Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Substancje słodzące

  1. #11
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał KowalX Zobacz post
    Przeglądałem kilka badań nad aspartamem ,który masz na myśli i naciągane to było jego bronienie. Uważasz,że badania niezależnych instytutów są na zlecenie firm od cukru? Ciekawe czemu najpierw go wprowadzono mimo niepewności bezpieczeństwa ,a później powtórzono szczegółowe badania , do których nie widziałem dostępu. Pracownicy ,którzy go badali nagle wylądowali w firmach go sprzedających.Czyżby cichy kontrakt?Pomijając ,że są pewne nowe źródła ,które mówią iż może prowadzić do otyłości. To samo z np. z sacharyną ,którą już wycofano jako ,że okazała się rakotwórcza. Innym przykładem są cyklaminiany
    Akurat nie tylko o aspartam mi chodzi. Pierwsze slodziki nie pojawily sie produkowane przez przemysl cukrowniczy. Najpierw ludzie podniecali sie i nową alternatywa poniewaz slodzik potrafi byc 200 razy wydajniejszy od cukru, jednak jeszcze wtedy nie bylo zadnych norm dla tych substancji. Pozniej zaczely sie niby niezalezne badania. Dopier wielku boom pojawil sie gdy pojawily sie opinie o negatywnym dzialaniu aspartamu. Wraz z wprowadzeniem przepisow dyktujacych zastosowanie tych srodkow slodzacych, wszystkie badania nagle znikly i ciezko szukac teraz nowosci tak jak kilkanascie lat temu. Po prostu nie sa juz potrzebne bajki by zatrzymac ludzi przy zwyklym bialym cukrze. Teraz odpowiednie przepisy reguluja zastosowanie tych preparatow i bialy cukier dalej jest w cenie.

    Chodzilo mi o to ze prawda w tych badaniach jest gdzies bardzo mocno po srodku i nie nalezy brac wszystkiego co podaja niby statystyki doslownie.

    W przeszlosci tego typu koncerny juz wyeliminowaly niektore pierwiastki z naszej zywnosci pod pretekstem ich szkodliwosci dla ludzkiego organizmu (zywnosc modyfikowana genetycznie). Obecnie pojawia sie sporo popartych dowadami opracowan swiadczacymi o wrecz przeciwnym ich dzialaniu.
    Na takich praktykach jak modyfikacje genetyczne w dziedzinie zywienia wzbogaca sie wiele koncernow, takze farmaceutyczne. Jakby nie patrzec co 4 reklama w TV to reklama leku lub witamin heh. Pomysl o tym ze gdyby nie pewne normy, to 60% medykamentow ktore obecnie sie sprzedaje nie mialy by sensu istniec.

    Oczywiscie nie da sie tu postawic konkretnych dowodow na takie praktyki, sugeruje jednak by podchodzic z duzym dystansem do wszystkiego co ma w nazwie "badania statystyczne".

    Doskonaly dowod na poparcie mojego ostatniego zdania to "Ilu z was bylo statystycznym ankietowanym w Familiadzie? " Familiada leci 15lat, w kazdym programie jest przynajmniej 8pytan, na 8 pytan ma odpowiadac minimum 100 polakow (wg organizatorow programu jest ich 300) a program lecial na poczatk 4 razy w tygodniu ;) Przez 15 lat nigdy mi sie nie zdazylo byc ankietowanym ani nikomu kogo znam :) Takie sa wlasnie statystyczne badania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    troche OT
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto przeczytac chocby dla ilustracji do mojego postu ;)
    Nie biore tego na 100% powaznie ale tez jest to cos dosc ciekawego.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Akurat nie tylko o aspartam mi chodzi. Pierwsze slodziki nie pojawily sie produkowane przez przemysl cukrowniczy. Najpierw ludzie podniecali sie i nową alternatywa poniewaz slodzik potrafi byc 200 razy wydajniejszy od cukru, jednak jeszcze wtedy nie bylo zadnych norm dla tych substancji. Pozniej zaczely sie niby niezalezne badania. Dopier wielku boom pojawil sie gdy pojawily sie opinie o negatywnym dzialaniu aspartamu. Wraz z wprowadzeniem przepisow dyktujacych zastosowanie tych srodkow slodzacych, wszystkie badania nagle znikly i ciezko szukac teraz nowosci tak jak kilkanascie lat temu. Po prostu nie sa juz potrzebne bajki by zatrzymac ludzi przy zwyklym bialym cukrze. Teraz odpowiednie przepisy reguluja zastosowanie tych preparatow i bialy cukier dalej jest w cenie.
    Chodzilo mi o to ze prawda w tych badaniach jest gdzies bardzo mocno po srodku i nie nalezy brac wszystkiego co podaja niby statystyki doslownie.
    Badania nad bezpieczeństwem aspartamu były już w latach 70tych, te niezależne również. Przed wprowadzeniem go w 84. Prawda nie leży po środku,albo coś jest prawdziwe ,albo nie. To przysłowie dla niezdecydowanych nie opierane na faktach,a domysłach.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    W przeszlosci tego typu koncerny juz wyeliminowaly niektore pierwiastki z naszej zywnosci pod pretekstem ich szkodliwosci dla ludzkiego organizmu (zywnosc modyfikowana genetycznie). Obecnie pojawia sie sporo popartych dowadami opracowan swiadczacymi o wrecz przeciwnym ich dzialaniu.
    O jakich pierwiastkach mówisz. Nie doszukałem się nigdy czegoś takiego. Potrzebna nam jest określona liczba pierwiastków i bez niej nie będziesz funkcjonował. W żywności jest wszystko co jest potrzebne do życia, sportu, umysłowego wysiłku i rozwoju.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Na takich praktykach jak modyfikacje genetyczne w dziedzinie zywienia wzbogaca sie wiele koncernow, takze farmaceutyczne. Jakby nie patrzec co 4 reklama w TV to reklama leku lub witamin heh. Pomysl o tym ze gdyby nie pewne normy, to 60% medykamentow ktore obecnie sie sprzedaje nie mialy by sensu istniec.
    Normy nie są ustalane by sprzedawać suplementy. Normy oraz zalecenia ustala się według badań, takich jak minimalne spożycie, maksymalne oraz zalecane. I uwierz mi ,bo znam osobiście wielu dietetyków i lekarzy ,którzy wiedzą co robią.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Oczywiscie nie da sie tu postawic konkretnych dowodow na takie praktyki, sugeruje jednak by podchodzic z duzym dystansem do wszystkiego co ma w nazwie "badania statystyczne".
    Badanie statystyczne są bardzo potrzebne,ale nie na badaniach statystycznych opiera się to wszystko.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Doskonaly dowod na poparcie mojego ostatniego zdania to "Ilu z was bylo statystycznym ankietowanym w Familiadzie? " Familiada leci 15lat, w kazdym programie jest przynajmniej 8pytan, na 8 pytan ma odpowiadac minimum 100 polakow (wg organizatorow programu jest ich 300) a program lecial na poczatk 4 razy w tygodniu ;) Przez 15 lat nigdy mi sie nie zdazylo byc ankietowanym ani nikomu kogo znam :) Takie sa wlasnie statystyczne badania.
    Nie ważne ,że nie byłeś uczestnikiem ankiety. Te odpowiedzi są ustalane na pewnej liczbie osób i tyle. Mówią prawdę o pewnej liczbie osób.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Badania nad bezpieczeństwem aspartamu były już w latach 70tych, te niezależne również. Przed wprowadzeniem go w 84. Prawda nie leży po środku,albo coś jest prawdziwe ,albo nie. To przysłowie dla niezdecydowanych nie opierane na faktach,a domysłach.
    Czyli jak, byly prowadzone zle (w niewlasciwy sposob) czy dawały inne wyniki, skoro go jednak wprowadzono do obiegu i to na dlugie lata ?
    Tu nie ma co doszukiwac sie rzetelnych badan dla takiego normalnego szaraka jak my, i nie ma co wierzyc ze ktos robi badania i wydaje na nie kase bezinteresownie. Najlepszy przyklad to leki przeciwbolowe - statystycznie co drugi polak siega raz dziennie po lek przeciwbolowy, zaznaczam Statystycznie.

    nie jestem fanem teorii spiskowych ale troche juz pozylem na tym swiecie i nauczylem sie by nie wierzyc slepo w to co nam na tacy sie podaje.

    O jakich pierwiastkach mówisz. Nie doszukałem się nigdy czegoś takiego. Potrzebna nam jest określona liczba pierwiastków i bez niej nie będziesz funkcjonował. W żywności jest wszystko co jest potrzebne do życia, sportu, umysłowego wysiłku i rozwoju.
    bardziej substancje niz pierwiastki, chocby wspomniania w artykule wyzej B17.

    Badanie statystyczne są bardzo potrzebne,ale nie na badaniach statystycznych opiera się to wszystko.
    Pod warunkiem ze sa rzetelne, a tego nigdy nie wiem ani ja ani Ty ani nikt inny, poki sie samemu ich nie przeprowadza.
    Dlatego tez napisalem w pierwszym poscie, ze nie nalezy wierzyc we wszystko co przeczytamy, bo wiele z tych wymyslow to mity ktore powielaja sie i zmieniaja w czasie.

    Nie ważne ,że nie byłeś uczestnikiem ankiety. Te odpowiedzi są ustalane na pewnej liczbie osób i tyle. Mówią prawdę o pewnej liczbie osób.
    Wg tworcow programu 300 osob (nie pytaj skad wiem) a prawda jest taka ze zamiast bawic sie przez 15lat w statystyki , wystarczy 10 pracownikow ktorzy wymyslaja te odpowiedzi, nikt tego nigdy nie sprawdzi bo nie ma potrzeby.
    Ostatnio edytowane przez kitamo ; 15-05-11 o 02:44
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #15
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Czyli jak, byly prowadzone zle (w niewlasciwy sposob) czy dawały inne wyniki, skoro go jednak wprowadzono do obiegu i to na dlugie lata ?
    Tu nie ma co doszukiwac sie rzetelnych badan dla takiego normalnego szaraka jak my, i nie ma co wierzyc ze ktos robi badania i wydaje na nie kase bezinteresownie. ...
    Jak najbardziej doszukuję się i sprawdzam. Jeśli jest prowadzone w niewłaściwy sposób mam je gdzieś. Wprowadzono go wobec niejednoznacznych wyników. W późniejszym czasie jedyne co udało się zrobić to ograniczyć dostęp dla małych dzieci.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    nie jestem fanem teorii spiskowych ale troche juz pozylem na tym swiecie i nauczylem sie by nie wierzyc slepo w to co nam na tacy sie podaje.
    Otóż to , chce mieć dowód na wiarę to można brać mame ,albo tate :)

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    bardziej substancje niz pierwiastki, chocby wspomniania w artykule wyzej B17.
    No owa "witamina" to jedna wielka ściema i stek bzdur przez kogoś napisanych.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Pod warunkiem ze sa rzetelne, a tego nigdy nie wiem ani ja ani Ty ani nikt inny, poki sie samemu ich nie przeprowadza.
    Dlatego tez napisalem w pierwszym poscie, ze nie nalezy wierzyc we wszystko co przeczytamy, bo wiele z tych wymyslow to mity ktore powielaja sie i zmieniaja w czasie.
    Nie prawda, rzetelność można sprawdzić na wiele sposobów.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Wg tworcow programu 300 osob (nie pytaj skad wiem) a prawda jest taka ze zamiast bawic sie przez 15lat w statystyki , wystarczy 10 pracownikow ktorzy wymyslaja te odpowiedzi, nikt tego nigdy nie sprawdzi bo nie ma potrzeby.
    Średnio mnie to interesuję. Nie ma to nic do żywienia.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #16
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    No owa "witamina" to jedna wielka ściema i stek bzdur przez kogoś napisanych.
    A skad ta pewnosc ? nie zostalo to jeszcze rzeczowo potwierdzone, a cyjanek faktycznie stosuje sie przy niszczeniu chorob nowotworowych, i faktycznie wystepowal w wielu roslinach naturalnie w ktorych obecnie zostal wyeliminowany.
    Z reszta maly to ma zwiazek ze slodzeniem heh
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #17
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Co nie zostało potwierdzone? Amigdalina już dawno została zbadana. I nic nie zostało znikąd wyeliminowane. A filmy na ten temat to manipulacja, bo są wyraźne błędy i naciąganie faktów. Komentowałem już to w dziale zdrowie więc tutaj nie będę się rozpisywał. :)
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #18
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    a to se przeczytom chetniem ;) bo mnie własnie takie rzeczy intereszujom :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #19
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar Prezes007
    Dołączył
    11-01-10
    Skąd
    Krakow
    Wiek
    38
    Postów
    120
    SOG
    1
    Otrzymał : 11 SOGi w 11 postach

    Domyślnie

    Co do aspartamu:
    Aspartam to estr metylowy dipeptydu fenyloalaniny i kwasu asparaginowego. W organizmie podlega hydrolizie przy czym jest uwalniany metanol, ale są to ilości minimalne- "wszystko jest trucizna i nic ja nie jest, w zaleznosci od dawki". Metanol mamy w wielu owocach, innych produktach spożywczych- jest to substancja naturalna prog toksycznosci ktorej zaczyna sie od wiele wiekszych dawek niz te ktore konsumujemy spozywajac zywnosc albo sensowne ilosci słodziku. Nie ma czegos takiego jak przewlekle zatrucie metanolem, ten zwiazek nie kumuluje sie w organizmie tak jak np. metale ciezkie (rtec, olow, kadm itp) spozycie ktorych nawet w malych dawkach moze powodowac akumulacje i po jakims czasie wywolac symptomy zatrucia. Wiec jak ze wszystkim trzeba zachować rozsądek :)
    In any given Sunday you can win or lose, the point is to win or lose like a man.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #20
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Ja wczoraj z ciekawosci przelecialem w sklepie etykiety wód smakowych i napojow. I zdziwiony w sumie bylem ze wiele wód smakowych slodzonych jest asparamem, mimo ze pojawilo sie wiele nowych slodzikow ktore nie budza tak wiele kontrowersji.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •