Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Dawkowanie - proszę o pomoc

  1. #1
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar simonides
    Dołączył
    06-11-07
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    265
    SOG
    58
    Otrzymał : 23 SOGi w 19 postach

    Domyślnie Dawkowanie - proszę o pomoc

    Witam po długiej przerwie !!
    Niektórzy pewnie pamiętają, że swego czasu dużo udzielałem się na forum, nawet miałem jedną niedokończoną relację z cyklu. Przez ten czas zmieniłem się i teraz większość mojego czasu wypełnia mi trening boksu, a nie siłowni jak to było kiedyś. Dlatego proszę o pomoc w dawkowaniu supli.

    Posiadam:
    Białeczko Syntrax matrix + Vitamin Shop 100 % whey protein
    Gainer Olimp Super whey gainer
    Aminy - BCAA XTRA ACTIVLAV 2x500 g
    Przedtreningowy monostearynian glicerolu ( GLYCER GROW controlled Labs 500g ).

    Suplementację ustaliłem sobie tak:
    DNT
    Rano białko + połowa porcji aminów
    Podczas dnia gainer
    Przed snem białko + aminy
    DT
    Rano białko + aminy
    Przed treningiem Glycer Grow
    Po treningu gainer + aminy
    przed snem białko + aminy

    Trenuje boks tylko 2 razy w tygodniu ale myślę o dołączeniu jednego treningu siłowego na pakierni
    Co o tym myślicie ?

    2) pytanko - 1,5 roku temu kupilem tego syntraxa, teraz wróciłem do treningów i datę ważności ma do października 2010, ale fatalnie zaczął się mieszać. Co o tym myślicie ?


    Pozdrawiam
    Sporty walki to moje drugie JA !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Bywalec Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Budrys
    Dołączył
    02-01-09
    Skąd
    południe Polski
    Wiek
    34
    Postów
    734
    SOG
    53
    Otrzymał : 80 SOGi w 48 postach

    Domyślnie

    Zaczął się hujowo mieszać bo by już otwarty. Pewnie trochę zwietrzał i dlatego.
    Sam po sobie widzisz że nic Ci po nim złego nie jest więc o.k. ale to że odżywka po 1,5 roku sie nie przeterminowała nie oznacza że nie straciła wartości odżywczych, a to przecież równie ważne.

    A takie pytanko-z jakim celem wracasz na siłownie? Bo ja też trenuje SP dwa razy w tygodniu, tyle że wszechstyl i o masowaniu na razie trudno mi marzyć (minus 6 kilo od wakacji), za to rzeźba mi się poprawiła ;-) - jeżeli chodzi o aspekt budowy ciała.

    Pozdro Gdynia
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar simonides
    Dołączył
    06-11-07
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    265
    SOG
    58
    Otrzymał : 23 SOGi w 19 postach

    Domyślnie

    Musze koniecznie wzmocnić obręcz barkową triceps i poprawić klatkę. Wiem że to jest nie do zrobienia w 1 trening na siłce, może uda mi się chodzić 2 razy, ale lepiej to, niż siedzieć na dupie i mówić jak to moja klata słabo wygląda. W domu mam trochę sprzętu, postaram się po uzupełniać partie. Głównie chodzi mi o bary i triceps, klatka to pozostałość po kulturystycznym ego :P Ja o jakiejś masie dużej nie marzę - tylko o sile :D

    Pozdro :)
    Sporty walki to moje drugie JA !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał simonides Zobacz post
    Musze koniecznie wzmocnić obręcz barkową triceps i poprawić klatkę. Wiem że to jest nie do zrobienia w 1
    W zupełności wystarczy :)
    Zawsze możesz wykonać jeden czy dwa treningi siłowe w domu bez obciążenia.
    Tak z ciekawości masz dietę pod kontem boksu czy raczej jesz normalnie i wspomagasz się odżywkami/suplementami?

    Ja ta twoim miejscu aminki bym łykał przed treningiem i po treningu.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar simonides
    Dołączył
    06-11-07
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    265
    SOG
    58
    Otrzymał : 23 SOGi w 19 postach

    Domyślnie

    Teraz mam dietkę z nadwyżką kaloryczną, ale nie jest to jakaś masówka hardcore, żeby się nie zalał tłuszczem. W 2 miesiące muszę zrobić 4 kg masy aby wykorzystać swój przedział wagowy. Profilu to ja wieki nie uzupełniałem więc dane tam są nieaktualne, od tamtego czas zredukowałem się do 85 kg.


    EDIT

    A co myślicie o przedtreningowym NO Xplode ?

    Kod:
     Istnieje grupa suplementów, o której nie mówi się zbyt wiele wśród zawodników dyscyplin sztuk walki, choć wiemy, iż są stosowane przez niektórych z polskiej czołówki. Bardzo popularne wśród kulturystów, praktycznie nieznane przez zawodników dyscyplin wytrzymałościowych. Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy istnieje suplement który zwiększyłby twoją wytrzymałość i siłę, nie  wywołując przy tym roztrzęsienia jak po dużej dawce kofeiny, odpowiedź brzmi: boostery azotowe. 
    Boostery azotowe to grupa suplementów zawierających w składzie argininę w różnych postaciach, które cechuje zróżnicowane tempo wchłaniania. W kulturystyce są stosowane w celu zwiększenia siły i pompy mięśniowej, jednak bardzo często ulega przemilczeniu jeszcze jeden efekt ich działania – zwiększona zdolność układu krwionośnego do transportu tlenu do pracujących mięśni.
     Jak to działa?
    Przez wiele lat naukowcy zdawali sobie sprawę, że istnieje w organizmie substancja, która w niektórych sytuacjach wpływa na mięśniówkę otaczającą naczynia krwionośne. Pierwotnie nazwali ją „śródbłonkowym czynnikiem rozluźniającym”. Stosunkowo niedawno, bo w 1998 roku uhonorowano nagrodą Nobla trzech naukowców za odkrycie czym ów czynnik rozluźniający jest. Okazało się, że komórki śródbłonka naczyniowego produkują tlenek azotu, który wpływa na mięśnie otaczające naczynia krwionośne zmuszając je do rozluźnienia się, co w efekcie wywołuje rozszerzenie żył i tętnic. W wyniku tego działania zwiększa się ilość krwi przepływająca przez te naczynia, przynosząc osobie ćwiczącej szereg korzystnych efektów w postaci poprawy transportu tlenu i składników odżywczych do mięśni, a także przyspieszonego usuwania powstałych podczas trwania wysiłku fizycznego metabolitów, które upośledzają wytrzymałość mięśni. Dzięki temu, poprawia się twoja wydolność w trakcie treningu i walki, co w bezpośredni sposób może przyczynić się do twojego zwycięstwa!
     Jednym z przykładów tego typu produktów jest preparat NOX 4 U firmy Maximize, który jest pierwszym boosterem azotowym przeznaczonym specjalnie dla zawodników dyscyplin wytrzymałościowych i sztuk walki. Zawiera w składzie między innymi dwie formy argininy. Kiedy sportowiec spożyje większą dawkę tego aminokwasu, niejako zmusza ona organizm do zwiększonej produkcji tlenku azotu. W ciągu godziny po spożyciu następuje znacznie większe niż zwykle uwalnianie tlenku azotu, który rozluźnia naczynia krwionośne, zaś sportowiec zyskuje możliwość znacznie cięższego niż zwykle treningu. Wszystko to dzieje się ze względu na bardziej wydajny mechanizm transportu tlenu do mięśni.
     Dlaczego warto stosować boostery tlenku azotu?
    Sportowcy trenujący sztuki walki powinni włączyć suplementy typu NOX 4 U do swojego programu z jeszcze jednego względu. Podczas walki u każdego z nas znacznie aktywniejsze niż normalnie staje się działanie współczulnego układu nerwowego, który zwiększa wydzielanie noradrenaliny, hormonu który poprawia możliwość organizmu do podejmowania wysiłku i rozluźniając naczynia wieńcowe serca, co umożliwia jego szybszą i większą pracę. Niestety, na naczynia obwodowe działa w odwrotny sposób, kurcząc je, w wyniku czego zmniejsza się transport tlenu! Mówiąc inaczej, stres który odczuwasz przed i w trakcie walki faktycznie może zwiększyć twoją szybkość i siłę, ale w dłuższym okresie czasu zmniejszy twoją wydolność!
    Na szczęście dzięki pracy naukowców, którzy odkryli funkcję tlenku azotu możemy zniwelować negatywny efekt działania stresu. Dzięki zastosowaniu porcji NOX 4 U na godzinę przed walką zmniejszysz , a nawet odwrócisz obkurczający efekt działania noradrenaliny,  dzięki czemu twoja wydolność nie spadnie, tylko podniesie się!
     Artykuł został opublikowany w "SDW" nr 1 styczeń 2009

    W sportach walki znajduje swoje zastosowanie więc może się skuszę?
    Ostatnio edytowane przez simonides ; 09-03-10 o 09:29
    Sporty walki to moje drugie JA !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał simonides Zobacz post

    A co myślicie o przedtreningowym NO Xplode ?




    W sportach walki znajduje swoje zastosowanie więc może się skuszę?
    W każdym razie aminokwasy brałbym przed i po.
    NO Xplode - osobiście polecam.
    Też od dawna używam podobnych wynalazków pod sporty walki.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar simonides
    Dołączył
    06-11-07
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    265
    SOG
    58
    Otrzymał : 23 SOGi w 19 postach

    Domyślnie

    Bo z tego co widzę on wychodzi mega ekonomicznie- Tylko przed treningiem porcja albo półtorej hehe :P A porcji masz 40 za 130 zł. To wychodzi 3,25 za trening
    Sporty walki to moje drugie JA !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Z tym ,że ja po czasie brałem podwójne porcję,ale i tak się opłaca.Są teraz puchy kilogramowe za jakieś 130 ,a pewnie i taniej da się wyrwać ,ale nie szukałem.Możesz do tego dodać jakieś tanie mono.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Moderator #Odżywki i Suplementy Doradca Osiągnięcia:
    Tagger Second Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar MolderDist
    Dołączył
    24-03-09
    Postów
    1,991
    SOG
    52
    Otrzymał : 297 SOGi w 185 postach

    Domyślnie

    Nie widzi mi się Twoje dawkowanie

    Bcaa Xtra - w nie treningowe nie dawaj, zostaw lepiej zeby dac jak najwiecej w dni treningowe - a w te dawaj przed/w trakcie/ po treningu

    Gainer - porcja odpowiednia dla siebie razem z białkiem parenaście minut po Bcaa Xtra po treningu, a takto pij tam gdzie Ci brakuje jakichś składników odż.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar simonides
    Dołączył
    06-11-07
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    265
    SOG
    58
    Otrzymał : 23 SOGi w 19 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał MolderDist Zobacz post
    Nie widzi mi się Twoje dawkowanie

    Bcaa Xtra - w nie treningowe nie dawaj, zostaw lepiej zeby dac jak najwiecej w dni treningowe - a w te dawaj przed/w trakcie/ po treningu

    Gainer - porcja odpowiednia dla siebie razem z białkiem parenaście minut po Bcaa Xtra po treningu, a takto pij tam gdzie Ci brakuje jakichś składników odż.
    No tak właśnie myślałem czy może w DNT przed snem pół porcji ? Czy kompletnie to sie mija z celem ?

    Czyli od razu po treningu BCAA, 15 min później Gainer + Białko ? 30 g węgli i 30 g białka ?
    Sporty walki to moje drugie JA !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •