Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Aikido

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar Jacke5
    Dołączył
    06-04-10
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    89
    SOG
    11
    Otrzymał : 6 SOGi w 4 postach

    Domyślnie Aikido

    Sam trenowałem aikido 5 lat w swoim klubie byłem jednym z wyróżniających się chłopaków ( ale nie sprawdziłem nigdy tego na zawodach bo w aikido takowych nie ma ). Doszedłem do pasa brązowego II kyu oraz III dan w kenjutsu (walka jo, bokken, tantokyu ).
    Ale osobiście nie czuję się pewnie i nie wiem czy aikido by mi dużo dało na ulicy lecz mój sensei uważa ,że każdy kto już ma czarny pas i hakame spokojnie położył by każdego atakującego ,a jak wy uważacie czy np. aikido sprawdziło by się w starciu z bokserem lub kick boxerem ? tu jest taki filmik jakich pełno na yt ale nie wiem jak by to wyglądało na ulicy:

    http://www.youtube.com/watch?v=Q_1Hg...eature=related

    Ze swojego doświadczenia powiem ,że bez wątpienia aikido poprawia szybkość, skoczność, uczy podstawowych ciosów bokserskich i podstawowych kopnięć oraz co najważniejsze właściwego poruszania się i padów.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomych1 rok zarejestrowany5000 punktów doświadczenia
    Avatar wujek.maciek
    Dołączył
    15-10-09
    Skąd
    R-rz, C-k on Sh-n, K-ce
    Wiek
    42
    Postów
    876
    SOG
    0
    Otrzymał : 288 SOGi w 185 postach

    Domyślnie

    no coz...

    na pewno lepsze to niz nic, ale... nie wyglupiaj sie. jesli chodzi o skutecznosc, to moge ci polecic sprinty, jako jedynie praktyczne uzupelnienie aikido i wszelkich innych sztuk "zadawania ciosow plecami" typu capoeira czy kung-fu

    pozdro

    ps: twoj trener to "bad senseiiiiiiiii"
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Someone
    Dołączył
    07-04-09
    Postów
    180
    SOG
    15
    Otrzymał : 15 SOGi w 14 postach

    Domyślnie

    To posparuj sie z bokserem i zobaczysz jak Ci pojdzie hehe
    http://www.youtube.com/watch?v=Hwzx66HsONc&feature=related
    !!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacke5 Zobacz post
    Sam trenowałem aikido 5 lat w swoim klubie byłem jednym z wyróżniających się chłopaków ( ale nie sprawdziłem nigdy tego na zawodach bo w aikido takowych nie ma ). Doszedłem do pasa brązowego II kyu oraz III dan w kenjutsu (walka jo, bokken, tantokyu ).
    Ale osobiście nie czuję się pewnie i nie wiem czy aikido by mi dużo dało na ulicy lecz mój sensei uważa ,że każdy kto już ma czarny pas i hakame spokojnie położył by każdego atakującego ,a jak wy uważacie czy np. aikido sprawdziło by się w starciu z bokserem lub kick boxerem ? tu jest taki filmik jakich pełno na yt ale nie wiem jak by to wyglądało na ulicy:


    Ze swojego doświadczenia powiem ,że bez wątpienia aikido poprawia szybkość, skoczność, uczy podstawowych ciosów bokserskich i podstawowych kopnięć oraz co najważniejsze właściwego poruszania się i padów.
    W aikido nie uczy się ciosów bokserskich ani kopnięć chyba ,ze twój trener wprowadził an własną rękę. Co do sprawdzania na ulicy to kondycja w starciu może uratować jak i ucieczka,a pijaczki z zasmolonymi pucami przeważnie jej nie mają. I szczerze kondycją można niejednego rozłożyć. Myślę ,że jak ktoś nie ma pojęcia o boksie nie powinien go uczyć,bo może zaszkodzić nieprawidłowymi przyzwyczajeniami czy sami technikami i już chyba lepiej jak będzie ulicznie ;)
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •