Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Kofeina

  1. #1
    Administrator Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar DTX
    Dołączył
    06-09-08
    Postów
    1,391
    SOG
    329
    Otrzymał : 235 SOGi w 150 postach

    Domyślnie Kofeina

    Wreszcie, kiedyś tam znajde czas to poprawę błędy językowe, ale ogólne przesłanie merytoryczne jest jasne.

    "Kofeina jest typem nadużywanego narkotyku, I kocham ją. Nie wiem, gdzie byłbym bez kofeiny. Właściwie to wiem, gdzie byłbym teraz – w łóżku, śpiąc przez ostanie cztery godziny – ale dzięki filiżance mocnej kawy i wolnymi od cukru energy drinkami, spędzę kilka więcej godzin pisząc i robiąc research zanim przestanie ona działać. Mam na imię Kiefer i jestem uzależniony od kofeiny.

    Kofeina w sklepie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]:

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Przez większość życia, nie byłem fanem kofeiny, z wyjątkiem studiów, gdzie moje życie zależało od poziomu kawy w mojej krwi. Nie było to z powodu mojej religii lub innej ideologii, ale ponieważ uważałem, ze jej nie potrzebuję. Gdybym tylko znał potencjał kawy – to prawdziwy potencjał, który odkryłem kilka lat temu, kiedy zacząłem eksperymentowac z carb back-loading. Odkryłem, że z kawą mogę zaginać czas dobowej wrażliwości na insulinę według własnego widzimisię. Z kofeiną, nei muszę czekać do wieczora, aby zjeść węgle.

    Tak, wiedziałem o tym od jakiegoś czasu i tak, ukrywałem to przed wami, kiedy pierwszy raz przedstawiałem Carb Back-Loading. Nie rzucałem zbyt wielu zmiennych na raz, które znałem z eksperymentów, w których nie umiałbym wystarczająco wytłumaczyć podstaw, aby wykorzystać tę metodę. Bądźmy szczerzy: ilu ludzi, żyje życiem, gdzie mogą pozwolić sobie trenować o systematycznych godzinach każdego dnia lub kiedy chcą. Nie wielu, włącznie ze mną. Klienci i deadline’y za cholerę nie pozwalają mi ćwiczyć, kiedy trzeba. Staram się zaczynać sesję treningową po 15; życie, jednak, często dyktuje inaczej.

    To właśnie takie momenty, w których kofeina staje się użyteczna. Jeśli muszę ćwiczyć wcześniej niż zawsze, piję kofeinę przed treningiem, a jeśli sama sesja trwa zbyt długo, jest ona częścią mojego posiłku potreningowego. Nie posiadam kofeiny – często w formie kawy z powodu dodatkowych cholinomimetycznych stymulantów, z powodu możliwości zwiększenia zdolności poznawczych, właściwości palenia tłuszczu , gdyż to zwiększa poziom testosteronu w trakcie treningu, a nie z powodu ostatnich badań, które ukazują, że zwiększa ona produkcje tlenku azotu (NO). Nie obchodzi mnie to, że kofeina podnosi próg bólu, pozwalając cisnąć trochę mocniej. Biorę kofeinę, ponieważ zmniejsza moją wrażliwość na insulinę.

    Wrażliwość na insulin jest ważna dla zdrowia, a lekarze zazwyczaj starają się pomóc podnieść wrażliwość na insulin, a tu jestem ja, który obniżam swoje. To właśnie gdzie diety i porady medyczne są złe. Założenia dotyczące jednej populacji nie pasują do wszystkich. Trenuję ciężko. To czyni mnie innym od 85% populacji USA. Ktoś, kto prowadzi siedzący tryb życia I ma nadwagę powinien trzymać się zdala od porannej kofeiny. Dla tej części Amerykanów, którzy nie robią treningów siłowych, poranne latte naładowane cukrem i kofeiną jest przyśpieszeniem nadchodzącej cukrzycy; nic innego jak wchłanianie przez ciało dużej ilości cukru wyłącza „bezpieczne” drogi ich przechowywania i metabolizmu i powodując neuropatii i gromadzenie tłuszczu. „Chcę swoją bułkę z… bez tłuszczu, proszę… Dbam o swoją figurę”

    Wstawanie na pociag o 6 rano czyni mnie nietypowym, i prawdopodobnie fakt, że nie dostane bułki bez tłuszczu jeśli w ogóle. Więc ostatecznie będę na nogach z rana i bez węglowodanów – lub w ogóle bez jedzenia – i będę naładowany kofeiną. Czas na pociąg. Dzięki kofeinie jestem w stanie naśladować wieczorną redukcje wrażliwości na insulin. Moje komórki tłuszczowe nie mogą przyjąć cukru, gdyż są mniej wrażliwe na insulinę, ale tkanka mięśniowa – która również jest niewrażliwa na insulinę – może chłonąć cukry jak gąbka, ponieważ trening siłowy zmusza proteiny będące transporterami glukozy typu 4 do przejścia na powierzchnie komórki. Gdy transportery glukozy typu 4 zmienią swoje położenie, mogą [przenosić cukier bez względu na poziom insuliny. Z kofeiną i treningiem oporowym, może kontrolować, która tkanka będzie chłonęła cukier, a która nie o każdej porze dnia. Kontrola to cudowna sprawa.

    Kofeina w samotności nie substytutem prawdziwego Carb Back-Loading. Jest to uzupełnienie terapii. To uzupełnienie systemu. Jeśli nie możesz zrobić swojego treningu około 15, to dobry sposób aby symulować efekty. Terapia kofeinowa, aby wywołać ten sam stan fizjologiczny jest dobra, ale ciągle są inne sprawy z którymi trzeba się liczyć, takie jak stan hormonalny z rana – zwiekszony poziom kortyzolu – nie jest tak korzystny jak wieczorne spożycie wegli.

    Przykład rannego trenigu

    Żadnych węgli przed treningiem (jeśli ćwiczysz tak wcześnie jak wstajesz to proste)

    Pre-workout:
    2 filiżanki kawy (około 400mg kofeiny w zależności od wielkości kubka)
    10g izolatu I hydrolizatu
    5 gramów kratyny

    Post-workout:
    40g izolatu I hydrolizatu
    5 gram leucyny
    25 grams węgli prostych or 2 lub 3 banany
    200mg kofy z proszku lub filiżanka kawy

    Po tym, od potrenigowego posiłku aż do 18 (kolacji) poziostań ultra-low carb. Na kolacje zacznij spożywać węgle. Powiem później jakie typy węgli powinieneś back-loadować w innym artykule.

    Nawet jeśli jeszcze weglowodany przez caly dzien, kofeina pomoze uzupelnic rezerwy glikogenu.

    W tym wywodzie skupiłem się na symulowaniu metabolicznych stanów, które czynią Carb Back-loading tak potężną dietą, ale każdy każdy na diecie bazującej na węglach może wziąć przykład z terapii kofeiną dla szybszej regeneracji potreningowej.Przyjmowana jakos część posiłku potreningowego zawierającego cukry poziom kofeiny w zakresie 3,5mg na funt masy ciała wywołują dużą szybkość regeneracji glikogenu z podobnym skutkiem. Dla 200funtowego mężczyzny będzie to 700-800mb kofy, co dla niektórych może wydawć się dużą ilością. Ludzie dobrze tolerują podaż do 1000mg.

    Wspomniałem o kawie jako źródle kofeiny w artykule, ale może ich być dużo więcej takie jak herbata, czekolada czy guarana. Wybierz guarane, kawe lub energy drinki, które bazują na kofeinie. Kofeina jest typem metyloksantyny zawieranej w dużej części w ziarnach guarany i kawy i jest jest najsilniejsza. (efedryna nie jest kofeiną i nie jest chemicznie podobna.Teofilina znajdująca się w herbacie i teobromina jest rodzajem znajdującym się w czekoladzie. Wszystkie one posiadają te same ogólne cechy i im silniejszy typ, tym krótszy czas działania. Możesz sobie pomyśleć, że powinieneś gustować w słabszych Tymach (z herbaty i czekolady) i korzystać z długiego działania. Dobra myśl, ale lepiej przyjmować regularne mocniejsze dawki i ze Starbucksem na każdym rogu nie masz żadnej wymówki aby uniknąć regularnego espresso. Możesz być też uzależniony."
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Ostatnio edytowane przez DTX ; 02-03-12 o 19:30
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik DTX otrzymał za ten post 4 SOGi(-ów) od użytkowników:

    fallenursus (24-03-12), krzys1986 (16-01-12), luo (14-06-12)

  3. #2
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar krzys1986
    Dołączył
    10-03-10
    Skąd
    Den Haag
    Postów
    155
    SOG
    26
    Otrzymał : 5 SOGi w 5 postach

    Domyślnie

    Osobiście zażywam kofeinę, ale tylko przed treningiem. Na pobudzenie itd itd..... :):)
    Czasem również mieszam przed treningiem (w odstępach) Kawę + jakis energi drink (daje kopa) Ale odradza stosowanie na dłuższą metę :):)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #3
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    39
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    ja ostatnio biorę przed każdym treningiem 200mg czasem z 60-240mg pseudoefedryny.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTwoje pierwsza grupaTagger First ClassWeteranOverdrive
    Avatar xxmłodyxx
    Dołączył
    11-01-09
    Skąd
    Lubelskie
    Wiek
    29
    Postów
    3,550
    SOG
    544
    Otrzymał : 504 SOGi w 231 postach

    Domyślnie

    to biorac kofe zmniejszam odkladanie sie fatu? bo cukier nie jest dostarczany do komorek tluszczowych? dobrze rozumiem?
    Ani wódka, ani dropsy nie smakuja tak jak koksy:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Administrator Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar DTX
    Dołączył
    06-09-08
    Postów
    1,391
    SOG
    329
    Otrzymał : 235 SOGi w 150 postach

    Domyślnie

    tak, "pozorujesz" drugi etap dnia diety carb back-loading
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTagger First ClassStworzenie albumu zdjęćTrzech znajomych5000 punktów doświadczenia
    Avatar Damianpfighter
    Dołączył
    12-07-11
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Wiek
    33
    Postów
    820
    SOG
    23
    Otrzymał : 55 SOGi w 44 postach

    Domyślnie

    Świetna robota. Ciekawy art.
    Sporty walki trenują charakter.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #7
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar .rocky
    Dołączył
    10-01-11
    Postów
    1,248
    SOG
    105
    Otrzymał : 250 SOGi w 122 postach

    Domyślnie

    a co jesli po miesięcznym detoksie od wszystkiego 300mg kofeiny mnie nie rusza lub rusza na granicy placebo??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    Administrator Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar DTX
    Dołączył
    06-09-08
    Postów
    1,391
    SOG
    329
    Otrzymał : 235 SOGi w 150 postach

    Domyślnie

    Sa jakies suple, ktore "odblokowuja" receptory androgenowe. Body o ile pamietam a cos u siebie

    ed:

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Ostatnio edytowane przez DTX ; 24-03-12 o 14:13
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. Użytkownik DTX otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    .rocky (24-03-12)

  11. #9
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTwoje pierwsza grupaTagger First ClassWeteranOverdrive
    Avatar xxmłodyxx
    Dołączył
    11-01-09
    Skąd
    Lubelskie
    Wiek
    29
    Postów
    3,550
    SOG
    544
    Otrzymał : 504 SOGi w 231 postach

    Domyślnie

    czyli wegle ktore bede wtedy spozywal trafiaja wylacznie do miesni?
    Ani wódka, ani dropsy nie smakuja tak jak koksy:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #10
    Administrator Osiągnięcia:
    WeteranTagger First ClassOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar DTX
    Dołączył
    06-09-08
    Postów
    1,391
    SOG
    329
    Otrzymał : 235 SOGi w 150 postach

    Domyślnie

    Taka jest teoria.
    Wiadomo też, że jeśli zjesz pąćzka do kawy to do mięśni to nie pójdzie, aczkolwiek w pewnym stopniu pozorujes moment, w którym mięsnie chcą korzystać z glikogenu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •