Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Czy mogę już wrocić na siłkę po zlamaniu nadgarstka?

  1. #1
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Kunio
    Dołączył
    16-03-09
    Wiek
    41
    Postów
    166
    SOG
    6
    Otrzymał : 2 SOGi w 2 postach

    Domyślnie Czy mogę już wrocić na siłkę po zlamaniu nadgarstka?

    29 kwietnia złamałem nadgarstek. 5 czerwca zdjąłem gips, a 10 byłem na wizycie. Lekarz stwierdził ze nadgarstek się zrósł. Zginać go jeszcze całkowicie nie mogę i odczuwam przy tym ból. Mam jednak sprężynę do ściskania i nie sprawia mi to problemów (porownywalnie ze zdrową ręką). Robiac pompki na uchwytach lekko odczuwam ból. Wydaje mi się że ze sztangą też tak będzie przy ćwiczeniach na klatę. Pompek bez uchwytów nie zrobię bo nie mogę jeszcze wygiąć tak dłoni.
    Wydaje mi się jednak że powoli moge zacząc uczęszczać na siłkę i robić te cwiczenia które nie sprawiają mi bólu.
    Co Wy na to?
    BTW. jakie masci stosować?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Podstawa w takiej sytuacji jest aby najpierw odzyskać cały zakres ruchu nadgarstka. Ja zalecałbym Ci takie ćwiczenie- kładziesz ręke na stole aby nadgarstek wystawał poza krawędż. Ruszaj reką góra- dół, wykonuj wszelkie krązenia.Cwicz bez obciązenia. Kup najtańszy POWERBALL, na allegro ok 10 zł.Doskonale nadaje sie do ćwiczen nadgarstka. Za pare groszy kup zabawke JOJO tez Ci sie przyda. Łapa nie jest dogojona skoro boli. Maść -Venożel , Fastum, Ketonal. Rozwaz zakup Animal Fleksa lub 4 Fleks albo coś co ma dobra opinie ale to juz koledzy z innego działu musza sie wypowiedziec.Polecałbym rehabilitacje, przynajmniej kilka zabiegów pole magnetyczne, laseroterapia, krioterapia.Rozciągaj mięsnie przedramienia. Stopniowo po jakimś czasie zacznij ćwiczyc z lekkimi ciężarkami. Pusia opisywał gdzies przyrzad polegający na nawijaniu na drązek linki z obciazeniem. Znajdż i zrób jest pomocny. To samowolne zdjęcie gipsu świadczy że jestes człowiekiem niecierpliwym ale takie urazy w przyszłości będa sie odzywac jezeli nie wyleczysz do końca. Miałes łape w gipsie nie ćwiczyłes -świat sie nie zawalił. Zastosuj sie do moich rad a niedługo zapomnisz o kontuzji. Pójdziesz prywatnie zedra z Ciebie kase i nic innego nie powiedza. Wspominałes wczesniej że to kość promieniowa a więc reka będzie wyleczona na 100% jeżeli będziesz mądrze postępował.
    Ostatnio edytowane przez Hermann ; 16-06-10 o 22:13
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik Hermann otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Kunio (16-06-10)

  4. #3
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Kunio
    Dołączył
    16-03-09
    Wiek
    41
    Postów
    166
    SOG
    6
    Otrzymał : 2 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    Więc tak, powerball już zamówiony. Sprzęt do nawijania linki też. Będę ćwiczył. Na razie mam sprężynę. Animala mogę kupić, ale muszę poczytac po co to... Co do rehabilitacji to lekarz powiedzial że terminy sa bardzo odlegle więc nie było sensu kierować. W domu mam materac viofor - jestem w trakcie cyklu. Mam jeszcze lampę Bioptron Zeptera, tylko nie wiem czy się przyda ;) Lekarz zalecił przez jeszcze dwa tygodnie nie wyginać nadgarstka na siłę także tego nie robię. Rozumiem ze powrót teraz na siłkę to nie jest dobry pomysł?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    O ile pamietam w tym materacu zastosowane jest zmienne pole magnetyczne a więc jak najbardzie wskazane. Lampa tez jest przydatna w takich urazwch ja jednak najbardziej nastawiałbym sie na ćwiczenia manualne i masaz.Zobaczysz po tych 2 tygodniach co będzie sie działo ale ja sadz e że te ćwiczenia Ci pomoga. Nie wiem czy wspominałem że dobrze robia ćwiczenia w ciepłej wodzie, ściakanie gąbki itp. Bądz optymistą i zaufaj mi. Ostatecznie co to jest dwa tygodnie na przeciw wieczności Hehe? Po powrocie na siłownie staraj sie ćwiczyć z opaskami przynajmnie na poczatku. Nie przeciązaj rąk , stosuj maście , masuj łape będzie OK. Pozdrawiam i więcej cierpliwości. Jestes jeszcze młody masz sporo czasu kolego.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Bywalec Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar polo
    Dołączył
    13-03-07
    Skąd
    CK
    Wiek
    34
    Postów
    699
    SOG
    47
    Otrzymał : 42 SOGi w 30 postach

    Domyślnie

    zacznij lekko ,
    BÓL ci odpowie na to pytanie cvzy możesz ćwiczyć
    spytaj sie go co ON o tym sądzi
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie wy chodzicie do lekarza ,że nic nie mówi o rehabilitacji. Przecież wystarczy zapytać.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •