Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Dieta na redukcje dla osoby o dużym wysiłku fizycznym

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar randan
    Dołączył
    19-04-09
    Postów
    7
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Dieta na redukcje dla osoby o dużym wysiłku fizycznym

    Witam
    Proszę Was o pomoc w doborze diety. Na początek kilka słów o sobie.
    Waga: 102kg
    Wzrost: 186cm
    Wiek: 22
    Gdzieś tak od początku roku ważyłem 115 kg. Zacząłem 2-3 razy w tyg chodzić na basen. Jadam zazwyczaj na śniadanie serek wiejski + warzywa + kromka pieczywa wasa, w ciągu dnia dwie kanapki z jakąś chudą szynką + warzywa, obiad gdzieś o godzinie 16-17 zazwyczaj gotowane lub pieczone mięso + gotowane warzywa i na kolacje owoce lub jogurt naturalny z płatkami. Ważyłem już 100kg ale teraz trochę się rozchorowałem i waga wskoczyła na 102. Szukam diety którą chce zacząć od 31 maja od pon. Zwracam się tutaj do Was z pytaniem: jaka dietę wybrać? Od razu pisze że nie ćwiczę na razie na siłowni, może po wakacjach jak uda mi się zrzucić zbędny tłuszcz.
    Aktywność sportowa będę miał taka: 2-3 razy w tyg piłka nożna po 1,5h + basen 2-3 razy w tyg po 1h. Robię też w domu sam brzuszki(około 100) i pompki(około 50). Nie wiem jaka dietę dobrać do takiego trybu życia, w ciągu dnia raczej nie pracuje fizycznie(jestem studentem). Jeżeli macie jakieś propozycję diety to chętnie skorzystam i napisze plan, który później wrzucę do Waszej oceny.
    Pozdrawiam
    Dodam, że zastanawiałem się nad dietą kopenhaską, podobno daje efekty, ale nie wiem czy dam rade z taką wytrzymać z takim wysiłkiem.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Dlaczego zatytułowałeś temat 'dla osoby o dużym wysiłku fizycznym' skoro jestes studentem i nie pracujesz fizycznie? Według mnie ten basen i piłka to nie jest duża aktywność. Specami w tej dziedzinie dla mnie jest Slim i Kowal ja tylko odradzam stanowczo diete kopenhaską. Jojo murowane, a ponadto to co obiecuje ta dieta jest nierealne.Piszą ze można schudnąc do 20 kg. Przyjmując że chciałbyś schudnąc przez 13 dni tylko 10 kg to musiałbyś spalić 70000kalorii co podzielone przez 13 dni daje ok 5400 kalorii do spalenia dziennie nie jedząc nic. Nierealne. Odwodnisz sie , umordujesz , rozregulujesz metabolizm a za kilka dni wrócisz do poprzedniej wagi . Poczytaj troche w dziale dieta i za pomocą kalkulatorów oblicz zapotrzebowanie swojego organizmu a następnie ułóz coś z ujemnym bilansem kalorycznym i niestety uzbrój sie w cierpliwość
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar randan
    Dołączył
    19-04-09
    Postów
    7
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o wysiłek fizyczny to zazwyczaj bywa tak, że np gdy mam czas rano robię sobie te ćwiczenia w domu pompki + brzuszki. Jadę do szkoły zawsze trochę też mnie to zmęczy bo do szkoły nie ma blisko, a później wieczorem basen albo piłka. Jeżeli nie mam czas rano zrobić tych ćwiczeń to zazwyczaj robię je po powrocie z piłki lub basenu. Dzięki za rade do diety kopenhaskiej. Spodziewałem się takiej odpowiedzi, chociaż znam osobę która właśnie ją skończyła i schudła 7 kg, ale ma ona prace w domu i zero jakiegokolwiek sportu. Więc najlepiej po prostu obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne i trochę zredukować kalorie i w taki sposób powinienem osiągnąć sukces? Jeszcze pytanie mam dotyczące jakiś suplementów diety takie jak reduktory tłuszczu, czy warto stosować coś takiego?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar randan
    Dołączył
    19-04-09
    Postów
    7
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Zaczynam więc układać dietę i nasuwa mi się od razu pytanie. Nie wiem jaką ilość posiłków wybrać. Normalnie nie był by problemu ale większość ćwiczeń będę wykonywał wieczorem np. o 20 i będę kończył gdzieś 21.30. Czy mam coś jeść po ćwiczeniach o tej godzinie czy już nic?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •