Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Woreczek żułciowy a odrzywki ?

  1. #1
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Lukaszr0
    Dołączył
    02-01-09
    Wiek
    34
    Postów
    621
    SOG
    104
    Otrzymał : 93 SOGi w 62 postach

    Domyślnie Woreczek żułciowy a odrzywki ?

    Witam,

    Mam znajomego który jakiś czas temu miał wycięty woreczek żółciowy, prosił mnie żebym zapytał czy może brać odżywki po takim zabiegu ? Ma on również problemy z żołądkiem, przez depresje nerwicową, na którą bierze citabax. Wcześniej brał, białka, kreatyny itp. brał też metę która była prawdopodobnie trefna, albo mu zaszkodziła bo schudł po niej zamiast przytyć i jakiś czas potem miał wycięty woreczek. Był u dwóch lekarzy z tym pytaniem, jeden powiedział że może brać suple ale bez żadnych specyfików, drugi powiedział że absolutnie nic nie powinien brać. Co wy sądzicie na ten temat ?
    Tyle szans ile odwagi...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar flutebox
    Dołączył
    03-04-10
    Skąd
    Ziemia
    Postów
    958
    SOG
    415
    Otrzymał : 236 SOGi w 118 postach

    Domyślnie

    radzę mu odmówić Zdrowaś Maryjo



    z Pozdrowieniem Anielskim flutebox
    http://www.e-gym.pl/showthread.php?30037-KONKURS-flutebox-21-10-2010/page25&highlight=
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik flutebox otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    kubaCK (22-09-10)

  4. #3
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Lukaszr0
    Dołączył
    02-01-09
    Wiek
    34
    Postów
    621
    SOG
    104
    Otrzymał : 93 SOGi w 62 postach

    Domyślnie

    Jak nie masz nic wartościowego do napisania to daruj sobie takie posty. Czekam na Hermana :)
    Tyle szans ile odwagi...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Łukasz sprawa wygląda w przybliżeniu tak: woreczek żólciowy pełni w organizmie role jakby magazynu umożliwiającego w razie spożycia dużej ilości tłuszczów szybkie dostarczenie żółci do jelita cienkiego.Po wycięciu woreczka przez ok 6 miesięcy należy bezwzględnie przestrzegać diety w chorobie pęcherzyka żółciowego po czym można ja rozszerzać w zależnościod tolerancji na produkty i ogólnego samopoczucia. Skoro lekarz przepisał citabax znaczy że z drogami żółciowymi jest wszystko OK ponieważ lek nie jest obojętny dla wątroby. Wnioskowac należy że woreczek wyciety był wcześniej i przewód żólciowy przejął role woreczka. Odnośnie diety to sa tu lepsi niz ja, radziłbym spożywanie czestych a mniej obfitych posiłków, unikanie posiłków ciezkostrawnych . Odnośnie depresji i citobaxu to jest to leczenie długie, i nie należy pić gorzały BEZWZGLEDNIE. Niech zapyta lekarza co sądzi o zastapieniu tego leku Afobamem, Zomirenem, Neurolem. Te leki w przeciwieństwie do Citobaxu czy Luxety można stosowac dorażnie w przypadku nagłych ataków lęku i można je bez problemu odstawić.Odnośnie tych suplementów to powinni coś powiedziec spece od diety, ja sądze że należy sie wczuwać w swój organizm . Produkty te rozsadnie stosowane nie powinny według mnie zaszkodzić.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. Użytkownik Hermann otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Lukaszr0 (22-09-10)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •