Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: metodyka treningu przedramion

  1. #11
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał piuras86 Zobacz post
    chyba ty nie masz /........ reszta sie zgadza ale nie pier.... taki bzdur ze nie ma....
    dokształć się,później krytukuj.masz ostrzeźenie narazie słowne.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar know1126
    Dołączył
    08-03-09
    Skąd
    Stalowa Wola
    Postów
    611
    SOG
    140
    Otrzymał : 85 SOGi w 75 postach

    Domyślnie

    Właśnie, po co sie napinać tak, luzu wiecej ;) miesnie faktycznie sa , o [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , ale przy cwiczeniach i w ogole jesli chodzi o chwyt i sile ręców to przedramie odgrywa wiekszą role i bardziej sie go rozbudowuje... czy sie myle?

    przeciez to proste jak drut - podstawa to nachwyt i podchwyt - na kolanach jakąś lekka sztangą albo jest to - nachwytam unoszenie ramion- dobrze jak sie o sciane oprze czlowiek , łokcie to wyłącza sie latwo bicepsy z pracy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Musze ćwiczyć... w końcu będę silny...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    na przedramiona i tak są o wiele lepsze ćwiczenia niż jakieś uginanie podchwytem czy nachwytem sztangi. Sam dawno temu tak robiłem te uginania i po czasie zaczyna się zwiększać ciężar i strasznie nadgarstki się nadwyręża, jeśli ktoś jeszcze jest nastawiony na duże ciężary w innych ćwiczeniach później może mieć problem. Właśnie sam na swoim przykładzie wiem, że przez jakiś czas przez to nadwyrężyłem lewy nadgarstek i bdb ćwiczenie jakim jest drążek musiałem sobie odpuścić na jakiś czas.
    osobiście na przedramiona najlepsze ćwiczenia dla mnie to wiadro, nasypać piachu i zaciskamy piach w dłoni trzymamy 3sec i na maxa każdy palec rozluźniamy i jazda, połączyć to w superserii z 'nawijaniem' obciążenia na sztangę to palenie masakryczne, a i nadgarstki mniej po dupie dostają
    a co do głównego pytania to szczerze mówiąc w obu chwytach angażujesz mięśnie przedramion ;p
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
    Faktycznie - ćwiczeń na "haki mięsa" (jak sie czasem zwie perzedramiona) jest jak na lekarstwo, dlatego postanowiłem rozstrzygnąć na forum ile da nawet mała różnica w chwycie sztangi. Sam przedwczoraj przeplatałem te ćwiczenia (chwyt zwykły i małpi), i choć po obu w przedramiona wstępował taki sam ogień to czuć było pewną różnicę, co skłania mnie do tego by w swoich planach treningowych na przedramiona rozróżniać chwyt zwykły i małpi.

    pozdrawiam.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •