Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Początkujący POMOCY

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar TomasDmX
    Dołączył
    03-04-06
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Początkujący POMOCY

    Witam. Planuję rozpocząć treningi na siłowni. Mam 23 lata 183 cm wzrostu i ( tylko się nie śmiać ) 74kg. Pomocy!!! W bicepsie mam jakieś 32cm. Może ktoś mi doradzić jakie odżywki mam zakupić żeby nabrać trochę masy byle by się zbytnio w brzuch nie powaliło. Niestety z przytyciem pewnie będzie problem bo pracuję róźnie nocki, dniówki i popołudniówki. Pomocy bo jak jeszcze tak dalej będzie to mnie wiatr z ulicy zdmuchnie..........
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Domel
    Dołączył
    02-04-06
    Skąd
    Polska
    Postów
    27
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Witaj. Na poczatek odrzywki nie beda ci do nieczego potrzebne. Sam z reszta zobaczysz ze pierwsze przyrosty same przyjda. Proponuje skupic sie na odpwiednim doborze treningu i diety bo to podstawa. Jedyne w co mozesz zainwestowac pieniadze to bialko i carbo lub gainer jesli nie masz tendencji do szybkiego lapania fatu. Lecz zeby to zakupic trzeba ustalic odpowiednia diete, ale to juz w innym dziale
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar pakernia.pl
    Dołączył
    31-03-06
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    289
    SOG
    0
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    się wcale nie będę śmial bo mam 188 a 74 chcialbym mieć
    co do bialka to raczej odradzam bo schudniesz ;-) carbo albo gainer jak najbardzie i do tego HMB jako podstawa ;-)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Domel
    Dołączył
    02-04-06
    Skąd
    Polska
    Postów
    27
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    No nie ludzie, jakie hmb. Czy mozesz jakos uzasadnic swoje wypowiedzi bo wypisujesz takie bzdury, ze patrezc na to nie mozna. Po bialku schudnie??????????????? Jesli bedzie mial dobrze zbilansowana diete, a bialko bedzie stosowal jako jej uzupelnienie bo powiedzmy ze nie da rady wyciagnac koniecznej ilosci z pozywienia to jaki sposob to wplynie na utrate wagi? I rozwin sie tym hmb bo kazdemu to doradzasz a nie potrafisz lub nie chcesz tego uzasadnic.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Litwin25
    Dołączył
    30-03-06
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    370
    SOG
    0
    Otrzymał : 3 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    Białko powoduje redukcje tłuszczu,ale tylko przy duzych jego ilościach w pożywieniu.
    "Lepiej umrzec na stojąco,niż życ na kolanach"
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar MADOX
    Dołączył
    01-04-06
    Skąd
    GRUDZIADZ
    Postów
    832
    SOG
    0
    Otrzymał : 6 SOGi w 1 poście

    Domyślnie

    poco mu hmb ja proponuje na sam poczatek dobra diete i trening po jakims okresie 6 miesiecy mozna zaczac od jakiegos gainera z dodatkiem np kreatyny
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    SERDECZNIE ZAPRASZAM
    GORĄCO POLECAM
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar giecik
    Dołączył
    30-03-06
    Postów
    22
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    HMB jest swietnym antykatabolikiem, jesli jest na nie siano warto brac caly rok. Ogolnie to postawna diete i trening. Jak koledzywyzej pisali, beda braki w diecie to zakopisz odpowiednie odzywy. Z supli proponuje zma(moze byc apteczne) jak malo siana, HMB, kompleks witamin, omega-3. Pozdro

    [ Dodano: 2006-04-03, 15:28 ]
    Każdy, kto przez ostatnie kilka lat miał do czynienia z kulturystyką, słyszał o beta-hydroksy-beta-metylomaślanie, popularnie zwanym HMB. (...) Sprzedawany w olbrzymich ilościach towar miał wspomagać budowanie tkanki mięśniowej. Jednakże HMB nie działa dokładnie w ten sposób i w rezultacie sporo dzieciaków pobiegło je kupić z nadzieją na oszałamiające efekty. W parze z bardzo wysoką ceną szły bardzo spore oczekiwania. A gdy nie działo się nic nadzwyczajnego po dołożeniu HMB do 'codziennej' suplementacji, szybko zaprzestano jego kupna.
    (...) HMB jest metabolitem aminokwasu zwanego leucyną. Organizm wytwarza około 0.2-0.4 g HMB każdego dnia, w zależności od codziennej podaży białka, a dokładnie leucyny. Z leucyny tworzy się ketoizokapronian (KIC), zaś KIC dzięki enzymowi zwanemu dioksygenazą ketoizokapronianową przekształcane jest do HMB. HMB wydaje się być konwertowane głównie do beta-hydroksy-beta-metyloglutarylo-koenzymu A (HMG-CoA). HMG-CoA jest z kolei używany do produkcji cholesterolu wewnątrz komórek. Jest to istotne dla komórek mięśniowych ze względu na to, iż nie mogą one korzystać z cholesterolu znajdującego się w krwiobiegu.
    I tu właśnie pojawia się błędne pojmowanie istoty HMB. Nie wykazano, jakoby HMB bezpośrednio hamowało rozpad białka, a z już na pewno przyczyniało się do jego syntezy. W badaniu przeprowadzonemu w 1997 przyjrzano się skutkom podawania wysokich dawek HMB owcom (1). Ku zdziwieniu, HMB nie posiadało żadnego wpływu zarówno ani na katabolizm ani też na anabolizm. Co więcej, nie działało ono w normalnych warunkach.
    Różnica pomiędzy testami przeprowadzonymi na owcach i ludziach polega na tym, iż u ludzi dodano trening o wysokiej intensywności. Badania sprawdzające wpływ suplementacji HMB w połączeniu z treningiem siłowym pokazały przyrost siły i beztłuszczowej masy mięśniowej. Dla przykładu wystarczy wziąć jedno z pierwszych opublikowanych badań dotyczących stosowania HMB i treningu siłowego (2).
    W pierwszym badaniu, 41 osobnikom podawano HMB w trzech różnych ilościach (0, 1.5 lub 3.0 g HMB/dzień) dodając do tego dwie różne ilości białka (normalną, 117 g/dzień i wysoką, 175 g/dzień). Grupa trenowała przez 1.5 h trzy razy w tygodniu przez okres 3 tygodni. W drugim zaś, 28 osób dostawało bądź 0 bądź 3.0 g HMB/dzień i wykonywało trening siłowy przez 2-3 h 6 dni w tygodniu przez okres 7 tygodni.
    W pierwszym badaniu, HMB znacząco zmniejszyło wywołany treningiem rozpad tkanki mięśniowej zmierzony dzięki sprawdzeniu zawartości 3-metylhistydyny w moczu w czasie pierwszych 2 tygodni treningu (poziom 3-metylhistydyny jest najlepszym sposobem na sprawdzenie, co dzieje się z tkanka mięśniową w czasie treningu; związek pojawia się w krwiobiegu jedynie wtedy, gdy dochodzi do rozkładu białka kurczliwego, podczas gdy testy dotyczące równowagi azotowej odzwierciedlają wszystkie białka, nie tylko mięśniowe). W porównaniu do osób, którym nie podawano HMB, poziom fosfokinazy kreatynowej obecnej w osoczu również został zmniejszony dzięki suplementacji HMB. W badaniu drugim, w porównaniu do grupy placebo beztłuszczowa masa mięśniowa wzrosła znacząco u osób suplementujących się HMB w 2 i 4-6 tyg. badania.
    Podobne wyniki uzyskano u mężczyzn i kobiet (3), jak również w przypadku biegów długodystansowych (4). Wszystkie badania wykazały zmniejszony rozkład tkanki mięśniowej oraz wzrost efektywności treningu. Mówiąc 'efektywność treningu' mam na myśli fakt, iż wydawało się, że HMB wzmaga działanie treningu w odniesieniu do wspomagania wzrostu siły i rozmiarów. Dla mnie osobiście to znacząca różnica. HMB nie indukuje niczego, czego organizm normalnie by nie robił (tak jak w przypadku androstenediolu), lecz w zamian, wspomaga ono ciało w tym, co już próbuje ono zrobić. Można by nazwać HMB substratem, który przynosi znaczące korzyści, jeśli organizm ma jego braki. W przeciwnym razie, jak w badaniu z owcami, w żadnym stopniu nie przyczyni się ono do wzrostu umięśnienia.
    (...) jak HMB wpływa na siłę i masę mięśniową? Nie dzieje się to przez anabolizm i wydaje się też nie dziać bezpośrednio poprzez mechanizm działania antykatabolicznego. Jak przypominasz sobie wspomnianą wcześniej ścieżkę metabolizmu leucyny, zauważysz, że losem podanego HMB jest głównie HMG-CoA jako substrat do syntezy cholesterolu. Wydaje się, iż owa synteza może być krokiem, który ogranicza szybkość naprawy błony komórkowej po intensywnym treningu. Wpierw kilka słów o cholesterolu.
    Cholesterol jest składnikiem około 13% błony komórkowej. Odgrywa on integralną rolę w kontrolowaniu płynności błony komórkowej. Jakiekolwiek uszkodzenia błony wpłynęłyby z pewnością na potrzebę cholesterolu i stąd też zainicjowałyby jego syntezę wewnątrz komórki mięśniowej tak, aby wykorzystać go do naprawy uszkodzonej błony. (...)
    Trening siłowy, zwłaszcza powtórzenia ekscentryczne bądź negatywne, są przyczyną uszkodzeń komórek mięśniowych. Najnowsze dane wskazują, iż najwcześniejsze zajścia powiązane z uszkodzeniem są mechanicznie indukowane i oparte przede wszystkim na naciągnięciu sarkomeru (błona komórki mięśniowej). (...) Uważa się, że nadmierne naprężenie umożliwia przerwanie błony komórkowej, co może usposabiać zajście hydrolizy białek strukturalnych prowadzące do rozkładu miofibrylli. Zapalenie, jakie pojawia się po uszkodzeniu, przyczynia się do niszczenia białka mięśniowego (..).
    W badaniach pokazujących wpływ HMB na rozpad tkanki mięśniowej, różnice pomiędzy grupą stosującą HMB a grupą placebo zdają się zanikać z upływem czasu. Odzwierciedla to fakt, że jeśli mechanizm cholesterolowy jest prawdą, HMB służy usprawnianiu wzrostu u szczurów tylko wtedy, gdy błona komórkowa stanowi jedyny czynnik ograniczający integralność. Jawi się to zwłaszcza w czasie pierwszych trzech tygodni nowego programu treningowego bądź też programu, do którego nie zdążyliśmy przywyknąć. Potem, gdy mięśnie staną się oporne na kolejne uszkodzenia wymuszane prze dany program treningowy, suplementacja HMB traci swoją przydatność.
    Masa, siła, rzeźba.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar ziper
    Dołączył
    03-04-06
    Postów
    283
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    KALORIE
    KALORIE
    KALORIE

    gainer, witaminy, omega3 i zma to powinno stać się podstawą Twej apteczki
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar TomasDmX
    Dołączył
    03-04-06
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Dobra panowie dzięki za te wszystkie komentarze ale tak szczerze to jestem jeszcze troche o ile nie bardzo ... zielony w tych sprawach. Mam inne pytanko czy mógłny któryś z was napisać mi tak mniej więcej jak powinienem się odżywiać jakąś dietę albo coś, ewentualnie jakie odźywki kupić i jakiś trening??? Wiem że może troszke przeginam ale byłbym bardzo wdzięczny bo nie wiem od jakiej strony się za to zabrać. Jeżeli odżywki to jakiej firmy itd, itp. Plizzzz pomocy
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar ziper
    Dołączył
    03-04-06
    Postów
    283
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    to forum masz podzielone na odpowiednie działy
    wskocz do Odżywiania następnie do Treningu

    na końcu zapraszam tutaj
    wiatr może mocno wiać, ale góra i tak mu się nie pokłoni
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •