Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Biceps-pomoc

  1. #11
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar piuras86
    Dołączył
    20-08-09
    Skąd
    Grevenbroich
    Postów
    1,427
    SOG
    99
    Otrzymał : 160 SOGi w 101 postach

    Domyślnie

    miałem podobnie ............
    teraz robie młotki jako pierwsze później modlitewnik i na koniec supinacja

    na 2 trening zamiast supinacji uginanie w podparciu o kolano itp kombinuje non stop zawsze jakies inne ćwiczenia i jest ok ........ ale hmmm
    każdy spuszcza sie nad bicepsem Tric jest najważniejszym mięśniem w zależności kto co robi ........ :P
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar tom33
    Dołączył
    16-01-10
    Postów
    21
    SOG
    7
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał mały huba Zobacz post
    Wrzuć
    uginanie z sztangą prostą podchwytem 3x bądź Sztangielkami podchwytem 3x
    uginanie z sztangielkami chwytem młotkowym x3 z dużym obciążeniem(jak na twoje możliwości)

    na szczyt bicepsu proponuje jedno z dwóch ćwiczeń

    uginanie na modlitewniku -górna faza ruchu x3
    bądź
    równoczesne uginanie sztangielek podchwytem x3, z tym że mają się one stykać bokami.
    Przy obu ćwiczeniach na szczyt nie potrzeba dużego obciążenia, ważne abyś wykonał dużo powtórzeń(12 bądź wiecej)wolno ,
    dokładnie i mocnym napięciem mięśnia w końcowej fazie powtórzenia.

    Co do braku czucia zmęczenia po treningu, znaczy że używasz zbyt małych ciężarów/ilości powtórzeń bądź robisz za długie przerwy.
    Ciężar jakim cwiczę to moje max raczej. Jaką kolejnosc cwiczen proponujesz? Modlitewnik mam robic tylko górną fazę ruchu? Powiedz jeszcze czy ciężar mam przy każdej serii zwiększac(chodzi mi o wszystkie cwiczenia) czy robic stałym ciężarem?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar tom33
    Dołączył
    16-01-10
    Postów
    21
    SOG
    7
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Smile Zobacz post
    za duzo cwiczen, jest za bardzo przemeczony. Mozesz sprobowac robic takze inne cwiczenia. Ja ostatnio robie superseriie triceps/biceps i czuje okropne (az przyjemne ) zmeczenie ramion.

    Upewnij sie, ze dobrze technicznie cwiczysz. Faza opuszczania dwa razy mniejsza niz podnoszenia, lub inaczej - pokombinuj np 1s w gore / 3s w dol. Pokombinuj jeszcze, doloz supinacje, moze system 21, fazy negatywne, rozciaganie przed/po treningu. Naloz wieksza koncetrancje na biceps podczas cwiczenia. Po nastepnym treningu daj znac czy pomoglo,
    Noi wpierdol wiecej tego zlomu na gryf !
    pozdro :)

    Co to za superserie co o nich wspominasz? Oraz te fazy negatywne? 21 proponujesz na modlitewniku? I jaki zestaw cwiczen proponujesz i w jakiej kolejności?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar tentyp
    Dołączył
    06-10-08
    Postów
    285
    SOG
    10
    Otrzymał : 64 SOGi w 40 postach

    Domyślnie

    Musisz w uja walic a nie max kilogram jedziesz dopierd.. jeszcze z 5kg to zobaczysz ze i bica bedziesz czul skup sie na nim i mysl jak arnold podczas cwicze czyli o miesniach ktore rosna ci jak gory heh pozdr
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #15
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar .Smile
    Dołączył
    04-08-08
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    770
    SOG
    41
    Otrzymał : 60 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Skoro cwiczysz biceps, to aby zrobic superserie cwiczysz trica nie :D?
    Faza negatywna to same opuszczanie ciezaru, ja robilem tak, ze na modlitewniku robilem normalnie serie, a potem jak juz nie moglem dokladalem troche ciezaru. Nastepnie kumpel podnosil za mnie caly ciezar i ja skupialem sie tylko na samym opuszczaniu. 21 mozesz robic na modlitewniku, nie widze problemu.

    Co do rodzaju cwiczen.
    Supinacja z hantelkami, mlotki, modlitewnik
    Kolejnosc taka jaka podalem.
    "Sport wyrabia hart ducha i przede wszystkim uczy pokory - pokory wobec życia, wobec przeciwników (...), wreszcie wobec samego siebie.
    Człowiek, który kiedykolwiek uprawiał sport, nigdy już nie będzie taki sam. Są rzeczy, które zostają na całe życie."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #16
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Pewnie machasz złomem jak debil.. bez urazy oczywiście. Akurat przy bicepsie łatwo jest "wyczuć" mięsień.
    Popróbuj tak jak pisał smile, robisz po 3 serie na każde ćwiczenie. 9 serii to taka górna granica dla mniej doświadczonych, przerwy oczywiście krótkie, max 1 minuta. Jak nie będzie rosło to możesz spróbować czegoś sprawdzonego np. ww. 21, pomogło niejednemu
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #17
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar tom33
    Dołączył
    16-01-10
    Postów
    21
    SOG
    7
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Luo - bez komentarza.

    Zastosuje się do podanych rad i za jakiś czas dam znac jakie efekty.
    Mam jeszcze jedno pytanie- nie bede zakładał nowego wątku i zapytam tutaj. Mam taką budowę ciała,że dosyc mocno wystaje mi przednia kośc barkowa i w związku z tym chcę zapytac jakie cwiczenia wykonywac,żeby ją trochę schowac.
    Na barki robię: -wyciskanie sztangi za głową i przed - arnoldki - unoszenie sztangi do brody - unoszenie sztangielek przed sobą i na boki. Co możecie poradzic w tej kwestii?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #18
    Amator Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar pure
    Dołączył
    27-05-09
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    387
    SOG
    103
    Otrzymał : 80 SOGi w 61 postach

    Domyślnie

    Luo dobrze gada, 21 to wg mnie podstawa cwiczen na biceps. Ja robie praktycznie zawsze 21 w roznych opcjach , wasko, szeroko, mlotkowo, podchytem, nachwytem, na modlitewniku, na stojaco, sztanga lamana, prosta etc. Zobacz ile masz opcji przy jednym cwiczeniu. Szeroki uchwyt - zewnetrzna czesc bicepsa - glowa krotka, waski uchwyt - wewnetrzna czesc bicepsa - glowa dluga, mlotkowo - glowa dluga i krotka, przy tym cwiczeniu formujesz biceps "po dlugosci". Twoj trening musi byc urozmaicony, miesien trzeba zaskakiwac, nie mozesz doprowadzac do stagnacji, bo twoj trening stanie sie "waleniem glowa w mur". Tak jak kolega wczesniej napisal, triceps to glowny miesien ramienia, jezeli chcesz wiekszych obwodow to skup sie bardziej na tym miesniu...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #19
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar tom33
    Dołączył
    16-01-10
    Postów
    21
    SOG
    7
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    O triceps nie pytam bo tu jest dobrze i efekty są widoczne. Gorzej z bicepsem -ale dostosuje się do rad( cwiczenia wykonuje starannie i powoli ,ale ok).
    Powiesz mi coś na temat tych barków co pytałem post wyżej?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #20
    Amator Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar pure
    Dołączył
    27-05-09
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    387
    SOG
    103
    Otrzymał : 80 SOGi w 61 postach

    Domyślnie

    Na kosci nic nie poradzisz - chyba, ze chirurg plastyczny ;) co tu mozna poradzic, skup sie na partiach miesni ktore wizualnie zaslonia ten "defekt". Nie bardzo wiem o co chodzi, daj jakas fote moze...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •