Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Jestem zdeterminowany, aby zacząć wycieczkę po masę :)

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar KamilFC
    Dołączył
    01-10-10
    Skąd
    Miasto 70tys.
    Wiek
    29
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Jestem zdeterminowany, aby zacząć wycieczkę po masę :)

    Długo się zastanawiałem nad wyborem, ale jednak stwierdziłem, że warto.
    Ok, potrzebny będzie trening, dieta i temat suplementów.

    W zasadzie to nie zaczynam ćwiczyć dopiero od teraz, wcześniej ćwiczyłem na siłowni przez dwa miesiące, zaczynałem od... 10 kg a doszedłem do 35, ale później już przez miesiąc nawet kilogram mi nie wszedł, byłem strasznie zniechęcony i odpuściłem, kumple się rozsypali i w ogóle...

    No ale teraz zacząłem już machać trochę od 3 tygodni, i dalej to samo, 35 kg i ani grama więcej, no nie wiem co się dzieję, ale brat mi pomógł ułożyć trening, dietę, technika jest dobra, i dalej nic nie rośnie...

    No ale mniejsza z tym, muszę od nowa ułożyć wszystko i porządnie zabrać się za michę.

    Trening, zaczął bym od FBW i myślę, że to dobry wybór, no ale mam dosyć okrojone możliwości, otóż brat wyprowadził się do swojego mieszkania, i nie mam sprzętu. Nie mam możliwości do niego iść na siłownie, bo przeprowadził się o prawie 500km.
    Jedyne co zakupiłem to gryf, obciążenie, hantle, no i mam jakąś starą ławkę typu


    Wiem, że szajs, ale ćwiczenia z hantlami typu wyciskanie mógłbym robić, bo nie ważę aż tyle, żeby to zarwać.
    No stojaków nie mam także wyciskanie odpada. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że kumpel z osiedla ma samoróbkę, stojaki+ławkę i obciążenia sporo, to mógłbym tam czasem wpaść, 1-2 razy w tygodniu.

    Mam zamiar przenieść się na profesjonalną siłownię, ale to dopiero koło grudnia, albo prościej, wtedy kiedy zwiększę trochę siłę chociaż do takiego stopnia, żeby zrobić serię 40 kg, ja robię 6 powtórzeń 35. Z tego powodu, że szkoda kasy na początek, jak mam jakieś możliwości, to chociaż trochę potrenować domowo, a później dopiero na publiczną.

    FBW mogłoby wyglądać tak :

    Klatka piersiowa:
    - Wyciskanie hantli na płaskiej 3s
    Barki:
    - Wyciskanie hantli 2s
    Tricepsy:
    - Pompki odwrotne 2s
    Plecy:
    - Szrugsy 2s
    - Wiosłowanie sztangą 2s
    Nogi:
    - Przysiady wykroczne 2s
    Bicepsy:
    - Uginanie ramion ze sztanga 2s

    Może coś takiego być?

    Później się zapytam o dietę.

    A co z suplami?
    Będę uzupełniał dietę białkiem i na początek chyba tylko tyle. Czy coś jeszcze? + oczywiście witaminy :D
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar lavie_89
    Dołączył
    11-05-07
    Skąd
    Z daleka
    Wiek
    32
    Postów
    47
    SOG
    2
    Otrzymał : 9 SOGi w 6 postach

    Domyślnie

    Jesteś w takim wieku, że ja odstawiłbym chwilowo suple. Wystarczy żebyś złapał się za dietke i się jej trzymał. Popatrz sobie w dziale ,,Trening'' masz tam gotowe plany treningowe na mase/siłe itp... w zależności co chcesz uzyskać. Masz tam również sposób na obliczanie wszystkiego specjalnie dla siebie. Diety również znajdziesz pod kategorią ,,Dieta'' Wystarczy trochę poszukać. Co do siłowni, to na upartego sztanga i sztangielki mogłyby ci wystarczyć na początek, ale po co trenować w domu i ,,szykować się'' na siłownie, skoro siłownie zostały stworzone z myślą o twoim rozwoju fizycznym, a nie z myślą o zaprezentowaniu się przed innymi użytkownikami siłowni. Dlatego pomimo tego czy wyciskasz 35kg raz, czy sto razy, ja proponowałbym ci profesjonalną siłownię+diete+odpowiedni trening. Rośnij zdrowo.
    Uwielbiam konkurencję w kulturystyce...Jestem przeciwnikiem sam dla siebie, a takiego przeciwnika najciężej pokonać.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał lavie_89 Zobacz post
    na upartego sztanga i sztangielki mogłyby ci wystarczyć na początek, ale po co trenować w domu i ,,szykować się'' na siłownie, skoro siłownie zostały stworzone z myślą o twoim rozwoju fizycznym, a nie z myślą o zaprezentowaniu się przed innymi użytkownikami siłowni. Dlatego pomimo tego czy wyciskasz 35kg raz, czy sto razy.
    zgadzam sie w 100% lavie.
    zresztą co za dureń chodzi na siłke żeby liczyć powtórzenia i ciżarkomuś innemu ?!

    Prawdziwe pakery prawie nie zwracają uwagi na otoczenie. Ideał to być jak w transie tylko ty i ciężary...
    a ty myślisz że ktoś będzie tracił czas i liczył ci w myślach powtórzenia, ciężary, stary...

    Przedstawiona przez ciebie rozpiska ujdzie jako ogólnorozwojówka, na początek.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Dolce Martino
    Dołączył
    05-12-07
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    99
    SOG
    0
    Otrzymał : 8 SOGi w 7 postach

    Domyślnie

    spróbuj najpierw trening obwodowy
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar PERNIU1993
    Dołączył
    01-10-09
    Postów
    23
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    ja mam jedno zasadnicze pytanie pijesz albo palisz kamilFC ????
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •