Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Porada co do diety/suplementow/odzywiania

Hybrid View

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    31 dni zarejestrowany100 punktów doświadczenia
    Avatar mikecboo
    Dołączył
    09-11-10
    Postów
    5
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Porada co do diety/suplementow/odzywiania

    Witam. Pierwszy raz na forum ;) Nie bede owijal w bawelne, mam 20 lat, 185 wzrostu i waze ledwie w okolicach 65kg. Odzywiam sie normalnie, jem raczej duzo miesa, sera i innych tego typu rzeczy, ogolnie wydaje mi sie ze bialka mi nie brakuje. W wieku 16 lat chodzilem na silke 3 razy w tygodniu i efekty, oprocz miarowego wzrostu sily, byly raczej znikome jezeli chodzi o mase. Potem pare lat raczej aktywnego stylu zycia, niestety na silownie nie moglem sobie juz pozwolic, za to cwiczenia w domu typu pompki na stojakach, przysiady, hantle, brzuchy itp, co tylko moglem wymyslic. W zeszlym roku studia zapewnily mi roczny wstep na silke 1-2 razy w tygodniu w ramach wf-u i znowu to samo, przyrost masy prawie zaden. Nie powiem ze mnie to nie irytuje, tzn. do konca 'sucho' nie wygladam, jest troche rzezby i miesni tam gdzie powinny byc, ale inni wkladajac polowe wysilku nabieraja 2x wiecej masy. W tym roku niestety juz karnet sie skonczyl, kontynuuje cwiczenia w domu, byc moze bedzie opcja na wjazd na silownie 1 w tygodniu z mlodszym rokiem.
    Uprzedze pytania o jakies cukrzyce, tasiemce itp. Nic mi nie jest, badalem sie na praktycznie wszystko conajmniej po kilka razy.
    Pytanie byc moze nie stricte kulturystyczne, ale : co robic? Probowac z jakimis suplementami, kreatyna? Szczerze mowiac zawsze podchodzilem do tego tematu nieufnie, zreszta ojciec ktory swoj czas na silce tez spedzil osiagnal co osiagnal bez zadnych dodatkow, dobra micha i mocne serie, co mnie troche do owych wspomagaczy zniecheca, ale dosc mam juz tyrania sie jesli to nic nie daje.
    Z gory dzieki za odpowiedz, pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Mastershammer
    Dołączył
    17-10-09
    Skąd
    Galway
    Wiek
    43
    Postów
    392
    SOG
    132
    Otrzymał : 70 SOGi w 54 postach

    Domyślnie

    Rozpisz jak obecnie wygląda twoja micha lub jak będzie wyglądała?
    Kulturystyka to nie bajka,nie głaszcze po jajkach
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    31 dni zarejestrowany100 punktów doświadczenia
    Avatar mikecboo
    Dołączył
    09-11-10
    Postów
    5
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Tak jak mowilem, nie zajmuje sie 'rozpiskami', poprostu duzo (jak na swoja wage) jem (oprocz sniadania, bo zazwyczaj o 7 rano nie mam apetytu, wiec tylko tyle zeby miec cos w zoladku). Drugie sniadanie pare kanapek z jakas szynka czy inna wedlina + jogurt czy serek, kolo 14-15 obiad zazwyczaj kurczak, czasami inne mieso + ryz/ziemniaki/kasza + jakies warzywa. Od obiadu do kolacji wszystko co sie nawinie, czasami jakies slodycze, owoce, jogurt. Potem zazwyczaj jedna kolacja kolo 18 podobna do drugiego sniadania i czesto druga kolo 21. Niczego sobie nie zaluje, jem na co mam ochote, przewaznie w duzych ilosciach. W zeszlym roku do tego dochodzil codziennie conajmniej jeden duzy serek wiejski.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Miluss
    Dołączył
    29-11-06
    Postów
    139
    SOG
    20
    Otrzymał : 40 SOGi w 14 postach

    Domyślnie

    Weź się w garść i zacznij jeść śniadanie to po pierwsze. Po drugie gdybyś rzeczywiście dużo jadł to nie ważył byś 65kg, ułóż dietę, jedz 6-7 pełnowartościowych posiłków dziennie, wróć za jakiś czas to pogadamy
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    Myślę, że to jest standardowy problem co u innych. Większości ludzi wydaje się, że "dużo jedzą", jednak po dokładniejszej analizie ich jadłospisu wychodzi jednak, że nawet nie osiągają nadwyżki kalorycznej, więc z czego te mięśnie mają rosnąć ??

    Twój sposób odżywiania, nie jest odpowiedni jeśli zależy Ci na wzroście masy mięśniowej. Kolejna kwestia to regeneracja, musisz się wysypiać i spać przynajmniej 8 h dziennie. Dodatkowo powinieneś dostarczać organizmowi witaminy, minerały, mikro i makro elementów, niestety z tego co wypisałeś możesz mieć niedobory pewnych składników.

    Teraz przechodzimy do sprawy suplementacji. Wspomaganie się suplementami w granicach rozsądku jest bardzo pomocną rzeczą dla osoby aktywnej. Tylko niestety suplementacja sama w sobie może okazać się mało efektywna, jeśli będziemy mieli problemy z odpowiednim sposobem odżywiania. Oczywiście można nie stosować suplementów i rozwijać swoja sylwetkę/siłę/kondycję/wytrzymałość. Zresztą sam pisałeś, że Twój ojciec jest tego dowodem.

    Radzę, Ci poczytać o odżywianiu w dziale dieta (zapraszam do tematów podwieszonych), następnie obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Zrobić nadwyżkę kaloryczną, i powoli, stopniowo zmieniać sposób odżywiania.

    Jeśli chodzi o trening to według mnie 2 razy w tygodniu to może być za mało. Najlepiej by było 3-4 razy w tygodniu. Opieraj się na ćwiczeniach złożonych i dość dużych ciężarach.

    Dodatkowo w tym sporcie trzeba być cierpliwym.

    Pozdrawiam
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •