Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: Matura 2010

  1. #1
    Bywalec Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Tadel
    Dołączył
    27-06-09
    Skąd
    Lublin/Hrubieszów
    Postów
    559
    SOG
    22
    Otrzymał : 129 SOGi w 88 postach

    Domyślnie Matura 2010

    Jak tam wrażenia po 1 dniu? Jak dla mnie to nawet gładko poszło, trafiła się lektura którą znałem haha Pisałem na 2 temat Zdążyć przed Panem Bogiem, bo tej pierwszej lektury nawet nie kojarzyłem z tytułu..
    trening obwodowy ACT +video opis ćwiczeń -->> http://www.e-gym.pl/showthread.php?25578-Trening-obwodowy-dla-osob-z-0-sta%BFem-%28ACT%29-video-opis-%E6wicze%F1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Ezachiel
    Dołączył
    27-02-09
    Postów
    1,012
    SOG
    236
    Otrzymał : 121 SOGi w 109 postach

    Domyślnie

    co tu duzo mowic...?
    mogło byc zdecydowanie gorzej

    jutro to moze byc dopiero cyrk xD
    Ostatnio edytowane przez Ezachiel ; 04-05-10 o 16:29
    foREVer...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Amator Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Radek1989
    Dołączył
    05-11-09
    Skąd
    Wrocek, L-ca , Okolice
    Postów
    349
    SOG
    5
    Otrzymał : 33 SOGi w 29 postach

    Domyślnie

    Mnie zastanawia jaki będzie poziom matury z matmy w tym roku .... ja zdawałem ją bo chciałem , a wy teraz zdaje się nie macie wyjścia ...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Bywalec Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Tadel
    Dołączył
    27-06-09
    Skąd
    Lublin/Hrubieszów
    Postów
    559
    SOG
    22
    Otrzymał : 129 SOGi w 88 postach

    Domyślnie

    Powiem tak ja zdaje jutro matme podstawową i rozszerzoną. Podstawowa matematyka będzie bardzo łatwa bo próbną nie zdało 25% osób. Rozszerzona za tą będzie najtrudniejsza z ostatnich kilkudziesięciu lat. Już tłumacz dlaczego

    Dlaczego matma rozszerzona będzie w tym roku bardzo trudna?

    Wcześniej wybierano albo podst. albo roz. matme. Więc jak wybierało się roz. to się jednak ryzykowało tym że nie zdasz. Dla zabezpieczenia uczniów 6 zadań (z 10) było na takim poziomie by osoba znająca tylko materiał podstawowy mogła je rozwiązać tylko musiała trochę się sprytem wykazać, zaś 4 były z typowo rozszerzonego poziomu, których to osoba z podstawową wiedzą nie była w stanie rozwiązać. Tak więc osoba znająca doskonale podstawę była w stanie uzyskać ok 60% na maturze rozszerzonej.
    Teraz jest tak że niezdanie m.roz. nie powoduje oblania całej matury, więc egzaminatorzy nie muszą dawać tych "łatwiejszych" zadań, więc dadzą normalnie wszystkie zadania z poziomu rozszerzonego.

    Mówiąc krótko jeśli ktoś przeglądał arkusze z poprzednich lat i widział że wiele zadań jest w stanie bez problemu rozwiązać, a niektóre są jakieś kosmiczne że nie wiadomo jak zacząć to teraz może się spodziewać głównie takich "kosmicznych" Dlatego życzę powodzenia ..

    Jako ciekawostkę powiem że m.roz z matmy zdaje 45% osób a w roku ubiegłym było to 9%
    trening obwodowy ACT +video opis ćwiczeń -->> http://www.e-gym.pl/showthread.php?25578-Trening-obwodowy-dla-osob-z-0-sta%BFem-%28ACT%29-video-opis-%E6wicze%F1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Amator Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Radek1989
    Dołączył
    05-11-09
    Skąd
    Wrocek, L-ca , Okolice
    Postów
    349
    SOG
    5
    Otrzymał : 33 SOGi w 29 postach

    Domyślnie

    powiem tak :D Jak ja zdawałem maturkę z matmy to też niektóre zadanka były dla mnie kosmiczne ...

    Ale poczekaj jak pójdziesz na studia i dowiesz się , że jest liczba , której kwadrat = -1 :D:D A nie daj Boże traficie na Statystykę Inżynierską i dopiero tam zobaczycie co to jesień :D Jak to mówią - matma zaczyna się tam gdzie nie ma już liczb :D

    Co nie zmienia faktu , że na każdym etapie wydaje się cięzko a jak się popatrzy wstecz to wydaje się łatwo ;]

    Powodzenia !!! :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar regan14
    Dołączył
    15-02-09
    Wiek
    32
    Postów
    564
    SOG
    54
    Otrzymał : 87 SOGi w 52 postach

    Domyślnie

    polski w sumie nie był az tak trudny, tylko trzeba sie jeszcze dobrze w klucz wbić. a do matmy nie czuje blues'a;D
    "Nie daj sobie wmówić, że jesteś gorszy od innych..."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Amator Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar pawelek616
    Dołączył
    08-12-08
    Skąd
    Opolszczyzna
    Wiek
    35
    Postów
    259
    SOG
    263
    Otrzymał : 32 SOGi w 25 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek1989 Zobacz post
    dowiesz się , że jest liczba , której kwadrat = -1 :D:D A nie daj Boże traficie na Statystykę Inżynierską
    Straszysz kolegów nie tym co trzeba. Liczby urojone proste rzeczy, nawet podczas używania na przedmotach niematematycznych (elektrotechnika), statystyke też mam i jest do przejścia. Jak z matmy takie ciekawsze rzeczy to całeczki w których stosujesz z 2 razy całkowanie przez części i ze dwa podstawienia. Potem na analizce współrzędne biegunowe, walcowe itp. Ale i tak nic nie przebije Fizy, równanie Schredingera i równanie atomu wodoru według mechaniki relatywistycznej to jest dopiero zabawa:) Tak więc powodzenia chłopaki!!!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Ezachiel
    Dołączył
    27-02-09
    Postów
    1,012
    SOG
    236
    Otrzymał : 121 SOGi w 109 postach

    Domyślnie

    po

    pisze przez pryzmat siebie czyli matołka z matmy (nie raz zagrozony na semestr)

    smiałem sie z zdan zamknietych, wiekszosc z nich nie sprawiła zadnego problemu alei owszem były trudne
    nawet pierwsze otwarte były lajtowe, reszcie do konca nie podołalem, ale tez raczej nie poleglem ;]
    Ostatnio edytowane przez Ezachiel ; 05-05-10 o 12:16
    foREVer...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    prostą dali z matmy (co było do przewidzenia) następne roczniki mogą mieć gorzej
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Ekspert Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class10000 punktów doświadczeniaTrzech znajomychOverdrive
    Avatar yaro09
    Dołączył
    05-02-08
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    4,117
    SOG
    324
    Otrzymał : 387 SOGi w 267 postach

    Domyślnie

    zalezy kto jak sie przygotował
    mi polski sprawił troche trudnosci bo ani swietoszka ani zdażyc przed P. Bogiem nie znałem... pisałem na drugi temat z tego fragmentu ale jakos poszło :)
    za to matma dzisiaj elegancko poszła, wszystkie zrobiłem, myslałem ze bedzie trudniejsza
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •