Pokaż wyniki od 1 do 10 z 860

Temat: preparation to Mr.Olympia

Threaded View

  1. #27
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Nie wiem ile osób może pochwalić się dłuższym pobytem za granicą przed/w trakcie studiów. Powiem Ci to jak wygląda jako praktyk, a nie jako teoretyk jak niektórzy powyżej.
    Sam spędziłem prawie rok (dokładnie 11 miesięcy) w trakcie studiów za granicą, zrobiłem sobie "przerwę".

    Prawda jest taka, że możesz zapomnieć o zarobieniu niewiadomo jakiej niebotycznej kwoty, bo jak nie masz niczego poustawianego to będziesz miał kapę. Znalezienie pracy z odpowiednią liczbą godzin i za odpowiednią stawkę wymaga nie lada trudu. To nie to co kiedyś, jak w 2005 roku. Nie wiem też za bardzo jakie umiejętności posiadasz, ale obstawiam, że na pracę biurową nie celujesz (chyba, że posiadasz jakieś umiejętności o których nie wiem).
    To jest raz. Dwa - nawet jeśli znajdziesz pracę to zaciśnięcie pasa na rok, aby odłożyć każdy grosik i żyć na granicy wymaga nie lada poświęcenia. Bardzo wątpię, że będzie ci się chciało, bo jest to bardzo męczące i wymaga samodyscypliny. Prędzej czy później zgadasz się z jakimiś polakami i będziesz w weekendy balował i kirał gorzałkę. Jak nie z polakami to z brytyjczykami jak cię polubią i będziesz miał na tyle dobry angielski.
    Trzy - taki roczny pobyt bardzo odmóżdża człowieka i powrót do nauki jest niezwykle trudny. Wierz mi, przerabiałem to. Nie to samo skupienie i koncentracja co kiedyś, zwłaszcza jak za tym nie idzie gratyfikacja finansowa. Plusem jest to, że jak jesteś dobry to na maksa podszkolisz język (np. ja zaciągam mocno z akcentem z okolic w których byłem przez ten czas co np. u mnie w pracy mocno ludzie wychwytują), zdobędziesz jakieś doświadczenie, przywieziesz jakąś kasę.
    Ja swojego wyjazdu nie żałuję, ale tylko dlatego, że otworzył mi drzwi do innych rzeczy jak wróciłem do PL.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik D3 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Pumbas (03-08-12)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •