Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Kręgosłup..

  1. #11
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Zaskakujesz mnie Herman swoją wiedzą.. Jesteś lekarzem, czy po prostu interesujesz się medycyną?
    Wracając do tematu to przy podnoszeniu prawej jak i lewej nogi nie czuje praktycznie żadnego bólu gdzieś do 60 stopni, później jest lekkie klucie w prawym biodrze, więc?
    Mam jeszcze 2 pytania, mam końcówkę fastum (na 2 dni maksymalnie) jako że jest tam ta sama substancja czynna (ketoprofenum) nie wiem czy poczekać te 2 dni z refastin'em czy stosować go razem z fastum'em? Rafastin 100mg1g, a w żelu dziennie biorę też jakieś 100mg/g ketoprofenum. No i oczywiście z żołądkiem jak i nerkami mam wszystko w pożądku. Jeśli może być coś nie tak to najwyżej z jelitami gdyż jakieś 3 miesiące temu skończyłem kurację antybiotykiem, ale od tego czasu czulem się dobrze więc powinno być ok.
    Btw. co sądzisz o jedzeniu galaretek czy nawet samej żelatyny np z sokiem? Może coś dać? To samo glucosamina. Wcześniej mówiło się że regeneruje stawy czy ścięgna, a niedawno czytałem że można ją jedynie stosować profilaktycznie..
    Dzięki że znalazłeś chwilę czasu na mój wątek!
    Lecę się uczyć o patologiach społecznych. Jutro po wizycie u neurologa jeszcze się odezwe
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Fastum i refastin nie wykluczaja sie po prostu jako niesterydowe leki przeciwzapalne zastosowane razem będa miały wzmocnione działanie co przy dawkach jakie masz zastosowac nie jest szkodliwe. Co innego gdybys dostał DEXAK. który jest kilka razy silniejszy od refastinu. Test z nogą świadczy że dolegliwośc nie jest powazna, raczej jakies więzadło w fazie gojenia. Najważniejsze abys dał troche odpoczynku kregosłupowi. Odnośnie galaretek , żelatyny itp ,to ja zawsze podkreślam iz na tym forum śa ludzie którzy swa wiedzą z dietetyki zaimponowali mi wiele razy i jest to Kowal X i Slim Shady i do nich powinienes kierowac to pytanie. Gdybym był lekarzem sam bym sobie pomógł w zeszłym roku a to Dinozaur i Fallenursus wyciągneli mnie z doła , pomogli bardziej niż wszyscy medycy do których chodziłem. Jestem raczej szamanem, choć moje wykształcenie zwiazane jest pośrednio z medycyną. Mnie pomogli - ja staram sie pomagać. Wracając do Ciebie nie martw sie, odpocznij i spędzaj miło czas uczac sie o patologiach społecznych hehe. Przeczytaj ,myśle że porównując swój stan do opisanch dolegliwości , uspokoisz sie.[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik Hermann otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    luo (09-06-10)

  4. #13
    Amator Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar karolak89
    Dołączył
    27-07-09
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    36
    Postów
    306
    SOG
    38
    Otrzymał : 68 SOGi w 27 postach

    Domyślnie

    Aulin z Fastumem... pozamiataja kazdy ból.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #14
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Aulin jest bardzo szkodliwy na wątrobe, trzeba z nim ostrożnie. Nie pamiętam w którym kraju ale Norwegia albo Finlandia był wycofany a któreś kraje nie zgodziły sie na jego rejestracje bodajże Niemcy , kraje beneluxu i i chyba Stany. Ma sporo skutków ubocznych a nawet przypisywano mu właściwości antykoncepcyjne dla kobiet. Niemniej jednak jest skuteczny.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. Użytkownik Hermann otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    luo (09-06-10)

  7. #15
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Karolak89 jak już pisałem wyżej ból nie jest aż tak silny żeby dodatkowo obciążać przewód pokarmowy, ale dzięki za zainteresowanie;)
    Byłem dzisiaj u neorologa i tak jak Herman pisałeś to nic poważnego!:) Na rtg praktycznie nic nie wyszło, neurolog powyginała trochę mną, postukała młoteczkiem i powiedziała, że najprawdopodobniej lekko uszkodziłem ścięgna w odcinku lędźwiowym jak też podczas treningu mogło nastąpić chwilowe przesunięcie któregoś z kręgów, stąd ten dosyć silny ból przez kilka godzin(praktycznie do wieczora).

    Wypisała też na recepcie MYOPAM 0.05, jako lek rozkurczowy (1 tab przed snem), tylko nie wiem czy jest sens go kupować? bo wczoraj wziąłem jedną tabletkę Refastin'u i było ok. Plecy bolały tylko przy dłuższym siedzeniu i głębszym pochylaniu się. Dzisiaj zresztą jest podobnie
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #16
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Recepta jest ważna 30 dni więc masz czas na wykupienie. Według mnie refastin i wypoczynek wystarczą. Potem ostrożnie i pomału rozgrzewając zawsze solidnie mięśnie wracaj do ćwiczeń. Trzymaj sie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. Użytkownik Hermann otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    luo (09-06-10)

  10. #17
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Też mi się tak wydaje. Narazie odpocznę i w nast miesiącu, może trochę wcześniej wracam na siłownię, a w między czasie pochodzę na basen. Nie byłem już z pół roku, może się nie utopię:d hehe.
    Jeszcze raz dzięki za pomoc:)
    Trzymaj się!
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #18
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hermann Zobacz post
    Recepta jest ważna 30 dni
    Recepta może być nawet ważna przez rok. Patrzy się na receptę i jest tam "data ważności recepty" i może być "x" zamiast konkretnej daty.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #19
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Narg ja mu chciałem przekazac że ma jeszcze czas na wykupienie natomiast co do Myopamu poniewaz nie jest refundowany można go wykupić w terminie 90 dni . Ważność recept regulują pewne przepisy chociaż często apteki odstępują od zachowywania terminów i ida ludziom na ręke. Wjątek stanowią antybiotyki 7 dni . Ale przeciez nie to jest przedmiotem zagadnienia. Jak trafisz na fajna aptekarke to sprzeda bez recepty. Wazność recep [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Dzięki Arus za miłe słowa ale życze Ci kolego i reszcie forumowiczów aby nigdy nie musieli korzystac z niczyjej pomocy medycznej. Jeżeli jednak będzie taka potrzeba służę wszystkim swoja skromna wiedzą. Jednym słowem ZDRÓWKA.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  13. Użytkownik Hermann otrzymał za ten post 3 SOGi(-ów) od użytkowników:

    D3 (10-06-10), Keejdzi (24-07-10), luo (10-06-10)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •