Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: bol w lewej czesci klatki piersiowej

  1. #1
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar .Smile
    Dołączył
    04-08-08
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    770
    SOG
    41
    Otrzymał : 60 SOGi w 48 postach

    Domyślnie bol w lewej czesci klatki piersiowej

    Witam, ostatnio zauwazylem, ze cos jest nie tak z moja klateczka.
    Moze zacnze od tego, ze mam dosc intesywny grafik;
    2 x silownia, 2 x mma oraz 2/3 x bieganie w tygodniu.
    Wczesniej tylko biegalem i chodzilem na silownie, wszystko po 3 x na tydzien. Wiec wnioskuje, ze problem wynika z MMA.

    Opisze go, boli mnie lewa czesc klatki piersiowej. Czuje ucisk pod zebrami oraz lopatka przy oddychaniu. Przy glebszym wdechu bol nie jest do zniesienia, w dodatku kazda proba zrobienia brzuszka czy przewrocenia sie na bok stanowi dla mnie trudne i bolesne wyzwanie.

    Na silowni az tak mi to nie przeszkadza, jedynei przy wyciskaniu noi oczywiscie przy glebszych wdechac, ale to da sie przezyc. Na MMA - to prwadziwa porazka, kazda proba przewrocenia przeciwnika... yhm, okropnie.
    Pewnie wzielo sie to stad, ze jezeli rzuca sie na mnie przeciwnik co wazy 100 kg i kladzie mi sie perfidnie na zebrach uciskajac jak najmocniej, cos mi sie skrzywilo/polamalo/zgniotlo nie wiem.

    Mniejsza o to, wie ktos, czy to minie? Czy to cos powaznego? Oraz czy stosowac jakies masci na to?
    "Sport wyrabia hart ducha i przede wszystkim uczy pokory - pokory wobec życia, wobec przeciwników (...), wreszcie wobec samego siebie.
    Człowiek, który kiedykolwiek uprawiał sport, nigdy już nie będzie taki sam. Są rzeczy, które zostają na całe życie."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Te objawy wskazuja na Zespól Tietza czyli prościej mówiac zapalenie chrzęstnych części żeber. Jest to jedna z częstrzych przyczyn bólu w klatce piersiowej i powstaje na skutek urazu lub wysiłku typu szarpniecie itp. Charakteryzuje sie właśnie bólem w szczególności nad 2, 3 , 4 żebrem oraz przy mostku. Może to byc także stan zapalny nerwu międzyżebrowego którego objawy sa prawie takie same i przyczyny powstawania tez tzn głównie uraz bądz gwałtowny ruch. Różnica jest taka że przy zespole Tietza zazwyczaj wystepuje obrzek. Leczy sie to niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi typu Ibuprofen czy Naproxen. Jeżeli sa obrzeki możesz stosowac zimne okłady. Maść przeciwbólowa Ketonal lub Reparil Gel. Pamiętaj że to nie jest diagnoza. Każdy ból w klatce piersiowej powinien byc diagnozowany przez lekarza ponieważ przyczyn bólu może byc wiele a w wielu przypadkach diagnoze można ustalic wyłącznie na podstawie badań. Opisane objawy nie wskazuja na przyczyny kardiologiczne , nie masz drętwień, duszności, nagłych potów, zasłabnięc więc sadze że po prostu walcząc lub dzwigając przeciązyłes troche pewne części ciała i to jest cała przyczyna Twojego problemu. Niestety w obu przypadkach powinieneś troche odpoczac w innym przypadku będziesz sie dłużej męczył zanim to wyleczysz. Jeżeli pójdziesz do lekarza może przepisać Ci cos mocniejszego na ból np Diclac albo Ketonal a nawet zastrzyki to z pewnościa przyspieszy leczenie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik Hermann otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Keejdzi (13-08-10)

  4. #3
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Keejdzi
    Dołączył
    13-03-10
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Postów
    455
    SOG
    258
    Otrzymał : 57 SOGi w 51 postach

    Domyślnie

    Miałem podobny problem trwalo 2-3 tyg i przeszlo samo tyle ze u mnie nie bylo w tym czasie zadnych treningów mma judo itp
    Życie nie ma nazwiska, więc jak TVN,
    Co dzień beztrosko ciska, nam w oczy kałem,
    Przyjęta filozofia decyduje o tym czy to kaka wieloryba czy pchle bobki małe.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •