Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Jak zacząć po czterdziestce?

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    500 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar piotrm100
    Dołączył
    07-03-10
    Wiek
    55
    Postów
    4
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Jak zacząć po czterdziestce?

    Witam!
    Jak w temacie. Mały nie jestem - 185 cm i 102kg. Ze względu na fakt że brzuch urósł a reszta za nim nie wyrabia wypadałoby utrzymać proporcje i zbudować resztę ciała proporcjonalnie do brzucha:)
    Wiem że DIETA przede wszystkim, ale to już właśnie przerabiam, nawet nie miałem z tym problemów bo jem dużo i właściwie to co trzeba. Tak, że pozostają te inne sprawy jak trening i suplementy. Co dobrać? Liczę na fachową pomoc. Czy w moim wieku, a mam 41 lat mogę liczyć na jakieś efekty, czy mogę sobie od razu odpuścić i iść z kumplami na piwo?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar DIABEŁ
    Dołączył
    04-07-09
    Wiek
    37
    Postów
    222
    SOG
    13
    Otrzymał : 29 SOGi w 24 postach

    Domyślnie

    Pewnie że możesz w tym wieku liczyć na efekty. Powiem ci że mój staruszek ma w tej chwili 58 lat i nadal ćwiczy na siłowni dość intensywnie i robi to już 38 lat:)
    Wszelki kontakt zapraszam na GG
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie

    Witam...
    przeniosłem Twój temat do innego działu -moim zdaniem bardziej pasuje w dziale "dla zielonych" mam nadzieje że się za to nie obrazisz ;D
    41 lat to nie koniec swiata;D oczywiscie możesz się spodziewać efektów.
    nie wiem co jest Twoim celem ale wydaje mi się że na początek przydałoby się zrucić "brzuszek"
    zaczałbym od treningu ogólnorozwojowego (patrz dział trening) do tego aeroby przynajmniej 2 razy w tyg na początek.
    Nie wiem też jak pracujesz więc cięzko powiedzieć coś o diecie ogólnie przeczytaj dział dieta i napisz nam co jest Twoim celem ale na bank możesz obciąć węglowodany a dać więcej białka.
    Co do suplementacji na początek jest zbędna ale jeśli masz pieniadze i problemy z dieta to odżywki typu białko jak najbardziej polecam, aminkwasy również możesz dorzucić ;D

    pozdrawiam i zachęcam do dalszego zadawania pytań;D
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Chłopie według mnie jesteś malolat. Ja w maju będe miał 50, zacząłem we wrześniu ubiegłego roku i dzięki chłopakom z tego forum stałem sie innym człowiekiem. Najważniejsze; duzo czytaj wypowiedzi z forum. nie szalej z cieżarami i nie spiesz sie. Uważaj na stawy , dobrze je rozgrzewaj. Jakbys miał pytania których sie krepujesz pisz na PW,chociaż powiem z własnego doświadczenia , ze z czyichs słabosci nikt tu jak dotąd sie nie nabijał. Nie łaż na piwo, kupuj karnet na siłownie już za pare miesięcy zobaczysz różnice w kondycji, sylwetce a nawet wzroście libido .Łap sie za żelastwo i do przodu. Trzymam kciuki, Pozdro.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik Hermann otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    burn (07-03-10)

  6. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    5000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar burn
    Dołączył
    28-10-08
    Wiek
    34
    Postów
    922
    SOG
    61
    Otrzymał : 151 SOGi w 127 postach

    Domyślnie

    Hermann dobrze prawi. Chyba dam ojcu poczytać to forum, może by załapał motywacje od rówieśnika, żeby trochę brzucha zrzucić :D
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    500 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar piotrm100
    Dołączył
    07-03-10
    Wiek
    55
    Postów
    4
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Dzięki za odpowiedzi!

    Z powyższych wypowiedzi widzę, ze można coś jeszcze ze sobą zrobić mimo paru lat na karku :) Przyznam się, ze nawet jakoś w 1997 roku nawet próbowałem i może by coś z tego wyszło gdyby nie fakt, że miałem wtedy wypadek samochodowy i z wielu przyczyn musiałem zarzucić treningi po 3 miesiącach.
    Teraz pracuję fizycznie (budowlanka) w związku z czym cały czas jestem w ruchu.
    Nie interesuje mnie osiąganie monstrualnych rozmiarów, ani bicie rekordów przyrostu masy. Chciałbym poprawić sobie sylwetkę. Głównie zainteresowany jestem powiększeniem ramion, bicepsów i klatki.
    Co do zrzucania brzucha to z doświadczenia wiem, ze samymi ćwiczeniami tego nie dokonam. Próbowałem nieraz i jedyne co daje wyniki to ostra dieta polegająca na bardzo drakońskim ograniczaniu pożywienia :) Niestety po jakimś czasie brzuszysko powraca jak bumerang.
    Może podpowiecie mi jakie specyfiki wspomagające spalanie tłuszczu mógłbym zastosować? Pieniądze mam, więc nie martwię się o ceny. Tyle , że mieszkam w Londynie, więc proszę w radach uwzględnić specyfikę tego rynku. Z całą pewnością trochę się różni od polskiego.
    Rozważam też zakup jakiegoś atlasu do domu. Czy to dobra myśl? Taki atlas to wydatek rzędu 400 funtów, więc cena w normie ale czy warto? Czy dam radę zrealizować swoje cele na takim przyrządzie, czy też muszę odwiedzać prawdziwą siłownię?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #7
    Doświadczony Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar szycha77
    Dołączył
    17-07-09
    Skąd
    stolica
    Postów
    874
    SOG
    54
    Otrzymał : 85 SOGi w 78 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrm100 Zobacz post
    Głównie zainteresowany jestem powiększeniem ramion, bicepsów i klatki.
    Rozważam też zakup jakiegoś atlasu do domu. Czy to dobra myśl? Taki atlas to wydatek rzędu 400 funtów, więc cena w normie ale czy warto? Czy dam radę zrealizować swoje cele na takim przyrządzie, czy też muszę odwiedzać prawdziwą siłownię?
    Ćwiczymy WSZYSTKIE partie!!! Łącznie z nogami ,plecami oraz brzuchem, no!
    Nie, nie warto. Atlas ma UZUPEŁNIĆ trening a NIE wypełniać go w całości! Więc myk na siłke.
    Pozdro.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    Amator Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar bibski
    Dołączył
    30-12-09
    Skąd
    Wrocław
    Wiek
    44
    Postów
    330
    SOG
    38
    Otrzymał : 39 SOGi w 32 postach

    Domyślnie

    ze specyfików polecam czerwona i zielona herbatę z imbirem i cynamonem kawę tak samo
    jak będziesz jadł 5 - 6 razy dziennie małe posiłki to brzusio nie wróci oblicz zapotrzebowanie kaloryczne zacznij ucinać stopniowo węglę i dodawać białka to będzie ok
    Czasami spotykasz na swojej drodze osobę której nie należy wkurwiać - to Ja.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #9
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pusia
    Dołączył
    31-07-09
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    32
    Postów
    983
    SOG
    559
    Otrzymał : 196 SOGi w 124 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrm100 Zobacz post
    Co do zrzucania brzucha to z doświadczenia wiem, ze samymi ćwiczeniami tego nie dokonam. Próbowałem nieraz i jedyne co daje wyniki to ostra dieta polegająca na bardzo drakońskim ograniczaniu pożywienia :)
    NIGDY nie jadlem tak duzo jak podczas odchudzania :)

    Piszesz ze brzuszysko powraca - to tylko dlatego ze za bardzo sie katujesz i glodzisz.
    Mowisz - ciagle ruch, budowlanka + do tego chcesz dorzucic silownie.
    Chlop maly nie jestes wiec duzo jesc musisz nawet chudnac, a swoje lata tez masz wiec wiesz ze efekty jesli maja byc stale to przychodza powoli.
    Zajrzyj do dzialu diety, zobacz jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne i uloz cos sensownego w ramach mozliwosci zywieniowych.
    Wiecej bialka, mniej wegli (tak jak kazdy pisze). Dodaj surowki/salatki zamiast paczkow :)

    Pozdrawiam i podziwiam za ambicje :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #10
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Pusia dobrze mówi. Ostatnich kilku kilo z celu do jakiego miałem dojśc za cholere nie mogłem zrzucic. Dopiero jak Dino mi napisał że zadnych węglowodanów po 18 waga drgnęła.Zasugerowałbym Ci też zrobienie badań na poziom testosteronu. Mam nadzieje że Cie nie uraże, ale wiek Twój to początek okresu w życiu mężczyzny w którym zachodzą procesy których chcielibyśmy uniknąć , a które wywierają niekorzystny wpływ zarówno na psychike jak i wydolność fizyczną. Myśle że wiele rad których udzielili mi koledzy można zastosować w stosunku do Ciebie.Poszukaj na forum może Ci sie przyda .Najważniejsze że sie zdecydowałeś na walke .Odnośnie atlasu to zgadzam sie z Szychą może być jako dodatek ale nie zastąpi siłowni. Dodatkową korzyścią z siłowni jest fakt,że możesz zawsze sie kogoś poradzić, podejrzeć, poobserwować bardziej zaawansowanych.Trzymam kciuki.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •