Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: AKCESORIA TRENINGOWE

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar jodłosiewicz
    Dołączył
    19-03-06
    Postów
    16
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie AKCESORIA TRENINGOWE

    Trening kulturystyczny może być bezpieczniejszy, jeśli zastosujesz odpowiednie wyposażenie specjalistyczne, takie jak: pasy, opaski (bandaże) na kolana i łokcie, paski na dłonie, rękawice czy obuwie ciężkoatletyczne. Wszystkie te akcesoria, jeśli są rozsądnie stosowane, mogą pomagać w treningu, dając więcej zadowolenia i lepsze rezultaty.

    PASY. Stosowane są przede wszystkim w celu zmniejszenia naprężeń w obszarze dolnego odcinka grzbietu oraz jako element podtrzymujący. Mogą być wykonane ze skóry, materiałów włóknistych lub skóry z pęcherzykami powietrznymi. Każdy z tych typów jest skuteczny. Pas pozwala jego użytkownikowi na zwiększenie wewnętrznego ciśnienia w jamie brzusznej oraz ciśnienia w płucach, co odciąża kręgosłup i jest dodatkowym wsparciem. Wspomaganie mechaniczne tego elementu jest funkcją drugorzędną w porównaniu z zadaniem nadrzędnym, związanym ze wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej i płucach, wspomagającym od wewnątrz dolny odcinek grzbietu. Pasy mogą spełniać funkcje wspomagające i zabezpieczające w takich ćwiczeniach, jak: przysiady, martwy ciąg, wszelkiego typu wyciskania, podciąganie sztangi w opadzie, podciąganie sztangielki jednorącz, unoszenie przedramion, francuskie wyciskanie czy unoszenie rąk przodem lub bokiem.

    OPASKI NA KOLANA l ŁOKCIE. Opaski tego typu wykonane są z elastycznych materiałów, bardzo dobrze wspomagających mięśnie i stawy od zewnątrz. Stosowane są w celu zatrzymywania ciepła oraz zewnętrznego wsparcia stawów i ich ochrony przed kontuzjami. Nasze zalecenia są następujące:

    Stosujcie opaski wysokiej jakości, zachowujące swoją elastyczność.

    Opaski powinny być nakładane z rozsądnym napięciem.

    Opaski powinny być natychmiast zdejmowane po każdej serii ćwiczenia, w którym je stosujecie.

    Opaski można skutecznie stosować podczas ćwiczeń angażujących stawy łokciowe, kolanowe, nadgarstki. Można je również zakładać na mięśnie ramion i ud, jeśli zachodzi taka potrzeba.

    Opaski nie zastąpią specjalistycznego leczenia ortopedycznego w przypadku kontuzji.

    Uczcie się teoretycznie i praktycznie prawidłowego wykorzystania ćwiczeń.

    PASKI NA DŁONIE. Przy podnoszeniu dużych ciężarów i w niektórych specjalnych ćwiczeniach paski na dłonie stanowią korzystne wspomaganie uchwytu. Silniejszy uchwyt pozwala na skuteczniejsze dociążenia ćwiczonej grupy mięśniowej.

    RĘKAWICZKI. Ochrona dłoni podczas treningu kulturystycznego ma ważne znaczenie w zapobieganiu zgrubieniom skóry oraz zapewnia podniesienie komfortu ćwiczeń. Program treningowy, aby byt skuteczny, wymaga podnoszenia dużych ciężarów i dlatego ochrona dłoni ma ważne znaczenie. Ze względów sanitarnych rękawiczki trzeba często prać.

    OBUWIE CIĘ&#379KOATLETYCZNE. Zawsze używajcie takich butów, które podczas treningu wzmacniają stopy oraz stawy skokowe. Większość obuwia sportowego nie zapewnia w praktyce skutecznego wzmocnienia stopy i stawu skokowego podczas działalności związanej z podnoszeniem ciężarów. Preferowane jest obuwie ciężarowe, ale można zaakceptować także inne rodzaje, jeśli tylko zapewniają one pełne wsparcie dla stóp, pozwalają na szybkie skręty stopami dla utrzymania równowagi oraz umożliwiają wspięcia na palce i ruchy ciałem przy minimalnych odkształceniach podeszwy i całego buta. Wybierajcie takie buty, które zapewniają wsparcie dla stopy, tuku stopy i stawu skokowego.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar pakernia.pl
    Dołączył
    31-03-06
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    289
    SOG
    0
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    oki, nawiązując do tematu mam do Was pytanie:
    Co sądzicie o akcesoriach firmy MadMax??? mam prawie pełen asortyment i wg mnie przynajmniej rękawiczki są rewelacyjne, no i ceny również ;-)

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    bardzo proszę o opinie, oraz ewentualne propozycje jakiej inny firmy warto mieć ;-)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Sterydek
    Dołączył
    19-04-06
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    44
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Ja sie zaopatruje w sklepach firm HMS i Thorn - nie narzekam :wink:
    A o firmie MadMax raczej nie slyszalem :roll:
    To Dla Moich Ludzi...
    Piszesz Glupoty ! Lepiej Nic Nie Pisz !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Administrator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Nagroda za posty
    Avatar marcinczwa
    Dołączył
    15-02-06
    Postów
    2,283
    SOG
    185
    Otrzymał : 203 SOGi w 101 postach

    Domyślnie

    polecam firme MadMax, mam ich rękawiczki i jestem zadowolony
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar pakernia.pl
    Dołączył
    31-03-06
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    289
    SOG
    0
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    no qrcze, liczylem na więcej opini!!!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar MADOX
    Dołączył
    01-04-06
    Skąd
    GRUDZIADZ
    Postów
    832
    SOG
    0
    Otrzymał : 6 SOGi w 1 poście

    Domyślnie

    MadMax dobra firma wygralem pare akcesori tej firmy na zawodach na naszej silowni 1,5 roku temu i mam wszystko do dzis bardzo dobra firma polecam
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    SERDECZNIE ZAPRASZAM
    GORĄCO POLECAM
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar fishe
    Dołączył
    12-03-06
    Postów
    831
    SOG
    0
    Otrzymał : 18 SOGi w 7 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał pakernia.pl
    Co sądzicie o akcesoriach firmy MadMax???
    z tego co wiem to jest to dobra firma kumple z tego maja rozne akcesoria i nie nazekaja a ja akorat mam inne :wink:
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar MADOX
    Dołączył
    01-04-06
    Skąd
    GRUDZIADZ
    Postów
    832
    SOG
    0
    Otrzymał : 6 SOGi w 1 poście

    Domyślnie

    rekawiczki sa nie do zdarcia sa wygodne inie rozciagaja sie jak niektóre
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    SERDECZNIE ZAPRASZAM
    GORĄCO POLECAM
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •