Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Powrót do treningu

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Drut
    Dołączył
    24-10-10
    Skąd
    Łódź
    Postów
    21
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Powrót do treningu

    Witam!

    Tak więc, nadszedł najwyższy czas na powrót do treningów. Zbliża się zima, czyli najlepszy okres na robienie masy. Nie trenuje od około 2 miesięcy, i szczerze mówiać, tragiczne spadki, strasznie schudłem, siła zapewne też spadła, do tego urusł brzuszek. Wcześniej trenowałem 5x w tygodniu (w każdy dzień, inna partia mięśni), teraz chciałbym rozpisać swój trening na 3 dni, a do tego dołożyć pewne suplementy. Tak do tej pory zażywałem, Monohydrat Kreatyny, a następnie Cytonox (Cytogenixa) połączony z Monohydratem, i Whey Protein (Kaizena).


    Tak więc przejde do sedna, zimowy cykl oraz powrót do treningów zamierzam rozpocząć od listopada. Chciałbym zaopatrzyć się w dobry (!) gainer (polecano mi Mutant Mass), oraz Jabłczan Kreatyny. Co sądzicie o tym połączeniu? Może do gainerów, lepiej dołączyć coś innego? Z góry zaznaczam, że monohydrat działał na mnie słabo. Druga sprawa, to plan treningów, nie chce robić drugiego tematu żeby nie zaśmiecać, dlatego napisze tutaj. Tak jak wspomniałem na początku, trenowałem 5 dni w tygodniu (pon-klatka, wt-plecy, sr-nogi, czw-lapy, piat-barki i kaptury), teraz zamierzam rozlozyc trening na 3 dni (myslalem nad, pon-klatka+bic, sr-plecy+tric, piat-barki+kaptury). Do tej pory także stosowałem bardzo nieregularny trening, raz 5 ćwiczeń na klatkę (niektóre po 3 serie, niektóre po 4), a raz 7 ćwiczeń, itd. Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc, lub też chociaż naprowadzić, będe bardzo wdzięczny. :)

    Wiek - 19
    Wzrost - 195
    Waga - 87
    Staż - 6 miesięcy (5 miesięcy, nastepnie miesiąc przerwy i powrót na miesiąc)
    Dostępne fundusze - około 200zł
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Pero
    Dołączył
    18-06-09
    Skąd
    Rbk
    Postów
    124
    SOG
    20
    Otrzymał : 16 SOGi w 13 postach

    Domyślnie

    Sam mutant mass duża paka 6,8kg kosztuje prawie dwie bańki.Jak jabłczan to z treca cm3 jest dobry.Plan raczej do bani, łączysz klate z bicem, barki z kapturami,w dodatku brak treningu nóg.Wogóle po dłuższej przerwie to walnij sobie rozwojówke przez pierwszy miesiąc.Treningi znajdziesz w dziale trening, sporo tam planów.Lepiej to rozbić na 4 dni.3-4 ćwiczenia na grupę wystarczą, po trzy serie, jak robisz masę to 6-8 powtórzeń na większych ciężarach niż jakbyś robił 10 powtórzeń.Pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Drut
    Dołączył
    24-10-10
    Skąd
    Łódź
    Postów
    21
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Dlatego pytam was o ewentualne możliwości. Chciałbym ten cykl oprzeć na gainerze, jeżeli uważacie ze Mutant Mass jest drogi, i słaby to może coś innego? Z tego co się orientowałem, Jabłczan Olimpu, na miesięczny cykl w kapsach, wychodzi koło 40zł, tak więc pozostaje mi jeszcze 160-170zł, za co można kupić jakiegoś gainera. Nie chcę, aby cały gainer poszedł w brzuch, dlatego chce odpowiedno to połączyć. Co do diety, to słabo, nie mam stałej, jem wszystko co popadnie i jak najwięcej, i staram się uzupełniać to dużą ilością owoców. Przy moim trybie życia, niestety nie jest łatwo o dietę, dziennie dla siebie mam tylko koło 4-5h, reszte spędzam w szkole/pracy, dlatego też pomysł z gainerem.

    Wracając do treningu. Ćwicząc po 5x w tygodniu, i robiąc np, 6 ćwiczeń na partię, dopiero czułem zmęczenie, może dlatego że poprawiłem wytrzymałość, a może dlatego że poprostu robiłem zbyt małymi ciężarami? Apropo regularności treningów, chciałem zapytać także, słyszałem że ćwiczenia trzeba dość często zmieniać, aby mięsień się nie przyzwyczaił, ale czy ma sens robienie co tydzień czegoś innego? Dokładniej chodzi mi o np, 3 podstawowe ćwiczenia np, wypychanie sztangi na płaskiej ławce, rozpiętki na maszynie, wypychanie sztangi na ławce skośnej w dół, a do tego jednego tygodnia wypychanie sztangi na ławce skośnej w górę, a drugiego wypychanie hantli?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •