Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Kilka pytan nowicjusza

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar verb0ss
    Dołączył
    07-03-10
    Postów
    4
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Kilka pytan nowicjusza

    Witam. To moj pierwszy post na tym forum. Wszystkko zaczelo sie od tego ze znalazlem nowa prace w ktorej mam dostep do prostej silowni i bardzo duzo wolnego czasu :D ale z ta praca wize sie kilka aspektow o ktorych pozniej. Wlasnie jestem w trakcie ukladania diety (wyliczylem ilosc kalorii bialka i weglowodanow - zamieszcze wszystko jak juz uloze posilki). I teraz mam kilka pytan odnosnie trenowania:

    1) Moja praca wymaga pracy w zmianach i poranna zmiana moze zaczac sie nawet o 4 nad ranem!!! Wiem ze sen odgrywa bardzo wazna role w kulturystyce i moje pytanie to czy takie ranne wstawanie w jakikolwiek sposob wplynie na moj organizm a jesli tak to jak bardzo i co moge z tym zrobic?

    2) Jesli pracuje w zmianach to czy treningi o innych porach dnia maja negatywny wplyw na przyrost miesni? Czy powinienem starac sie trenowac o tej samej porze dnia?

    3) Bardzo lubie biegac (choc troszke to zaniebdalem przez zime) i moje pytanie to czy jesli bede trenowal 4 dni w tygodniu to czy to jest bezpieczne abyym biegal w pozostale dni?

    4) Myslalem o rozpoczeciu A6W i chcialem wiedziec czy to bezpieczne cwiczyc codziennie razem z treningiem silowym.

    5) Chce skorzystac z treningow rozpisanych przez arus22 chodzi mi o ten post - http://www.e-gym.pl/showthread.php?2...mas%EA-(split) Pierwsz seria treningow: poniedzialek, wtorek, czwartek, piatek. I teraz mam kilka pytan odnosnie cwiczen w nich zawartych bo nie chcialbym robic cwiczen w niewlasciwy sposob.

    a) w Tricpes:
    -prostowanie ramienia ze sztangielka siedzac. - Nie zabardzo jestem sobie w stanie to cwiczenie wyobrazic. wydaje mi sie ze chyba to cwiczenie jest bardziej na barki niz triceps. Czy chodzi o prostowanie ramion w opadzie????

    b) w Plecy:
    -podciaganie sztangielki w opadzie tulowia. - Czy chodzi tu o to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] cwiczenie??

    c)w Biceps:
    - uginanie ramion ze sztangielkami stojac (uchwyt młotkowy) - czy robimy to wymachujac rekoma na przemian czy w jednoczesnie?

    d) w Barki:
    - unoszenie sztangi na prostych rekach przed soba - jak wykonac to cwiczenie?? Czy chodzi o to aby stojac trzymajac sztange mniejwiecej na szerokosci tulowia wyciagnac proste ramiona do wysokosci barkow???

    Z gory dziekuje za odpowiedzi i przepraszam jesli odpowiedzi na te pytania juz byly ale sa to dosc zlozone frazy i przy probie wyszukania na forum dostaje zbyt wiele wynikow. Pozdrawiam i zycze milej i ciezkiej pracy na silowni ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Czyżyk
    Dołączył
    29-11-08
    Postów
    147
    SOG
    95
    Otrzymał : 8 SOGi w 7 postach

    Domyślnie

    1. Przyzwyczaisz sie do wstawania o wczesnych godzinach. Przyzwyczaisz sie tez do treningow o roznej porze. Wazne, abys spal co najmniej 8 godzin na dobre.
    2. Powinno sie cwiczyc zawsze o tej samej porze. No, ale Ty niestety nie bedziesz mial takiej mozliwosci.
    3. Ja bym nie biegal.
    4. Mozesz robic A6W.
    5:
    a. Prostowanie ramienia ze sztangielka siedzac, to inaczej francuskie wyciskanie jednoracz siedzac. Wpisz ta nazwe w google i Ci sie pokaza odpowiednie wyniki.
    b. Tak.
    c. Mozna jednoczesnie, i mozna na przemian. Jak wolisz.
    d. Robi sie tak samo jak wzniosy ze sztangielkami przodem, z tym, ze sztangielki zastepujemy sztanga (uchwyt na szerokosc barkow).
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar verb0ss
    Dołączył
    07-03-10
    Postów
    4
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Krotko i trsciwie - dzieki. Czyli z bieganiem lepiej dac sobie spokoj??? :(
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Czyżyk
    Dołączył
    29-11-08
    Postów
    147
    SOG
    95
    Otrzymał : 8 SOGi w 7 postach

    Domyślnie

    Az tak bardzo bieganie jest Ci potrzebane do szczecia? Jesli chcesz schudnac, to biegaj. Jesli chcesz przytyc, to nie biegaj. Pamietaj o tym, ze dlugie biegi dzialaja niegatywnie na mase miesniowa.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał verb0ss Zobacz post
    Krotko i trsciwie - dzieki. Czyli z bieganiem lepiej dac sobie spokoj??? :(
    jak najbardziej cwiczenia tlenowe wskazane przy masowaniu.
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    odp na 1. takie ranne wstawanie upośledzi Ci proces regeneracji o ile będzie to oznaczać że będziesz nie dosypiał. Jak będziesz wcześniej chodził spać i wyrabiał z 8 godz. snu to możesz wstawać i o 4 nad ranem bez negatywnego wpływu na regeneracje

    odp.na 2. ludzie przeważnie trenują o podobnych porach dnia bo to ściśle się wiąże z rozkładem ich diety: śniadanie (drugie śniadanie) przedtreningowy, trening... Jeżeli będziesz wpasowywał trening między różne, byle jakie posiłki to będzie ciężko

    odp.na 3. zależy ile dni będziesz biegał, jakim tempem i jak długo. Jeżeli byłby to tylko jeden dzień w tygodniu z godzinnym bieganiem lub dwa dni po np.po półgodziny to tylko lepiej byś dotlenił organizm co miałoby pozytywny efekt także i w treningu na mase

    odp. 5.a) domyślam się że chodzi o francuskie wyciskanie hantli siedząc- oczywiście że jest na tricepsa, taka gafa by się raczej nikomu nie przydarzyła, natomiast bark również bierze udział w ćwiczeniu co obliguje chociażby Cie do jego dobrej rozgrzewki. Ramie jest tu prostopadle do podłoża, przedramie idzie za głowe w fazie negatywnej i powrót, teraz kojarzysz?

    odp. na 5.b) tak

    odp. na 5.c) by zmieniać bodźce treningowe robisz oba warianty

    odp. na 5.d) "unoszenie sztangi" - tak właśnie wygląda to ćwiczenie przy czym jest ono na przednie aktony naramiennych, a one zazwyczaj i tak są najlepiej rozwiniętymi częściami barków
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    haha, zanim ja odpisałem na wątek zrobiło to już kilku przede mną i się powtarzamy, ale okej niech kolega się utwierdza w przekonaniach

    Pozdro.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Czyżyk
    Dołączył
    29-11-08
    Postów
    147
    SOG
    95
    Otrzymał : 8 SOGi w 7 postach

    Domyślnie

    fallenursus: Dlugie i czeste bieganie zalatni jego ciezko wywalczona mase miesniowa. Poza tym zakladam, ze potrafi prawidlowo oddychac podczas cwiczen, wiec niedotlenienie mu nie grodzi.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    chodzi o wydolnosc serca,ktora sie zwieksza razem z masa.nikt nie kaze nikomu biegac po godzinie dziennie.
    Ostatnio edytowane przez fallenursus ; 08-03-10 o 01:41
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budrys Zobacz post
    odp.na 3. zależy ile dni będziesz biegał, jakim tempem i jak długo. Jeżeli byłby to tylko jeden dzień w tygodniu z godzinnym bieganiem lub dwa dni po np.po półgodziny to tylko lepiej byś dotlenił organizm co miałoby pozytywny efekt także i w treningu na mase
    Poza tym bieganie można i trzeba potraktować też jako trening więc trzyma się dietę, a to dobre zabezpieczenie przed "spadkami"
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. Użytkownik Budrys otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    fallenursus (08-03-10)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •