nom jeśli chodzi o 214 to się chyba zgadza. bo to 1.4 103 konie , 1.6 ma niby 113 koni chyba , a 200 to po prostu seria. Tak więc ja bym odradzał ... Osobiście wolę kupić autko rok lub dwa starsze , może nawet 3 ale w super stanie i solidne ... Dajmy na to 3 lata temu kupiłem mazdę 323F BG i od 3 lat nigdy NIC się nie zepsuło !!! A przebieg to już blisko 250 tysięcy i silniczek bije jak dzwon :):) Polecam ci tą markę poza wyjątkami pewnymi jak silnik 1.5 w tej nowszej budzie ...

Nie wiem czy podoba Ci się 323C , ale tam sa fajne silniki 1.3 ew. 1.8 , jak już pisałem Colt to super auto tylko trzeba uważać na rdze ... , ale w tej kwocie jesli chodzi o prawdziwie niezawodne japońskie szkoły to polecałbym ci dwa typy :

- nissan almera ( 1.6 silniki i ogólnie auta które trzaskają po 400 tys. i dalej śmigają jak perełki )
- toyota corolla ( legendarna już niezawodność )

Tylko patrz zeby kupić autko nie koniecznie najm,łodsze ale w konkretnym stanie , bo w kilkunastoletnich autach rok czy dwa różnicy to nic w porównaniu z tym kiedy autobyło szanowane i serwisowane a kiedy nie było ...