Cześć wszystkim, jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam do Was wielką prośbę.

Zacznę od tego, iż jestem nowicjuszem w sprawach jakiegokolwiek trenowania i stąd moja prośba. Otóż bardzo zależy mi na stworzeniu dokładnego planu cwiczeń do którego mógłbym się stosować.

Mam 20 lat, 180 cm wzrostu i ważę 70 kilo. Moimi głównymi celami są:
- spłaszczenie i uwydatnienie mięśni brzucha (nie musi to być jakiś super 6-pak)
- zwiększenie masy klatki piersiowej, barków.
- zwiększenie masy ramion i przedramion.
- chciałbym również pozbyć się paru cm w udach oraz je w jakiś sposób wyrzeźbić
- w końcu, chciałbym wyrzeźbić mięśnie łydek.

Wiem, że jest to praktycznie trening całego ciała, ale zależy mi na dokładnie takich efektach, dlatego potrzebuje Waszej pomocy w doborze ćwiczeń które pomogą mi to osiągnąć.

Z tego co udało mi się wyczytać, na samym początku będę musiał pozbyć się niechcianego tłuszczu z brzucha, ud. Dlatego oprócz odpowiednio dobranych ćwiczeń zacznę uprawiać jogging.

Zakładam, iż będę również potrzebował informacji dotyczących ewentualnego sprzętu do ćwiczeń jaki będę musiał zakupić, jak również informacji dotyczących pożywienia, rzeczy które należy jeść i których absolutnie trzeba unikać. Jest to dla mnie bardzo ważne, gdyż do tej pory moja dieta była bardzo niezdrowa oraz opierała się na jedzeniu czegokolwiek w zupełnie róznych porach dnia.

Mając jeszcze 2 miesiące wakacji chciałbym wykorzystać ten czas w dobry sposób jak również poprawić swój wygląd, zdaję sobie sprawę z tego, iż jest to wiele informacji, dlatego dla wszystkich których zechcą mi pomóc, nawet odrobina informacji może być dla mnie bardzo ważna. Z góry dzięki za pomoc.