Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: Sposób na kaloryfer!

  1. #1
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie Sposób na kaloryfer!

    Widzę dużo tematów na temat tego jak zbudować ładny kaloryfer,6cio pak czy po prostu niezły brzuch jak kto woliJ poniżej wypisze pare wskazówek które na pewno przydadzą się miłośnikom tej partii mięśniJ

    Podstawowe błędy treningowe to:
    1.nie odpowiednia dieta,bez niej nie ma co liczyc na widoczne mięśnie brzucha,tak naprawde jeśli posiada się mały poziom bf(body fat) to i bez cwiczeń możemy cieszyc się widocznym 6cio pakiem

    2.Trenowanie brzucha codziennie-brzuch to miesien taki sam jak każdy inny i potrzebuje regeneracji.

    3.Robienie setek powtórzeń w serii-to podstawowy bład,który krąży już od wieków, moim zdaniem seria powinna być złożona z takiej ilości które wywołaja palenie w mięśniach,wtedy należy przerwac cwiczenie. Najlepiej łączyć cwiczenia w superserie(kilka ćwiczeń połaczonych w jedna długa serię)

    4.Jednym z najopularniejszych ćwiczeń na brzuch sa skłony tułowia na ławce skośnej z rękami na karku-jest to najbardziej porażkowe ćwiczenie z wszystkich dostępnych na te partie mieśni,po pierwsze podczas cwiczenia ręce które mamy na karku ciągna niejako głowe do przodu co może spowodować kontuzje kręgosłupa a po drugie praktycznie cała pracę wykonuja mięśnie ud a nie brzucha,najlepszym cwiczeniem na mięśnie proste brzucha jest zatem swykłe spinanie leżac.

    5.Mam oponkę na brzuchu i che się jej pozbyć,jakie ćwiczenia wykonywac?--odpowiedź to żadna!tłuszczu nie spala sie za pomoca cwiczen siłowych takich jak brzuszki czy inne cwiczenia na tą partie mięsniową a aerobami i odpowiednią dietą a dokładniej ilością spożywanch kalorii,aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu musimy bo po prostu spalić.

    Aby zbudować satysfakcjonujący kaloryfer należy najpierw zająć się budowaniem masy brzucha wiec zaczynamy od podstawowych cwiczen takich jak:
    -Ściąganie linki wyciągu w koci grzbiet
    -Unoszenie prostych nóg na poręczach
    -Boczne skłony tułowia z hantlami

    Cwiczenia te można wykonywac w jedenj superserii trzykrotniellub jako odzielne cwiczenia,bardziej zalecam superserie ponieważ zajmuje mniej czasu i jest bardziej efektywna(akurat jeśli chodzi o mnie)

    Jeśli masa naszego brzucha nas zadowala możemy pójść o krok dalej czyli zając się poszczególnymi grupami mięśni brzucha wtedy dzielimy go na podstawowe grupy miesniowe czyli miesnie:
    Skosne
    Górna partie miesni brzucha
    Dolna partie

    Ćwiczymy jedna partię na koniec treningu siłowego:
    przykładowy plan:
    trening pierwszy:mięśnie skośne:
    skrętoskłony na kole(maszyna)
    boczne skłony tułowia z hantlami lub linkami wyciągu dolnego
    robimy superserie po 30powt. W seri xałośc powtarzamy 3razy

    trening drugi: górne partie
    spięcia brzucha leżąc
    ściąganie linki wyciągu górnego w koci grzbiet
    superseria analogicznie do pierwszej

    trening trzeci:dolne partie mięsni brzucha:
    unoszenie nóg na poręczach: robimy 10powt unoszenia wyprostowanych nóg(kilka cm wyżej od miejsca gdy nogi będą równoległe z podłozem)nastepnie unosimy w ten sam sposób nogi lecz z lekkim skrętem tułowia i na koniec unosimy nogi ugiete w kolanach pamiętając o tym że trzymamy ciągle napięte mięsnie topodstawa!!!

    Jedna gigant seria(moim zdaniem najlepsza lecz najbardziej trudna)
    Spięcia brzucha leżac 20powt
    Boczne skłony tułowia z hantlami
    Świeca na ławce prostej
    Ściaganie linki wyciągu górnego w koci grzbiet ze skrętem tułowia
    Kazde cwiczenie po 20powt w 3superseriach

    Treningi aerobowe!
    jak juz pisałem w punkcie 5 za pomoca aerobów(bieganie,pływanie,jazda na rowerku) spalamy tłuszcz,nie da sie go pozbyc jedynie z brzucha a z całego ciała,w miarę gdy nasz poziom otłuszczenia sie zmniejsza kratka na brzuchu bedzie coraz wyraźniejsza,jak do tego dojść?

    osoby które mają słabą wytrzymałość mogą zacząć od powolnego truchtu po 10-15minut dziennie 3 razy w tyg. z czasem czas ten wydłuzamy
    i w mairę jak nasza wydolność rośnie dochodzimy do 50minut aerobów 5razy w tygodniu.
    oto przykładowy rozpis jak powoli dochodzić do magicznych 50minut:
    tydz1 15min biegu
    tydz2 20min biegu
    tydz3 30min biegu
    tydz4 35min biegu
    tydz5 40min biegu
    tydz6 45min biegu
    tydz7 50min biegu

    i na tym poziomie konczymy i ciągniemy dalej redukcję 50min dziennie 5razy w tyg

    o diecie już wspominałem tez wyżej ale odsylamdo tematu gdzie wszystko jest opisane krok po kroku
    http://www.e-gym.pl/showthread.php?2...ba-dzia%B3a%E6!!

    http://www.e-gym.pl/showthread.php?7...%EA-redukcj%EA

    Nie kazdemu te systemy mogą się spodobaci mile widziane sa uwagi,lecz jeśli chodzi o to, to wszystkie techniki wynikły z mojego kombinowania na siłowni,z czego jestem bardzo zadowolony,a efekty takich treningów sa widoczne już po 3-4tyg dobrych treningów,reszte planów dorzucę do tego tematu na dniach.
    pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik Micek185 otrzymał za ten post 25 SOGi(-ów) od użytkowników:

    bumbum86 (01-08-10), Chcę_być_wielki (28-09-10), DamianKSF (03-08-10), DTX (31-07-10), dzbanekzwd (08-03-17), fallenursus (29-07-10), Gasior (01-08-10), Lordunio (28-09-10), luo (28-09-10), mario30 (03-02-11), MaroRapeR (23-02-12), matus34 (12-08-10), Merkeni (04-10-11), Mjekus (23-11-13), palcello (04-11-10), Piorun (22-02-11), Pioter1994 (29-09-10), qwert (30-07-10), ravnes (18-08-15), regan14 (20-09-10), rushi (24-10-10), sebekplum (26-04-13), SzB (23-08-10), t0mas (16-10-10), xxmłodyxx (04-08-10)

  3. #2
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Lordunio
    Dołączył
    13-01-08
    Skąd
    Kraków
    Postów
    497
    SOG
    147
    Otrzymał : 73 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze rozumiem:
    Jak dzielimy na skośne, górne i dolne partie mięśni brzucha trenujemy np.
    Poniedziałek: skośne
    Środa: górne
    Piątek: dolne
    ??

    A jak trenujemy 4 razy w tygodniu można ułozyć (Pon, Wt, Cz, Pt):
    Poniedziałek: skośne
    Wtorek: górne
    Piątek: dolne
    ??

    Jeszcze pytanie o tą serię "gigant":
    Jeżeli bym się na nią zdecydował, to ona też 3x w tygodniu, czy rzadziej?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #3
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    1.tak dokładnie choć i tak wszystkie te mięśnie bedą praktycznie pracowały na kazdym z tych treningów bo nie da się ich wyizolowac do końca.ale główny nacisk bedzie kładziony na odpowiedni mięsień.

    2.pewnie że mozna

    3.jesli juz to raczej nastawił bym się na 2razy w tyg góra 3 więcej nie ma sensu bo jest to wyczerpujący sposób nie tyle co dla ciebie ale dla mięśni brzucha trzeba pamiętac że musisz miec czas na to by się zregenerować aby przystąpić do następnego treningu inaczej nie ma mowy o przyrostach.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik Micek185 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Lordunio (28-09-10)

  6. #4
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał micek185 Zobacz post
    2.Trenowanie brzucha codziennie-brzuch to miesien taki sam jak każdy inny i potrzebuje regeneracji.
    Trenując dzień w dzień również go zbudujesz. Nie każdy mięsień potrzebuje jej tyle samo ,a to wiele zmienia.(I nie każdy mięsień potrzebuje regeneracji,ale to już nie istotne ;) )

    Cytat Napisał micek185 Zobacz post
    3.Robienie setek powtórzeń w serii-to podstawowy bład,który krąży już od wieków, moim zdaniem seria powinna być złożona z takiej ilości które wywołaja palenie w mięśniach,wtedy należy przerwac cwiczenie. Najlepiej łączyć cwiczenia w superserie(kilka ćwiczeń połaczonych w jedna długa serię)
    Robiłem tak i tak, oba działają, więc wykonywanie dużej ilości powtórzeń wcale nie jest błędem.

    Cytat Napisał micek185 Zobacz post
    4.Jednym z najopularniejszych ćwiczeń na brzuch sa skłony tułowia na ławce skośnej z rękami na karku-jest to najbardziej porażkowe ćwiczenie z wszystkich dostępnych na te partie mieśni,po pierwsze podczas cwiczenia ręce które mamy na karku ciągna niejako głowe do przodu co może spowodować kontuzje kręgosłupa a po drugie praktycznie cała pracę wykonuja mięśnie ud a nie brzucha,najlepszym cwiczeniem na mięśnie proste brzucha jest zatem swykłe spinanie leżac.
    Nie ma szans ,że o wiele większe rozciągnięcie będzie gorsze. W tym rzecz by ciągnąć brzuchem nie nogami,a trzymanie na karku jest ok. pod warunkiem ,że ręce nie ciągną karku. Ta pozycja odciąża kręgosłup , spróbuj ;)

    Cytat Napisał micek185 Zobacz post
    5.Mam oponkę na brzuchu i che się jej pozbyć,jakie ćwiczenia wykonywac?--odpowiedź to żadna!tłuszczu nie spala sie za pomoca cwiczen siłowych takich jak brzuszki czy inne cwiczenia na tą partie mięsniową a aerobami i odpowiednią dietą a dokładniej ilością spożywanch kalorii,aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu musimy bo po prostu spalić.
    spala się za pomocą ćwiczeń aerobowych jak i anaerobowych, przy wykonywaniu brzuszków również choć same nie wystarczą ,bo przy owym wysiłku za mało zużywa się energii i trzeba by było robić masę powtórzeń, jednak jako dodatek do innych ćwiczeń jak najbardziej.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 02-10-10 o 02:19
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik KowalX otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    D3 (02-10-10), jak (29-01-11)

  8. #5
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    1.trenujac codziennie możesz budowac mase brzucha ale na plaże dla miłego wygądu ok ale o wiekszych rezultatch nie ma co mażyć
    2.wykonujac powiedzmy 300powt bedziesz je tyko wzmacniał i musia robic coraz więcej aby w ogóle cos poczuły,budowal bedziesz wytrzymałośc mięśniową
    3.pokaż mi początkującego który potrafi wyknac to cwiczenie prawidłowo?:)zgoda rece trzymasz z tyu ae kontroujesz aby nie uciskaly na kark,sam dosłownie trzymam pace za uszami i nie splatam rąk co daje mi gwarancję że nie naciągne szyi.
    4.pewnie ze spalisz tluszcz cwiczeniami siowymi ale załóżmy ze wykonujesz je 3 razy w tyg bez aero.ile bedziesz spalał jeden kg w taki sposób a ile czasu z aerobami?:)
    jak widzisz artykuł nie jest kierowany to kogoś z doświadczeniem i duża wiedza a raczej do "zielonych" lub początkujacych"bo tobie nie musze tłumaczyc jak się robi brzuszki:)
    pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar eljot1992
    Dołączył
    05-04-09
    Postów
    8
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Mam pytanko jeżeli robie mase to czy przy robieniu areobow nie bedzie mi spadac masa miesniowa ? jeżeli biore odzywki na mase typu gainer i chce zwiekszyc swoja mase czy moge robic areoby ? nie przeszkodzi mi to ?...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #7
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Jeśli będziesz je wykonywał prawidłowo oraz nie przesadzał to będzie dobrze. Jeśli chodzi o katabolizm trening interwałowy jest gorszy. Zwiększy Ci się trochę zapotrzebowanie na kilokalorię ,ale za to wzmocnisz układ krwionośny, powiększysz pojemność płuc.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #8
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Mam pytanko jeżeli robie mase to czy przy robieniu areobow nie bedzie mi spadac masa miesniowa ? jeżeli biore odzywki na mase typu gainer i chce zwiekszyc swoja mase czy moge robic areoby ? nie przeszkodzi mi to ?...
    W moim przypadku przygotowanie organizmu za pomoca cwiczen aerobowych znacznie przyspieszylo w pozniejszej fazie przyrosta masy miesiowej. Glownie za sprawa duzo duzo wiekszej wydolnosci organizmu (ukladu krwionosnego, pluca itp). Przyrost jest bardzo widoczny bez suplementacji i to w znacznie szybszym tempie niz sie spodziewalem.
    Wszystko zalezy od twojego stazu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #9
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar sofwhat
    Dołączył
    16-07-09
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Ładny brzuch!

    Witajcie,

    Jestem trochę zielony w temacie i mam pytanie. Które z poniższych zestawów są godne polecenia. ABS 2, ABS czy 6 Weidera. 6 nie załączam bo chyba każdy wie jak wygląda.
    Chciałbym wyrzeźbić sobie ładny brzuch z widocznymi mięśniami ( np tak: http://www.youtube.com/watch?v=YiwWN...eature=related ) i nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Czy poniższe ćwiczenia pomogą mi uzyskać taki brzuch jak ten koleś na filmiku? Proszę o wskazówki. Filmiki z ćwiczeniami poniżej.

    Pozdrawiam.

    ABS 2

    1 czesc - http://www.youtube.com/watch?v=JON-jZVT7Gs
    2 czesc - http://www.youtube.com/watch?v=3O5izAyKLrY
    3 czesc - http://www.youtube.com/watch?v=720Zz...eature=related

    ABS

    http://www.youtube.com/watch?v=dDbw16rxteE
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  13. #10
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    napisałes post w temacie w którym wszystko jest wyjaśnione krok po kroku.
    ludzie co z wami...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •