Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Czy mogê ju¿ wrociæ na si³kê po zlamaniu nadgarstka?

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy Osi±gniêcia:
    Tagger Second ClassWeteran5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Kunio
    Do³±czy³
    16-03-09
    Wiek
    41
    Postów
    166
    SOG
    6
    Otrzyma³ : 2 SOGi w 2 postach

    Domy¶lnie Czy mogê ju¿ wrociæ na si³kê po zlamaniu nadgarstka?

    29 kwietnia z³ama³em nadgarstek. 5 czerwca zdj±³em gips, a 10 by³em na wizycie. Lekarz stwierdzi³ ze nadgarstek siê zrós³. Zginaæ go jeszcze ca³kowicie nie mogê i odczuwam przy tym ból. Mam jednak sprê¿ynê do ¶ciskania i nie sprawia mi to problemów (porownywalnie ze zdrow± rêk±). Robiac pompki na uchwytach lekko odczuwam ból. Wydaje mi siê ¿e ze sztang± te¿ tak bêdzie przy æwiczeniach na klatê. Pompek bez uchwytów nie zrobiê bo nie mogê jeszcze wygi±æ tak d³oni.
    Wydaje mi siê jednak ¿e powoli moge zacz±c uczêszczaæ na si³kê i robiæ te cwiczenia które nie sprawiaj± mi bólu.
    Co Wy na to?
    BTW. jakie masci stosowaæ?
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. #2
    Moderator Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów do¶wiadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Do³±czy³
    13-09-09
    Sk±d
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzyma³ : 514 SOGi w 326 postach

    Domy¶lnie

    Podstawa w takiej sytuacji jest aby najpierw odzyskaæ ca³y zakres ruchu nadgarstka. Ja zaleca³bym Ci takie æwiczenie- k³adziesz rêke na stole aby nadgarstek wystawa³ poza krawêd¿. Ruszaj rek± góra- dó³, wykonuj wszelkie kr±zenia.Cwicz bez obci±zenia. Kup najtañszy POWERBALL, na allegro ok 10 z³.Doskonale nadaje sie do æwiczen nadgarstka. Za pare groszy kup zabawke JOJO tez Ci sie przyda. £apa nie jest dogojona skoro boli. Ma¶æ -Veno¿el , Fastum, Ketonal. Rozwaz zakup Animal Fleksa lub 4 Fleks albo co¶ co ma dobra opinie ale to juz koledzy z innego dzia³u musza sie wypowiedziec.Poleca³bym rehabilitacje, przynajmniej kilka zabiegów pole magnetyczne, laseroterapia, krioterapia.Rozci±gaj miêsnie przedramienia. Stopniowo po jakim¶ czasie zacznij æwiczyc z lekkimi ciê¿arkami. Pusia opisywa³ gdzies przyrzad polegaj±cy na nawijaniu na dr±zek linki z obciazeniem. Znajd¿ i zrób jest pomocny. To samowolne zdjêcie gipsu ¶wiadczy ¿e jestes cz³owiekiem niecierpliwym ale takie urazy w przysz³o¶ci bêda sie odzywac jezeli nie wyleczysz do koñca. Mia³es ³ape w gipsie nie æwiczy³es -¶wiat sie nie zawali³. Zastosuj sie do moich rad a nied³ugo zapomnisz o kontuzji. Pójdziesz prywatnie zedra z Ciebie kase i nic innego nie powiedza. Wspomina³es wczesniej ¿e to ko¶æ promieniowa a wiêc reka bêdzie wyleczona na 100% je¿eli bêdziesz m±drze postêpowa³.
    Ostatnio edytowane przez Hermann ; 16-06-10 o 22:13
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  3. U¿ytkownik Hermann otrzyma³ za ten post SOGi od u¿ytownika(-ów):

    Kunio (16-06-10)

  4. #3
    Pocz±tkuj±cy Osi±gniêcia:
    Tagger Second ClassWeteran5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Kunio
    Do³±czy³
    16-03-09
    Wiek
    41
    Postów
    166
    SOG
    6
    Otrzyma³ : 2 SOGi w 2 postach

    Domy¶lnie

    Wiêc tak, powerball ju¿ zamówiony. Sprzêt do nawijania linki te¿. Bêdê æwiczy³. Na razie mam sprê¿ynê. Animala mogê kupiæ, ale muszê poczytac po co to... Co do rehabilitacji to lekarz powiedzial ¿e terminy sa bardzo odlegle wiêc nie by³o sensu kierowaæ. W domu mam materac viofor - jestem w trakcie cyklu. Mam jeszcze lampê Bioptron Zeptera, tylko nie wiem czy siê przyda ;) Lekarz zaleci³ przez jeszcze dwa tygodnie nie wyginaæ nadgarstka na si³ê tak¿e tego nie robiê. Rozumiem ze powrót teraz na si³kê to nie jest dobry pomys³?
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  5. #4
    Moderator Osi±gniêcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów do¶wiadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Do³±czy³
    13-09-09
    Sk±d
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzyma³ : 514 SOGi w 326 postach

    Domy¶lnie

    O ile pamietam w tym materacu zastosowane jest zmienne pole magnetyczne a wiêc jak najbardzie wskazane. Lampa tez jest przydatna w takich urazwch ja jednak najbardziej nastawia³bym sie na æwiczenia manualne i masaz.Zobaczysz po tych 2 tygodniach co bêdzie sie dzia³o ale ja sadz e ¿e te æwiczenia Ci pomoga. Nie wiem czy wspomina³em ¿e dobrze robia æwiczenia w ciep³ej wodzie, ¶ciakanie g±bki itp. B±dz optymist± i zaufaj mi. Ostatecznie co to jest dwa tygodnie na przeciw wieczno¶ci Hehe? Po powrocie na si³ownie staraj sie æwiczyæ z opaskami przynajmnie na poczatku. Nie przeci±zaj r±k , stosuj ma¶cie , masuj ³ape bêdzie OK. Pozdrawiam i wiêcej cierpliwo¶ci. Jestes jeszcze m³ody masz sporo czasu kolego.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  6. #5
    Bywalec Osi±gniêcia:
    WeteranTagger First Class10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar polo
    Do³±czy³
    13-03-07
    Sk±d
    CK
    Wiek
    34
    Postów
    699
    SOG
    47
    Otrzyma³ : 42 SOGi w 30 postach

    Domy¶lnie

    zacznij lekko ,
    BÓL ci odpowie na to pytanie cvzy mo¿esz æwiczyæ
    spytaj sie go co ON o tym s±dzi
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  7. #6
    Ekspert Osi±gniêcia:
    Trzech znajomych25000 punktów do¶wiadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Do³±czy³
    23-04-09
    Sk±d
    Ku¼nia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzyma³ : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domy¶lnie

    Nie wiem gdzie wy chodzicie do lekarza ,¿e nic nie mówi o rehabilitacji. Przecie¿ wystarczy zapytaæ.
    fizjologia , ¿ywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania daj± wiedzê, zrozumienie ich daje m±dro¶æ.
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •