Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Bogdan Szczotka

  1. #1
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie Bogdan Szczotka

    Bogdan Szczotka




    Bogdan urodził się w 1974 roku i dorastał w małym miasteczku - Susz.

    Kulturystykę zaczął trenować w 1989 roku a miał wtedy zaledwie 15 lat.
    – Gdy zaczynałem, nie było tylu co dziś wiadomości na temat treningu. Ćwiczyło się metodą prób i błędów – wspomina. – To, co ja w swoich początkach osiągnąłem w ciągu 4 lat, inni mogą dziś mieć już nawet po roku.
    Jak mówi Bogdan, tajemnica tkwi przede wszystkim we właściwym odżywianiu, a także w odpowiednim podejściu do treningu. Często zdarza się bowiem, że młodzi kulturyści trenują zbyt dużo, niepotrzebnie forsując swoje organizmy.

    W roku 1993 Bogdan wyjechał z małego Susza prosto do wielkiego Wiednia.
    Wyjazd planował będąc jeszcze uczniem szkoły średniej. Dziś zdecydowanie podkreśla, że nie wyjechał w świat, po to żeby trenować, tylko w poszukiwaniu pracy.
    – Tak się w tym Wiedniu złożyło, że po pracy miałem jeszcze czas na trenowanie. Znów zaczęło ciągnąć mnie na zawody – mówi kulturysta. – Co ciekawe, praca fizyczna nie przeszkadzała mi w treningu, choć muszę przyznać, że dopiero po powrocie do kraju zacząłem odnosić w startach znaczące sukcesy.

    W międzyczasie, w 1994 roku, Bogdan został mistrzem Polski juniorów. By przygotować się do zawodów, z Wiednia przyjechał z powrotem do Susza. Na tych zawodach, podobnie jak kilka miesięcy potem na mistrzostwach świata juniorów, reprezentował TKKF Susz.

    Już w trakcie pobytu w Austrii Szczotka znalazł polskiego sponsora, z którym związany jest do dziś. Gdy przed ponad rokiem wrócił do kraju, osiadł w śląskim Jaworznie, kilkaset kilometrów od rodzinnego Susza.

    Bogdan Szczotka jest mistrzem i wicemistrzem świata, mistrzem Europy i wielokrotnym mistrzem Polski w kulturystyce. Obecnie pracuje jako trener w klubie Fitness Fun w Katowicach, oraz jest trenerem kadry narodowej.


    Info:
    Urodzony : 5 października 1974
    Rodzina : żona Anna, córka Dominika
    Wzrost : 172 cm
    Waga startowa : 88 - 90 kg
    Waga poza sezonem : 96 - 98 kg
    Talia - 78-80 cm
    Obwód ramienia - 50 cm
    Uda - 72 cm
    Wyuczony zawód : serwisant samochodowy
    Pierwsze zawody kulturystyczne: 1993 (w woj. zielonogórskim) - 1 miejsce w kat. Juniorów



    Historia
    Jeżeli chodzi o moje doświadczenie zawodowe to rozpocząłem je w wieku 15 lat w celu poprawienia ogólnej muskulatury.
    Poniżej ogólny zarys mojej sportowej kariery:

    1993r - zdecydowałem się na start po 3 latach treningów - były to zawody regionalne w kat. open juniorów i tam odniosłem swój pierwszy sukces;
    1994r - zdobyłem złoty medal na Mistrzostwach Polski juniorów w kat. do 70kg; natomiast tydzień później zdobyłem srebrny medal na Mistrzostwach
    Polski seniorów w kat.65kg;
    1995r - zdobyłem srebrny medal na Mistrzostwach Polski juniorów w kat. do 70kg;
    1997r - już jako senior zdobyłem srebro na Mistrzostwach Polski w kat.75kg, a mój wyjazd na Mistrzostwa Europy zakończył się 7 miejscem;
    1998r- zdobyłem 2 miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów w kat. 80 kg, natomiast tydzień później zdobyłem 4 miejsce na Mistrzostwach Europy;
    1999r - zdobyłem swój pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski seniorów w kat.80kg, natomiast na Mistrzostwach Europy zdobyłem srebro;
    2000r - to przejście do wyższej kategorii wagowej i zdobyte 1 miejsce w kat. do 90kg w Mistrzostwach Polski
    2002r - zdobyłem złoty medal na Mistrzostwach Polski w kat. do 90kg i w kat. open, natomiast na Mistrzostwach Europy zdobyłem srebro w kat. do 90kg;
    2003r - start wiosną - zdobyte złote medale na Mistrzostwach Polski i Europy. W starcie jesienią zdobyłem Puchar Polski a na Mistrzostwach Świata
    zająłem 2 miejsce;
    2004r - start jesienią był moim ostatnim startem przed trzyletnią przerwą, zdobyłem wtedy Puchar Polski, Mistrzostwo Świata i kilka innych startów
    gdzie zajmowałem 1 miejsca.
    2007r - Powrót do startów po 3 letniej przerwie uwieńczony srebrnym medalem Mistrzostw Świata.



    Źródło: k f d.pl , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i moje poprawki;)
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik Gangsta Latino otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Voice666 (06-05-10)

  3. #2
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdrive25000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar mtm
    Dołączył
    10-04-09
    Skąd
    Świnoujście
    Wiek
    31
    Postów
    5,377
    SOG
    399
    Otrzymał : 1,203 SOGi w 711 postach

    Domyślnie

    to pozamiatał ...
    metroflex
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #3
    Doradca Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar niewula
    Dołączył
    19-01-09
    Postów
    1,998
    SOG
    409
    Otrzymał : 291 SOGi w 216 postach

    Domyślnie

    mi się sylwetka bardzo podoba .Myślę , że jak by dołożył masy to by mógł zdziałać więcej

    Ps.gangsta mogłeś sam to jakoś zlepić a nie z konkurencji
    MASA , SIłA ,WYJEBANIE!!!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar jaca666
    Dołączył
    19-01-09
    Postów
    2,952
    SOG
    226
    Otrzymał : 1,256 SOGi w 512 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał niewula Zobacz post
    mi się sylwetka bardzo podoba .Myślę , że jak by dołożył masy to by mógł zdziałać więcej
    Zrobił tyle na ile genetyka mu pozwoliła.
    Dieta, trening, suplementacja. Tylko PW.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał niewula Zobacz post
    mi się sylwetka bardzo podoba .Myślę , że jak by dołożył masy to by mógł zdziałać więcej

    Ps.gangsta mogłeś sam to jakoś zlepić a nie z konkurencji
    Tylko na ich stronie była porządna biografia... troche pousuwałem, trochę dodałem z strony samego kulturysty;) Równie dobrze mogłem napisać, że to moja praca, ale po co kłamać xD
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •