Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Wysokie ciśnienie.

  1. #11
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxmłodyxx Zobacz post
    tez miałem troche wieksze nawet ostatnio. A jak sie np je Animala Pumpa normalną dawke a sie warzy 50kg i ma sie 168wzrostu w wieku 15lat to moze cisnienie skakac?Bo kolaga tak miał w wakacje i przez pierwszy tydzien to az go głowa bolała
    Powiem jedno w tym wieku nie bierze się animal pumpa.Niech kolega weźmie pod uwagę swój wiek,osoby młode oczuwają mocniej wiele substancji i nie tylko w pojęciu odczucia świadomego.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar wolnickee
    Dołączył
    15-02-10
    Skąd
    Sosnowiec
    Wiek
    30
    Postów
    281
    SOG
    18
    Otrzymał : 44 SOGi w 22 postach

    Domyślnie

    OK chopy! ;d wielkie dzieki za wypowiedzi, porobie te badania to dam znac co i jak... ale ze sportu nie zrezygnuje choćby nie wiem co ,o to sie nie bójcie ;d.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdrive25000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar mtm
    Dołączył
    10-04-09
    Skąd
    Świnoujście
    Wiek
    31
    Postów
    5,377
    SOG
    399
    Otrzymał : 1,203 SOGi w 711 postach
    metroflex
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Bywalec Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar opalinho
    Dołączył
    31-08-09
    Postów
    648
    SOG
    104
    Otrzymał : 64 SOGi w 57 postach

    Domyślnie

    140/85 to nie jest wynik,którym trzeba by się niepokoić.Kardiolog to wogóle nie wiem po co.Ja jakis rok temu troszkę się zaniepokoiłem jak przez pare dni mierzyłem i wynik non toper w okolicach 150/100.Fajek nie palę,zacząłem wtedy po kilkuletniej przerwie zdrowiej jeść i ćwiczyć i ciśnienie nagle zrobiło się wysokie.Co ciekawe ponad roku temu kiedy nie robiłem zupełnie nic,często popijałem bronki,imprezy itp. to miałem w normie - coś koło 130/80.Zacząłem trenować,biegać 3 razy w tygodniu i ciśnienie poszło w góre,żartowałem wtedy że picie alko i impry służą memu sercu bardziej.Wracając do tego wysokiego ciśnienia to poszedłem do lekarki,zmierzyła.Także wyszło cos koło wyniku jaki od paru dni notowałem w domu i powiedziała żebym się niczym nie przejmował.Jestem młody i nic takiego się nie nie dzieje.Czułem się normalnie z tym cisnieniem.Teraz samo wróciło do normy,bez jakichkolwiek leków czy zmian nawyków.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #15
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar CIASTECZKOWY POTWOR
    Dołączył
    23-04-10
    Skąd
    ULICA SEZAMKOWA
    Postów
    130
    SOG
    68
    Otrzymał : 65 SOGi w 45 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lordunio Zobacz post
    Chłopie! take it easy - Grałem 6 lat w piłkę i nagle "coś" mi się zaczęło dziać z sercem.
    Też robiłem badania do "karty zdrowia" - Najpierw wyszło na EKG, skierowali mnie dalej z blokiem prawej odnogi pęczka hisa, z ktorym zyje masa ludzi i rowniez masa uprawa sport,
    pewien procent populacji ma lekki blok odnogi ale jesli spoznienie przejscia impulsu miesci sie w normie to jest ok
    Czasem sie nie miesci ale nie ma to wiekszego wplywu na zdrowie serce sportowaca sie zmienia normalnym jest ze lewa komora jest wieksza ze mieasien lewej komory jest grubszy czy tez przegroda komorowa jest grubsza
    Fachowcy czasem nie potrafia oddzielic stanu fizjologicznej adaptacji od stanu patologicznego przerostu i w takich sprawach nalezy siegac opinii wielu lekarzy z roznych osrodkow
    Co do zalozyciela tematu to sie zbadaj bo to ze miales takie cisnienie to tylko skurczowe minimalnie ponad norme natomiast martwi mnie ta twoja wydolnosc skoro meczysz sie na trzecie pietro Obadaj na USG serca i wyjdzie czy jest normalne czy jest stan chorobowy Co do wagi jesli nie jestes zalany fatem to nie powinno to miec wplywu na twoja kondycje
    Ja przy wadze 103kg i wzroscie 191 biegam spokojnie po 10km(serce mam przerosniete ale fizjologicznie a cisnienie wzorcowe) wiec tobie polecam dokladna diagnostyke skoro martwi cie ta sprawa i jezeli jest to nagly spadek kondycji Bo jesli chodzi o wartosci cyfrowe cisnienia to norma jest do 140/90
    pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #16
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar wolnickee
    Dołączył
    15-02-10
    Skąd
    Sosnowiec
    Wiek
    30
    Postów
    281
    SOG
    18
    Otrzymał : 44 SOGi w 22 postach

    Domyślnie

    myśle, ze to szybkie męczenie sie jest spowodowane totalnym brakiem kondycji ,gdyz od 7 miesięcy nie robie nic co mogłoby ją polepszyć, ale dla swietego spokoju porobie te badania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •