo w tym wieku
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •