Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: ROZSTĘPY

  1. #1
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar gangster
    Dołączył
    25-03-06
    Skąd
    Tczew
    Postów
    693
    SOG
    98
    Otrzymał : 56 SOGi w 43 postach

    Domyślnie ROZSTĘPY

    ROZSTĘPY
    Wbrew powszechnej opinii, powstawanie rozstępów nie jest tylko związane z nadmiernym
    rozciąganiem skóry.

    Rozstępy zwane także - striae distensae są w dużej mierze rezultatem wzrostu poziomu kortyzolu we krwi. Jest to hormon wydzielany przez nadnercza. Jego ilość wzrasta w okresie ciąży, dojrzewania, otyłości, wzrostu wagi.

    W okresie ciąży również wzrost poziomu estrogenów przyczynia się w pewnym stopniu do zwiększenia możliwości pojawienia się rozstępów. Ponieważ tabletki hormonalne mają także wpływ na żeńskie hormony płciowe, dlatego istnieje prawdopodobieństwo, iż mogą być jednym z czynników sprzyjających rozstępom.

    Na tworzenie się rozstępów ma również wpływ używanie regularnie i przez dłuższy okres czasu leków steroidowych, a to dlatego, że przyczyniają się one m.in. do ścieńczenia naskórka, zahamowania syntezy kolagenu w skórze właściwej oraz degradacji już istniejących włókien kolagenowych. A jak się za chwilę przekonamy, tworzenie się rozstępów jest związane z nieprawidłową syntezą kolagenu w skórze.

    Niewłaściwa, uboga w składniki odżywcze (witaminy, mikro- i makroelementy) dieta, to także jedna z przyczyn powstawania rozstępów. Dużą rolę odgrywa tu zwłaszcza niedostateczna ilość cynku. Dlatego kobiety często będące na dietach niskokalorycznych mogą mieć skłonności do rozstępów.

    I wreszcie kolejną istotną przyczyną, na którą nie mamy wpływu są nasze skłonności genetyczne. W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo, iż jeśli u matki podczas ciąży pojawiły się rozstępy, to mogą (ale nie muszą) pojawić się one również u jej córki.

    W jaki sposób powstają rozstępy?
    Rozstępy tworzą się na poziomie skóry właściwej, a ich powstawanie wiąże się z upośledzeniem fibroblastów czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna to białka, mające postać włókienkowatą, które tworzą uporządkowaną sieć, nadając skórze elastyczność, jędrność, sprężystość i odpowiednie napięcie. Prawidłowo zbudowane włókno kolagenu odznacza się niesamowitą wytrzymałością na rozciąganie. Trzeba użyć obciążenia co najmniej 10 kg, aby zerwać włókno kolagenowe o średnicy 1mm (1).

    Upośledzone - m.in. z powodu zwiększonego poziomu kortyzolu we krwi - fibroblasty, zaczynają produkować zmienione włókna kolagenu i elastyny, które stają się bardziej kruche i mniej podatne na rozciąganie. Podczas nadmiernego rozciągania się skóry jak to ma miejsce np. w czasie ciąży, z powodu kruchości włókien dochodzi do zrywania tej regularnej sieci, czego efektem są właśnie rozstępy. Ponieważ jednocześnie dochodzi także do ścieńczenia warstwy naskórka, stają się one bardziej widoczne.



    Epidermis- naskórek
    Basal cell layer- błona podstawna
    Dermis - skóra właściwa

    Rozstępy to wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na pośladkach, brzuchu, udach, piersiach. Wyróżniamy dwie fazy tworzenia się rozstępów.

    W fazie I - zapalnej mają one postać czerwonych pasm (striae rubra). Na tym etapie mamy jeszcze największe szanse by się ich pozbyć.

    W fazie II - zanikowej, następuje pozorna regeneracja rozstępów. Czerwone pasma ulegają rozjaśnieniu i zmniejszeniu.
    Dzieje się tak dlatego, iż zmienione włókna kolagenu oraz cieniutkie włókna elastyny starają się jak gdyby zregenerować zerwaną sieć. Jednak nie ma już możliwości przywrócenia stanu skóry właściwej sprzed nastąpienia ubytku. W rezultacie na skórze pozostają widoczne białe prążki (striae distensae alba), wyczuwalne przy dotyku. Przystąpienie do leczenia rozstępów starszych, będących już w fazie zanikowej może nieco polepszyć stan skóry, ale nie ma już możliwości zlikwidowania ich w 100%.

    Osoby skłonne do rozstępów:

    ludzie otyli,
    nastolatki w okresie dojrzewania,
    kobiety w okresie ciąży, menopauzy,
    kulturyści,
    osoby o częstych wahaniach wagi (także podczas nagłego spadku masy ciała można nabawić się rozstępów!!),
    osoby będące wielokrotnie na dietach niskokalorycznych,
    osoby przyjmujące leki steroidowe,
    osoby z predyspozycjami genetycznymi.
    Rozstępy mogą pojawiać się zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, u osób otyłych i szczupłych, starszych, jak i u nastolatek w okresie dojrzewania. Problem ten dotyczy w mniejszym lub większym stopniu niemal 90% kobiet w ciąży.

    Czy możemy przeciwdziałać tworzeniu się rozstępów?



    W pewnym stopniu - tak.

    Jednak ponieważ przyczyną tworzenia się rozstępów są także zmiany hormonalne i skłonności genetyczne dlatego nie zawsze jesteśmy w stanie im zapobiec.

    Natomiast co możemy zrobić:

    Unikać w miarę możliwości częstych wahań wagi i "cudownych" diet, które w rezultacie dają tylko efekt jo-jo.
    Bardzo ważna jest odpowiednia dieta, zapewniająca wystarczające dawki witamin oraz mikroelementów, zwłaszcza cynku i krzemu. Można także pomyśleć o uzupełnieniu diety suplementami. Na własną rękę najbezpieczniej jest zażywać tylko gotowe preparaty multiwitaminowe uzupełnione minerałami,
    Jeśli tylko zauważymy pierwsze oznaki powstawania rozstępów lub też znajdujemy się w sytuacjach sprzyjających ich tworzeniu, chodzi tu zwłaszcza o okres ciąży, dojrzewania warto regularnie masować ciało stosując oliwki, olejki, balsamy lub jeden z dostępnych kremów przeciw rozstępom. Prawda jest taka, że rodzaj kremu nie jest tak istotny jak sam masaż skóry. Krem jest tylko czynnikiem wspomagającym.

    Zrodlo: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Ciało dąży do tego,co umysł zaplanuje.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik gangster otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    sweetbaby (18-06-07)

  3. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar MADOX
    Dołączył
    01-04-06
    Skąd
    GRUDZIADZ
    Postów
    832
    SOG
    0
    Otrzymał : 6 SOGi w 1 poście

    Domyślnie

    ja przed treningiem smaruje miejsca najbardziej narazone olowka dla niemowlat bardzo dobra sprawa
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    SERDECZNIE ZAPRASZAM
    GORĄCO POLECAM
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #3
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar MADOX
    Dołączył
    01-04-06
    Skąd
    GRUDZIADZ
    Postów
    832
    SOG
    0
    Otrzymał : 6 SOGi w 1 poście

    Domyślnie

    jesli nie chcesz ich miec to zastosuj tak oliwke a nawet balsam lub zwykly krem on nawilza skore i powoduje ze moze ona sie bardziej rozciagac polecam ja tak zaczelem robic jak mi sie pojawil jeden pod pacha i do dzis mam spokuj
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    SERDECZNIE ZAPRASZAM
    GORĄCO POLECAM
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar donleone
    Dołączył
    13-04-06
    Skąd
    Augustów
    Postów
    72
    SOG
    0
    Otrzymał : 3 SOGi w 1 poście

    Domyślnie

    :-) ajjjj rozstepy rozstepy :P miesiac temu tak zaczelem sie katowac, ze teraz sa tego niesamowite efekty, ale i pewnie skutki uboczne - wlasnie rozstepy... pojawily sie w okolicach pachy i na tricepsie nie wyglada to ciekawie, czytalem gdzies o jakims "moczniku" (:?: chyba tak to sie zwalo) podobno moze zapobiec powstawaniu rozstepow, jak znajde gdzies te info to wkleje :)
    [center]"Pozwól mi zwyciężyć, a jeżeli nie zdołam, pozwól mi być dzielnym w mej walce" - A. Schwarzenegger
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Jose
    Dołączył
    05-04-06
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    1,254
    SOG
    0
    Otrzymał : 6 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    jest wiele masci na zapobieganie rozstepom i do zalagodzenia efektu juz powstalego rozstepu... ja uzywam obecnie fissan jakos 1,5 tygodnia to uzywam i juz lekko mi blednie rozstep...
    czytalem gdzies o jakims "moczniku"
    pozwole sobie skopiowac wypowiedz pewnego uzytkownika wlasnie na temat masci z mocznikiem "Wreszcie po tak długim czasie znalazłem tani i skuteczny sposób na zapobieganie (a także niwelowanie skutków) rozstępów.
    Otórz szukam informacji na forum i w internecie od dwóch lat. Byłem u dermatologa, pytałem znajomych lekarzy i kumpli na siłowi - nikt nie potrafił czegoś zaradzić. Jak widać czasami jak człowiek sam sobie nie pomoże to nie zrobi tego za niego nikt.

    Przechodzę więc już do faktów. Sposobem na rozstępny jest maść/krem zawierający mocznik. Dostałem taki krem na recepte na zapalenie mieszków włosowych. Mocznik ma za zadanie zatrzymać dużo wody w organiźmie. WIąże się to z tym że skóra jest dobrze nawilżona, miękka i elastyczna. Spróbowałem wiec posmarować ramiona, boki klatki i motyle przed treningiem. Moje zaskoczenie było ogromne -> po raz pierwszy od bardzo dawna po treningu moje istniejące rozstępy nie poczerwieniały poprzez lekkie rozciągnięcie - co więcej świerze które istniały wybieliły się w zaledwie 2-3dni !!!!! Nowe roztępy już się WOGĂ?LE nie pojwiwają. W jaki sposób? Smaruje REGULARNIE bicepsy, klatke i motyle przed ową maścią przed wyjściem na trening i zaraz po prysznicu po treningu. Sposób wymaga dyscypliny (regularne stosowanie) ale uwierzcie próbowałem już wielu rzeczy i dopiero to działa. Na standardowych kremach na rozstępy świerze rozstępy bielałe przez 4 tyogdnie, z mocznikiem dzieje sie to w 2-3 dni... więcej nie musze was chyba zachęcać

    Aczkolwiek jest jeszcze jeden WIELKI plus. Maść tak kosztuje 5zł za 100ml na recepte. Jest ona robiona w aptece na zamówienie z recepty. Maksymalnie lekarz może przepisać 200ml na jednej recepcie. Niestety nie potrafie wam przepisać dokłądnie nazwy bo w aptekach tak gryzmolą że hoho, ale myśle że powiecie że chodzi o krem/maść z mocznikiem w celu nawilżania wyjątkowo suchych miejsc na skórze itd i nie bedzie problemu. "

    od siebie dodam ze bylem ostatnio w aptece i mi powiedzieli ze wogle nawet na recepte nie maja zadnej masci z mocznikiem... :? ale jak bede u lekarza to sie spytam o to cudo ;)
    System SOGowy już u nas :D
    sprawdz to --->
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar pakernia.pl
    Dołączył
    31-03-06
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    289
    SOG
    0
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    maść z mocznikiem nie ma żadnej określonej receptury, jest tyle odmian ile fantazji mają lekarze i aptekarze chcecie to Wam będę dorzucal do zamówień :mrgreen: tylko jak odbieracie z apteki, sprawdzajcie czy jest to napewno maść... czy czasem nie dostaliście peelingu :mrgreen: ponieważ czasem aptekarze nie rozpuszczą mocznika w wodzie, tylko go od razu wkręcają w podloże i zostają krysztalki mocznika... a wtedy efekt jest kiepski. Ważne jest też bardzo stężenie tego mocznika, bo jak pisalem wcześniej, możliwości jest dużo...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Moniq
    Dołączył
    03-04-06
    Postów
    39
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    a ja jeszcze dodam że bardzo dobry efekt (oprócz wszelkich mazidel) jest gdy uzyjemy szorskiej gąbeczki do mycia, naprawdę szorskiej !! - skóra staje się bardziej elestyczna i lepiej ukrwiona, po takiej kąpieli wszelkie mazidla lepiej się wchlaniają i mamy lepszy efekt. Jest to oczywiście profilaktyka ale bardzo skuteczna i najprostsza. Wszelkie balsamy czy maści stosujcie od razu po takiej kąpieli i to najlepiej rano bo podobno rano wszystko lepiej się wchlania, kiedy skóra jest wypoczeta.
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    najtańsze suple w sieci
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    Znawca Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar sławo
    Dołączył
    01-03-06
    Skąd
    śląśk
    Postów
    1,901
    SOG
    5
    Otrzymał : 252 SOGi w 34 postach

    Domyślnie

    wszystkie te cuda razem wzięta i tak nic nie zdziałają
    najlepsza jest solarka bo na jakis czas nic nie widać
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #9
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Calmer
    Dołączył
    14-03-06
    Postów
    104
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    tak wiemy o tym ze nie zlikwidujesz masciami tylko beda mniej widoczne !! tzn. laserowo sie da pisalem chyba wczesniej ze ok 4 tys. kosztuje :shock:
    My English Is Like My Muscle - Still Not Good..
    Nie Nabijam, Pisze Sensownie..
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #10
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar mistrzu
    Dołączył
    12-03-06
    Postów
    9
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Jak ktoś obczaji co to za maść z tym mocznikiem to niech napisze na forum...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •