Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Temat: węglowodany na noc

  1. #11
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar ht
    Dołączył
    24-12-08
    Postów
    2,736
    SOG
    76
    Otrzymał : 351 SOGi w 322 postach

    Domyślnie

    a jak to sie ma do kolesi co szybko lapia fat?? i maja problemy z tkanka tluszczowa?? bo jak dla mnie sie to wogole kupy nie trzyma.
    porady dietetyczne, suplementacyjne i treningowe. pw.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    W nocy zapotrzebowanie węglowodanów jest bardzo małe. Nadmiar glukozy trafia do tkanki tłuszczowej. Jeśli chodzi o węgle złożone na noc to nasze mięśnie w obawie przed nadmiarem glukozy zmniejszają liczbę receptorów. (nadmiar glukozy w mięśniach przeszkadza w prawidłowej cyrkulacji płynów)
    Może nastąpić uniewrażliwienie mięśni glukozę, co może powodować tym, że bardzo mało tego składnika będzie trafiało do mięśni, a większość do tkanki tłuszczowej.

    Na lepszy sen mogę wypić szklankę mleka, czy zażyć coś innego i też będzie dobrze.
    Ostatnio edytowane przez slim shady ; 12-06-10 o 20:50
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Kto by jak nie robił jeśli zjesz rano same białko zmarnujesz jego część na pozyskanie energii.
    Węgle na noc są ok w mniejszej ilości i nie przed samym położeniem. IG niewiele zmieni jeśli zjesz ich dużo.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Moderator #Odżywki i Suplementy Doradca Osiągnięcia:
    Tagger Second Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar MolderDist
    Dołączył
    24-03-09
    Postów
    1,991
    SOG
    52
    Otrzymał : 297 SOGi w 185 postach

    Domyślnie

    Wegle ok sa bardzo ok tylko wtedy trzeba troszke pozmieniac w inych posilkach.

    nie czytalem calego tematu, juz tyle razy pisalismy z chlopakami o tym, ze mi sie znudzil temat
    pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #15
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar mariokult
    Dołączył
    07-06-10
    Skąd
    zabrze
    Wiek
    35
    Postów
    55
    SOG
    3
    Otrzymał : 7 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    Ale jeżeli zjesz same białko z tłuszczem rano i pójdziesz spać na godzinę i dopiero posiłek prawidłowy. Co wtedy ?
    Mnie tematy nigdy nie nudzą mogę pisać ktoś coś sie dowie z mojego doświadczenia a ja od kogoś tyle
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #16
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar jaca666
    Dołączył
    19-01-09
    Postów
    2,952
    SOG
    226
    Otrzymał : 1,256 SOGi w 512 postach

    Domyślnie

    Artykuł Michała Karmowskiego:

    Witam za namowa modow zakladam temat i krotko opisze o co chodzi z tymi weglami na noc, zwolennicy spozywania posilkow bialkowych na noc zarzucaja ze jedzenie wegli przed snem przyczynia sie do gromadzenia tkanki tluszczowej i dowodza ze spozywanie bialka przed snem chroni organizm przed katabolizmem.


    ODMIENNE PODEJSCIE

    przed snem wskazany jest wysoki poziom serotoniny, wywoluje on ogolne odprezenie obniza wydajnosc fizyczna i psychiczna - czyli przygotowuje organizm do odpoczynku nocnego czyli snu. zastanowcie sie jak czujecie sie po zjedzeni posilku bogatego w wegle? chce sie spac? tak to dziala!
    to zasluga wzrostu serotoniny w organizmie , uscislajac nastepuje zwiekszenie poziomu TRYPTOFANU aminokwasu ktory po dotarciu do mozgu zamienia sie w serotonine.

    CZYNNIKI WARUNKUJACE TRANSPORT TRYPTOFANU

    -bialko jest ubogie w tryptofan, dlatego ostatni posilek nie powinien zawierac bialka
    -inne aminokwasy bialkowe utrudniaja transport tryptofanu do mozgu
    -weglowodany sa transporterem tryptofanu

    BRAK SEROTONINY MOZE BYC PRZYCZYNA BEZSENNOSCI I DEPRESJI, A PODNIESIENIE POZIOMU SEROTONINY WIAZE SIE Z UCZUCIEM BLOGOSCI I SPOKOJU

    a teraz o watrobie bo to ona jest odpowiedzialna za wiele rzeczy a miznowicie posilek bialkowy jedzony przed snem zaburza prace watroby ktora w nocy powinna odpoczywac i gromadzic glikogen , bo wlasnie taki jest rytm dobowy watroby, rano wyrzuca glikogen do krwiobiegu a wieczorem go gromadzi , jedzac bialko na noc watroba meczy sie aby je przerobic jak wtedy spokojnie spac i sie regenerowac?


    jezeli ostatni posilek jest weglowodanowy i sa to wegle o n iskim IG to mamy wzrost serotoniny, watroba powoli trawi wegle gromadzac glikogen, a my spokojnie spimy!!!

    rano wstajemy bardziej wypoczeci i zaczynamy sniadanie od posilku tylko bialkowego!!!watroba wtedy wyrzyca akurat glikogen do krwiobiegu a my dostarczajac bialka i aminokwasow zaczynamy wzrost miesni, do tego mamy duzo energi bo wysoki pozim bcaa tlumi transport tryptofanu do mozgu po takim sniadani mozemy smialo trenowac bnie martwiac sie ze nie bedziemy mieli sily!!!


    warto przetestowac na sobie i zobaczyc roznice...

    ja osobiscie jem tak od kilku miesiecy i jestem bardzo zadowolony!


    opisalem to mozliwie krotko ale jak chcecie zachecam do przeczytania ksiazki KASI MATELI pt"FITNESS" dostepna w empiku tam jest o ntym kilka stron popartych dowodami!!
    Dieta, trening, suplementacja. Tylko PW.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik jaca666 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Lordunio (17-06-10)

  8. #17
    RockyBalboa
    Gość Avatar RockyBalboa

    Domyślnie

    w takim razie jak powinien wygladac pierwszy posilek w ciagu dnia, juz bez wegli?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #18
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Chłop coś pokręcił białka właśnie są źródłem tryptofanu(najbogatsze białka zwierzęce) i jest to aminokwas ,a węglowodany służą jako transporter. Poza tym nie tylko tryptofan działa uspokajająco na mózg są jeszcze inne jak np. metionina(produkt białkowe zwierzęce), kazomorfiny których dobrym źródłem jest np. mleko :)
    Przy okazji nie ma tam wyjaśnienia obalającego gromadzenie tkanki tłuszczowej ,a bardziej odnosi się do "dobrego" snu.Branie sie za IG bez ŁG jest bez sensu i lepiej sprawdza się zasada żeby nie przesadzać z węglowodanami.
    Powinno się wywalić posiłki ciężkostrawne i tłuste(obciąża to wątrobę).
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #19
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar jaca666
    Dołączył
    19-01-09
    Postów
    2,952
    SOG
    226
    Otrzymał : 1,256 SOGi w 512 postach

    Domyślnie

    Dobra KowalX jedź swoimi teoriami a Michok niech jedzie swoimi i na nich już 2 raz z rzędu został v-ce mistrzem polski w kulturystyce w kat. ponad 100kg. W usa od dawno pro jedzą białko i węgle razem na noc i jak wyglądają?Nawet Piotrkowicz je na noc chleb żytni z twarogiem i co?
    Dieta, trening, suplementacja. Tylko PW.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #20
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    Ja wciskam jogurt z bialkiemi malesko orzechowe przed kima:)
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •