Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: Przerywając stagnacje

  1. #1
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie Przerywając stagnacje

    Witam,
    kłania się Budrys :p

    wiek: 21
    staż: nieprzerwanie od czerwca 2007 (40miesięcy)
    wzrost/waga 177cm/75.5kg.

    treningi do tej pory: siłownia-masówka, sporty walki-niecały rok, zakończone (siłka wygrała)...

    cele: ożenić się bogato (żart!) prwdziwe cele: masujemy dalej, trenując z porządnym zaangażowaniem SW schudłem 6kg. w 6miesięcy, głownie fat., ale na masie mięśniowej też to sie troche odbiło. Ale odzyskamy "utracone włości" wróce do starej wagi 83kg, wypije szampana i lece dalej... kto by sie zatrzymywał na 83kg, co nie;D czasu na to mam sporo-swoje 40miechów stażu to ja mam zamiar pomnażać przez duże cyfry. Wzorem w tej kwestii jest Adam Adamski, polski kulturysta trenujący od 19 lat i wciąż nie kończy;)

    uwagi: niestety czasem na treningu coś sie "przegrzeje", wiecie sami... Ja ostatnio mam problemy z odcinkiem piersiowym kręgosłupa. Jeszcze z tydzień nie będe mógł rozpocząć nowych treningów. Póki co odwiedzam lekarzy, masażystów, ortopedów. Musze odczekać.

    suplementacja: BCAA, l-glutamina, cynk chelatowany, izolat białka serwatkowego (czyli same podstawy) Inhibit-E od najbliższego miesiąca, po nowym roku także kreatyna. Arginina, cytrulina-nie potrzebuje, choć swego czasu suplementowałem.

    doping: jestem 100% czysty. Żadnych cykli.

    dieta: mam raczej wolną przemiane materii. Satram sie jednak trzymać 5/6 posiłków.

    najważniejsz-trening: trenuje na ogół w 8 tygodniowych makrocyklach, po których robie 7-10dni przerwy. Z początku liczba powtórzń oscyluje wokół 12-18 przez pierwszy tydzień, dwa. Potem klasyczna masówka, a ostatni tydzień dwa to treningi masowo-siłowe, z l.powt. 3-6. A rozpiska tygodniowa, czyli mikrocykl wygląda tak:
    I grzbiet+klata
    II bicepsy+tricepsy
    III -------------
    IV barki+kaptury
    V bruch+przedramiona
    VI czworogłowe, dwugłowe+łydki
    VII --------------
    przede wszystkim stawiam na dużą rotacje ćwiczeń co trening, choć niestety nie wszystkie są w moim zasięgu (amatorska siłka)

    na co licze od was: na każde sensowne uwagi i spostrzeżenia. Uważam że przynajmniej przez pierwsze 4 lata na siłowni jest się tylko początkującym. A ja tej daty jeszcze nie przekroczyłem, więc śmiało.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budrys Zobacz post
    I grzbiet+klata
    II bicepsy+tricepsy
    III -------------
    IV barki+kaptury
    V bruch+przedramiona
    VI czworogłowe, dwugłowe+łydki
    VII --------------
    Czy ćwiczyłeś tak wcześniej czy to nowe połączenie?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Narg Zobacz post
    Czy ćwiczyłeś tak wcześniej czy to nowe połączenie?
    ohh,wiele było tych kombinacji. 5 treningów, 4 na tydzień, nogi w tym dniu, potem nie, w tym, a wcześniej to czy tamto...;) ale ogólnie ta rozpiska już faktycznie pare miesięcy nie zmieniana... Przede wszystkim wydajemi się że ustaliłem tak poszczególne dni treningowe, że optymalnie przebiaga regeneracja. Spójrz np.na przedramiona i bicepsy, albo barki i klate.
    Poza tym co ważne: ustalam sobie priorytety. I tak np. barki kaptury to 6:2 (6 razy zaczynam od barków, 2 treningi od kapturów) przedramiona brzuch 4:4, klata grzbiet 3:5 (czyli 3 razy zaczynam od klaty).
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. Użytkownik Budrys otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Micek185 (27-09-10)

  5. #4
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych1 rok zarejestrowany10000 punktów doświadczenia
    Avatar Voice666
    Dołączył
    20-10-08
    Skąd
    Ja Cię znam??
    Postów
    2,606
    SOG
    745
    Otrzymał : 677 SOGi w 361 postach

    Domyślnie

    Jak robisz ten trening klata + plecy to ile cw na kazda partie? bo taki troche ciezki ten trening jest chyba?
    Check this out motherbrotha ;)
    http://www.e-gym.pl/forumdisplay.php?38-Testy-od%BFywek
    Dirty mass project
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    kombinuj im wiecej bedziesz kombinował tym więcej sie o sobie dowiesz,podpinam się pod Voica że klatka i plecy to cięzki trening i na dłuzszą mete może być uciązliwy szczególnie na drugi dzień,sam się przekonałem o tym jak chciałem przyżydzić troche na kasie i rozłożyłem tak trengi żeby robić na publicznej siłce nogi z plecami totalny nie wypał i tylko jeden trening taki zrobiłem.podejscie od zaczynania treningów np z kapturami mi się jak najbardziej podoba.w sumie nie widziałem żeby ktoś tu stosował taka rotacje.
    brzuch przedramiona?coś mi się to nie widzi,jak dla mnie te partie zawsze są trenowane jako ostatnie bo mają bardzio duży udział w każdym cwiczeniu więc wystarczy je tylko "dobic"ale poglądy sa przeciez różne prawda?:)
    jedziesz z koksem w garażu!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Zadaliście mądre pytania,
    -istotnie trening grzbietu+plecy należy do ciężkich. Bardzo jednak polubiłem to połączenie. (Wcześniej miałem klate z tricami i grzbiet z bicepsami).
    Ale uznałem że fajnie jest spompować całe ramie w jednym dniu-to raz,
    a dwa że spotkałem się z opinią Schwarzeneggera który w jednym z wywiadów chwalił sobie połączenie grzbietu z klatką, gdyż obie te grupy mięśniowe mają wspólne przyczepy mięśniowe. Nie potrafię wskazać ich dokładnego styku, lecz gdy robi się z nich jedną sesję to na plus wychodzi zarówno mięśniom klaty jak i pleców. (wciąż mam gdzieś egzemplarz tego KiF-u, w razie zainteresowania moge to rozwinąć).
    Dość ważne jest też, że na plecy i grzbiet zawsze wchodze dobrze zregenerowany (dzień wcześniejszy mam wolny).
    Nie bez znaczenia w przyszłośći będzie też to że będę miał łatwiejszą drogę do super-serii. (no bo uważa się że najlepsze superserie to łączenie antagonistów, czyli bicepsy i tricepsy, grzbiet i klata)
    i jeszcze na koniec wspomne o tzw. treningu push&pull, "ciągnij-wypychaj" w takim zestawieniu nie ma problemu by to realizować...

    Osobiście dość chwale sobie to połączenie i jak narazie priorytety wynoszą tu 5:3, czyli prawie co trening zaczynam raz od klaty raz od grzbietu. Ale zdaje sobie sprawe że musze być czujnym i kiedyś napewno będe musiał troche więcej pozmieniać.

    ---------- Post added at 13:03 ---------- Previous post was at 11:04 ----------

    Cytat Napisał micek185 Zobacz post
    podejscie od zaczynania treningów np z kapturami mi się jak najbardziej podoba.w sumie nie widziałem żeby ktoś tu stosował taka rotacje.
    brzuch przedramiona?coś mi się to nie widzi,jak dla mnie te partie zawsze są trenowane jako ostatnie bo mają bardzio duży udział w każdym cwiczeniu więc wystarczy je tylko "dobic"ale poglądy sa przeciez różne prawda?:)
    Jeżeli chodzi o kaptury, hmmm mam świadomość że to troszke koliduje z zasadą że najpierw trenujemy duże, a potem mniejsze mięśnie. No jednak jeżeli świadomie łamiemy tę zasadę dla priorytetów treningowych... wtedy myśle że przejdzie;) więc polecam

    A z dniem mięśnie brzucha+przedramiona u mnie jest tak:
    "haki mięsa" jak zwie się przedramiona, należą u mnie do jednych z najlepiej rozwiniętych mięśni (...) poczęści trening, po części fizyczna praca którą nieraz wykonywałem, a która ma ten plus że "idzie w łapy"
    mięśnie brzucha natomiast należą u mnie do najgorzej rozwiniętych

    wnioski:muszę mocno skupić się na rozwoju mięśni brzucha, oraz nie zaprzepaścić dobrze już rozwiniętych mięśni przedramion. Uznałem że jednego i drugiego nie osiągnę jeżeli będę trenował brzuch czy przedramiona jako dodatek do nóg czy ramion. Można by użyć takiego sformułowania- trenować te mięśnie "po macoszemu" albo inaczej "na odpierdol sie;P" a tak często niestety bywało gdy miałem już dość, a tu jeszcze przedramiona! albo mięśnie brzucha!

    uznałem że jestem w stanie ćwiczyć 5 razy w mikrocyklu (robiąć odzielny dzień na "haki" i brzuch) Skądinąd udało mi się też dzięki 5 dniowej rozpisce wyjść na przeciw zasadzie że jeden trening powinien się równać góra dwóm trenowanym grupom mięśniowym. To też myśle plus. Natomiast że wyszło akurat brzuch i przedramiona a nie np. łydka+ brzuch, cóż ;) moja własna inwencja:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. Użytkownik Budrys otrzymał za ten post 7 SOGi(-ów) od użytkowników:

    fallenursus (28-09-10), Giro (21-10-10), jaca666 (28-09-10), Pioter1994 (30-09-10), seph (28-09-10), Tomi! (20-10-10), Voice666 (28-09-10)

  9. #7
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    Ludzie powinni to czytac i wyciagac wnioski.
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #8
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar jaca666
    Dołączył
    19-01-09
    Postów
    2,952
    SOG
    226
    Otrzymał : 1,256 SOGi w 512 postach

    Domyślnie

    Podoba mi się Twoje podejście.
    Dawno tu nikogo takiego nie było.
    Dieta, trening, suplementacja. Tylko PW.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #9
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Cieszy mnie to.
    Jednak ciągle trenuje na siłowni "garażowej" i prócz ograniczeń w sprzęcie, jest też ten problem że "nie moge podpatrzeć" treningu lepszych ode mnie. A to by się przydało bo czasy gdy było się świeżakiem i rosło się ze wszystkiego (znacie to panowie) minęły po tym pierwszym czy dwóch latach treningu. Pojawiła się pierwsza w życiu stagnacja...

    Dlatego zakładam tę relację, i na to liczyłem co właśnie teraz następuje - że pojawiają się w niej takie osoby które mogą mi pomóc.

    ...Jeszcze chwila, niech ten kręgosłup mi odpocznie, jutro mam RTG odcinka piersiowego (nie chce tego zlekceważyć), a potem RUSZAM Z TYM ŻELASTWEM i licze na wasze wskazówki i rady ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. Użytkownik Budrys otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    D3 (29-09-10), Pioter1994 (30-09-10)

  13. #10
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Napinacz01
    Dołączył
    17-12-08
    Skąd
    Łódź
    Postów
    711
    SOG
    151
    Otrzymał : 89 SOGi w 71 postach

    Domyślnie

    Pozytywny typ z ciebie, dasz rade. Mozesz zarzucić jakies zdjecia.
    "Pij mleko, będziesz wielki jak ciągnik IVECO z naczepą"
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •