Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Problemy z masą, proszę o pomoc

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar GrzechuuJG
    Dołączył
    10-10-10
    Postów
    4
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Problemy z masą, proszę o pomoc

    Witam wszystkich. Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, ale jak coś to nie bijcie :)

    Jestem Grzesiek, pochodzę z Dolnego Śląska, mam 17 lat i mam nadzieję, że pomożecie żółtodziobowi. ;)

    Hmm... od czego zacząć? Może tak: mam problem. Problem dotyczy mojej sylwetki, która mi się nie podoba, a przez którą mam wielkie kompleksy. Mam około 1,80m wzrostu, ważę równo 60kg. Dziwne to jest, bo kiedy nie wejdę na wagę (czy nie jem prawie w ogóle w ciągu miesiąca, czy jem za czterech) to zawsze będzie ona wskazywać 60kg. Problem polega na tym, że chciałbym przytyć.

    Czytałem wiele na ten temat, jednak jakoś nic z tego nie wyszło. Mamusia mówi, że mam szybką przemianę materii i to dlatego. Wszyscy wokół mówią ,,fajny chłopak z niego, ale chudy jak kij od miotły''. Chciałbym to zmienić. Pytanie: jak?

    Słyszałem o dietach typu: ,,rano zjedz kanapkę z łososiem, a na obiad czarny ryż'', ale jakoś mnie to nie kręci. Rozumiem, że dieta, ale jak tak można? Kiedyś tam coś przeczytałem, że trzeba jeść dużo białka i trochę tłuszczów. Białka w moim życiu jest bardzo dużo, bo jem dużo jajek, mleka, sera itd. Nie wiem czy jest to problemem, ale u mnie trochę dziwnie jest z jedzeniem. Wstaję rano o 6:30 i rzadko kiedy jem śniadanie, a jeśli już to dwie kanapki max. Kolejne dwie kanapki jem koło 15, czyli po szkole. Wracam do domu o 16 i jem bardzo duży obiad, a na koniec dnia (koło godziny 20:00-21:00) jem również dużą kolację. Problem może leżeć właśnie w tym?

    Chciałbym – jak to się u Was mówi? – nabrać masy. Chodzi mi tu o to żebym był… no troszkę większy. Nie chcę wyglądać tak jak jakiś Pudzian. O, może tak: chciałbym żeby ludzie przestali mówić ,,ale chudy, ale chude ręce’’ itd. Taki wiecie, młody fajnej postury chłopak. Ze znanych osób ładne postury mają np. Rooney, Arboleda, Rudnevs, Cristiano Ronaldo. Coś w tę stronę chciałbym.

    Czy jest jakaś szansa? W późniejszym czasie chcę się zapisać na siłownie, ale wiadomo – muszę mieć co ćwiczyć, a póki co to u mnie kompletne zero mięśni. W moim otoczeniu doradzają mi żebym brał kreatynę (czy coś, nie znam się), ale ja nie chcę się truć. Słyszałem, że są jakieś odżywki białkowe dla sportowców po to, by Ci nabrali masy. Znacie coś takiego?

    Kolejne pytania: jeśli już, to da się stworzyć jakąś taką bardziej przyziemną dietę? Znacie jakieś niezbyt szkodliwe środkie pomocnicze (coś typu te odżywki dla sportowców) ?

    Proszę o rady.
    Z góry dziękuję.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupa1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar da.niel
    Dołączył
    09-10-10
    Wiek
    30
    Postów
    71
    SOG
    3
    Otrzymał : 4 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    Ułóż sobie dietę, jeżeli nie wiesz zapytaj w dziale Dieta. Sam sobie układałem wczoraj dietę i jakoś się udało, z pomocą forum (nie tego, tutaj nie ma chętnych za bardzo). Jeżeli chciałbyś mógłbym Ci pomóc, tylko odezwij się na pw.

    W miesiąc złapiesz trochę kilo, a na masę mięśniową już trzeba więcej czasu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Mamusia ma racje :) szybka przemiana materii. Hardgainerowiec-ile zjesz... i tak nie przytyjesz. Ale po co przytyć?!
    -lepiej zyskać mase mięśniową, a w tym Twoja błyskawiczna przemiana materii, jeśli się postarasz, Ci Grzesiu nie przeszkodzi. ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTwoje pierwsza grupaTagger First ClassWeteranOverdrive
    Avatar xxmłodyxx
    Dołączył
    11-01-09
    Skąd
    Lubelskie
    Wiek
    29
    Postów
    3,550
    SOG
    544
    Otrzymał : 504 SOGi w 231 postach
    Ani wódka, ani dropsy nie smakuja tak jak koksy:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar t0mas
    Dołączył
    23-03-10
    Skąd
    Lubin
    Wiek
    31
    Postów
    110
    SOG
    17
    Otrzymał : 29 SOGi w 19 postach

    Domyślnie

    zwiększ kalorie z węgli i tłuszczów, trenuj ciężko, śpij 8h i będziesz rósł :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassTrzech znajomychWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Chcę_być_wielki
    Dołączył
    15-08-10
    Postów
    284
    SOG
    54
    Otrzymał : 27 SOGi w 25 postach

    Domyślnie

    zastosuj sie do rad chlopakow, będziesz wielki, mamusią powie" ze dorastasz :)

    ---------- Post added at 20:21 ---------- Previous post was at 20:20 ----------

    raczej Ci nie zaszkodzą odżywki, ale nie kupuj kratyny czy coś. Jak masz kase o kup sobie jakieś białko . Masz apetyt?
    Jem jak koń, haruje jak wół, by wyglądać jak byk.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar GrzechuuJG
    Dołączył
    10-10-10
    Postów
    4
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Apetyt? No pewnie, że mam. Właśnie w domu się ze mnie śmieją, że jem za czterech, a chudy jak pies ;P

    Dzięki wszystkim za rady ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar t0mas
    Dołączył
    23-03-10
    Skąd
    Lubin
    Wiek
    31
    Postów
    110
    SOG
    17
    Otrzymał : 29 SOGi w 19 postach

    Domyślnie

    Popełniasz ogromny błąd, jedząc wielkie ilości żarcia w dużych odstępach czasu. Staraj się jeść co max. 3h pełnowartościowe posiłki. Wiem, że to ciężko uskutecznić kiedy masz szkołę/pracę ale każdy ma ten sam problem i większość facetów daje radę ;] Posiłki przygotuj sobie wieczorem (z autopsji wiem, że rano nie będzie Ci się chciało wstać o tej 5 i gotować ;] ) potem powkładaj do pojemników i rano do plecaka ;]

    Co do braku apetytu rano, ja mam to samo i posiłek przygotowuje w formie shake'a. 120g płatków owsianych zalewasz wrzątkiem, dodajesz do blendera razem z 30g odżywki białkowej (jeśli nie masz, mogą być sparzone białka jaj, serek wiejski, twaróg) do tego 2-3 łyżki miodu, masła orzechowego (prawdziwego, a nie jakąś srutelle) i np. banana albo garść rodzynek. Wypić taki koktajl to żaden problem, a dostarczasz pełnowartościowych składników odżywczych po katabolicznej nocy :)


    Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. Użytkownik t0mas otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Budrys (18-10-10)

  10. #9
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał t0mas Zobacz post
    masz szkołę/pracę ale każdy ma ten sam problem i większość facetów daje radę ;]
    fitneski też sobie dają rade:)

    co to jest ten blender?!
    shaker jakiś???? ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #10
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar GrzechuuJG
    Dołączył
    10-10-10
    Postów
    4
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Jeszcze jedno małe pytanie: macie jakieś wskazówki dla tego ektomorfika? ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •