Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Kręgosłup..

  1. #1
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie Kręgosłup..

    Cześć chłopaki, mam taki problem, jakieś dwa tyg temu pod koniec treningu pleców jak robiłem drugą serię na czworoboczne ze sztangą stojąc (nie duży ciężar, chyba 45 kg) poczułem dosyć silny ból w odcinku lędźwiowym i trening przerwałem. Wcześniej zdążyłem zrobić podciąganie na drążku, wiosło kończąc na 75 kg-lekko "bujana" seria i unoszenie tułowia z opadu. Od tamtego czasu nie chodziłem na siłkę. Technicznie wykonywałem je dosyć dobrze, ale oczywiście zrobiłem wiosło bez pasa... Następnego dnia kupiłem fastum, smaruję nim "krzyż" do dzisiaj i ból nie za bardzo przechodzi.

    Jak stoję czy leżę to jest jeszcze ok, gorzej jest gdy siedzę i się schylam. W nast tyg planuję zrobić prześwietlenie, ciekawe czy coś będzie widać na RTG.
    I tu moje pytanie o powrót do treningów, może znacie jakieś fajne ćwiczenia typowo rehabilitacyjne?
    Po ustąpieniu bólu odpuścić sobie prostowniki na jakiś czas czy może trenować je z małym ciężarem i dokładnie technicznie żeby je wzmocnić?
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Prawdopodobnie nastąpiło uszkodzenie mięśni , lub ściegien odcinka lędżwiowego albo też uszkodzenie krążka międzykręgowego. Nie jest to dolegliwość którą musiałbyś sie bardzo przejmowac, niemniej jednak ważne są pewne zasady których musisz przestrzegać. Leczenie tego trwa zazwyczaj ok 10 dni i w tym czasie musisz przestac ćwiczyć unikać gwaltownych ruchów, nie wstawac gwałtownie z pozycji siedzącej itp. Wbrew przyjętym zasadom aby kłaść sie na plecach na twardym, Ty kładż sie jak najwięcej na brzuchu. Nie będe tu opisywał dokładnie co i jak grunt że nerw jest uciskany i to powoduje ból. Pamiętaj żebyś nie traktował mych słów jako porade lekarska, lecz przyjacielską rade kolegi. Jeżeli nie będziesz sie wiercił , podnosił ciężarów itp to w ciągu 7 - 10 dni zapomnisz o bólu, w przeciwnym razie będziesz sie mordował nawet 3 miesiące. Leki; DICLAC, VOLTAREN., jakaś masc lub żel przeciwbólowy. Dobra sa zastrzyki z pyralginy lub B12,. Leczenie typowo przeciwbólowe. Nie łaż do żadnych nastawiaczy poczekaj kilka dni stosując sie do moich rad. Jeżeli nie będzie ustępował idż do lekarza i weż te zastrzyki ale pamiętaj; odpuść ćwiczenia na te kilka dni. Po ustąpieniu bólu stopniowo wracaj do treningu starając sie przez jakiś czas unikać przeciążen tego odcinka i dobrze rozgrzewaj mięśnie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik Hermann otrzymał za ten post 6 SOGi(-ów) od użytkowników:

    CIASTECZKOWY POTWOR (07-06-10), DaN322 (21-07-10), hans1237 (06-06-10), Keejdzi (24-07-10), luo (06-06-10), marcinpeny (06-06-10)

  4. #3
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar marcinpeny
    Dołączył
    13-09-09
    Wiek
    31
    Postów
    160
    SOG
    25
    Otrzymał : 6 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    Jak uszkodził krązek miedzy kregowy to 10dni nie wystarczy. Ja mam rozwalony krązek l5-s1 i napierdala juz drugi rok hehe. Konkretnie to mam przepukline tego krązka. Jak Tobie tez strzelil to wspolczuje baaaardzo. Pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Nie chcałem niepotrzebnie straszyc kolegi, poniewaz jak sie z pewnościa orientujesz przepuklina jest NASTEPSTWEM uszkodzenia krązka. Dlatego przestrzegam przed wykonywaniem gwałtownych ruchów itp. Ponadto objawy przepukliny w zalezności od stopnia zaawansowania choroby sa nieco inne. Występuja; zaburzenia czucia,drętwienia, niedowład stóp związany z porazeniem nerwu stzrałkowego, aż po zaburzenia zwieraczy pęcherza, ból jąder i tak dalej. W przypadku nie ustąpienia bólu nalezy zrobic rezonans magnetyczny i tomografie komputerowa. Nie jestem zwolennikiem leczenia za pomoca komputera lecz nie lubie też niepotrzebnie straszyć ludzi. Wiadomo że nic nie zastapi badania lekarskiego, jednak dolegiliwość ta jest dosyc typowa dla ludzi zajmujących sie podnoszeniem ciężarów . Dlatego też luo nie nabijaj sobie głowy wizjami siebie na wózku inwalidzkim, zastosuj sie do moich rad, idż do lekarz rodzinnego który z pewnościa potwierdzi moje przypuszczenia i nie martw sie na zapas.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. Użytkownik Hermann otrzymał za ten post 6 SOGi(-ów) od użytkowników:

    CIASTECZKOWY POTWOR (07-06-10), DaN322 (21-07-10), Keejdzi (24-07-10), luo (06-06-10), marcinpeny (06-06-10), Tomi! (06-06-10)

  7. #5
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar marcinpeny
    Dołączył
    13-09-09
    Wiek
    31
    Postów
    160
    SOG
    25
    Otrzymał : 6 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    Herman masz bardzo rozleglą wiedze. Jestem pod wrazeniem. Jestes jakims lekażem moze? Moze doradziłbys mi cos na moją przepukline? Jak tak podaj mi swoje gg na PW :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #6
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Herman. Też mi się wydaję że to nie jest coś aż tak bardzo poważnego bo ból nie jest na tyle silny żeby przeszkadzać mi normalnie funkcjonować, chociaż wolałbym się go pozbyć. W pierwszym poście zapomniałem dodać że lędzwie czasami po wiośle czy mc trochę bolały, ale po rozciągnięciu ich przechodziło. Zapewne przez mikrourazy których się nabawiłem za młodu. No ale człowiek młody to głupi..

    Jutro kupię voltaren i jak znajdę czas to skoczę zrobić to prześwietlenie. Narazie zobaczę co wyjdzie na RTG bo u mnie w mieście niema tomografa, a sesja na uczelni zbliża się dość szybko więc nie wiem czy znajdę czas przez kolejne 2 tyg.
    Mam nadzieję że to nie będzie nic poważnego i jeszcze raz wielkie dzięki za radę!
    pozdr.
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #7
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar CIASTECZKOWY POTWOR
    Dołączył
    23-04-10
    Skąd
    ULICA SEZAMKOWA
    Postów
    130
    SOG
    68
    Otrzymał : 65 SOGi w 45 postach

    Domyślnie

    kregarz tez bylby wskazany bo moze cos sie lekko przesunelo a napewno rozmasuje
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #8
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Z tymi kręglarzami równie bywa, czasami pomogą, a czasami mogą znacznie pogorszyć. Tym bardziej że nie mam jeszcze postawionej diagnozy. Dzisiaj byłem w przychodni pogadalem trochę z lekarzem pierwszego kontaktu i stwierdził że to może być rwa kulszowa. Też się nad nią zastanawiałem bo objawy mam niby podobne, ból w dolnym odcinku kręgosłupa i tylna część biodra. Podczas siedzenia czy leżenia od czasu do czasu czuje mrowienie w prawej nodze głównie na mięśniu dwugłowym. Ale ból oceniłbym na 2, maksymalnie 3 w skali od 0 do 10 więc sam nie wiem. Przypisał mi też przeciwbólowy Refastin na bazie ketoprofenum, po 200mg na dobę ale na początku zobaczę może wystarczy 100mg1doba. Na jutro rano mam umówiona wizytę u neurologa to zobaczymy co wyjdzie w rzeczywistości.
    Pozdr.
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #9
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Podstawowy test na stwierdzenie rwy kulszowej to ; połóz sie na plecach i spróbuj podnieść noge prosta w kolanie do góry. Jezeli boli to jest to. Generalnie pojęcie rwa kulszowa dotyczy zespołu dolegliwości które odczuwasz, tzn ból drętwienie itp. Mówi sie tez na to zapalenie korzonków nerwowych. Jest to jakby skutek czegos a o przyczynach Ci pisałem wcześniej. Przyczyny moga byc różne ale skoro ból jest taki jak opisujesz nie martw sie, kazdego predzej czy póżniej to dopada. Refastin masz pewnie w tabletkach 100mg. W ciezkich przypadkach daje sie nawet 300mg na dobe ale wydaje mi sie że to dobry pomysł abys na początek wziął 100mg , bierz w trakcie posiłku i popij. Mam nadzieje że ni masz wrzodów zoładka ani żadnych dolegliwości wątroby i nerek. Ten neurolog według mnie nie powie nic nowego ale idz i sprawdż na wszelki wypadek. Uprawiasz sporty siłowe, musisz byc pewny że wszystko jest Ok. Odezwij sie po wizycie. Trzymaj sie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. Użytkownik Hermann otrzymał za ten post 7 SOGi(-ów) od użytkowników:

    CIASTECZKOWY POTWOR (08-06-10), D3 (08-06-10), DaN322 (21-07-10), karolak89 (10-06-10), Keejdzi (24-07-10), luo (08-06-10), Tomi! (08-06-10)

  13. #10
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar CIASTECZKOWY POTWOR
    Dołączył
    23-04-10
    Skąd
    ULICA SEZAMKOWA
    Postów
    130
    SOG
    68
    Otrzymał : 65 SOGi w 45 postach

    Domyślnie

    hermann twoja wiedza jest niesamowita
    Ja wysiadam
    Własciwy czlowiek na wlasciwym miejscu
    nie mylilem sie ze znajdziesz sie w tej roli
    Jestem z ciebie dumny
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  14. Użytkownik CIASTECZKOWY POTWOR otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Tomi! (08-06-10)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •