Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: 2 lata i stagnacja .. pośba o pomoc

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Radzio00
    Dołączył
    26-12-08
    Postów
    68
    SOG
    21
    Otrzymał : 31 SOGi w 6 postach

    Domyślnie 2 lata i stagnacja .. pośba o pomoc

    Ćwiczę już 2 latka, z jakimiś tam rezultatami , jednak chciałbym się poradzić co do planu , mianowicie mój plan często zmieniam tzn co 3-4 miesiące do tego stosuje rotacje ćwiczeń, ale od kilku miesięcy mam problem z bicepsem, tzn nie chce rosnąć jest w fazie chyba stagnacji i zmieniam juz ćwiczenia i nadal nic. Dlatego chciałbym się poradzić co do planu. Obecnie ćwiczę 3 razy w tygodniu tzn :
    - Poniedziałek :Klatka triceps
    -Środa:Barki plecy
    -Piątek:Klatka Biceps.

    2 razy w tygodniu jest Klata ponieważ na klatce zależało mi najbardziej i w sumie widać ,że nie poszło to na marne i teraz zastanawiałem się nad planem 4 dniowym jednak za nic nie umiem go jakoś dopasować . Nogi nie są moim priorytetem więc trenuje je każdego dnia po jednej serii na Atlasie + przysiady i nie potrzebuje póki co całego dnia dla nich . Liczę na pomoc w ruszeniu łapki.

    Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Dajesz tutaj konkretną rozpiskę ćwiczeń na biceps, przynajmniej te co robiłeś i pamiętasz.
    Poczytaj o FST-7.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Maxi90
    Dołączył
    23-03-09
    Postów
    248
    SOG
    75
    Otrzymał : 16 SOGi w 14 postach

    Domyślnie

    A rozpisz jakos bardziej ten swoj plan(ćwiczenia na dana partie)...Dieta jak?Moze pora na suplementy jakies?Zamien moze plan na ten 4 dniowy i zrob np w ten sposob:
    Pon:Klatka+Bic
    Wt:Barki+Szrugsy
    Śr:Wolne
    Czw:Plecy+Triceps
    Pt:Nogi
    Zawsze to bedzie szok dla miesni i bedzie dobrze:)Mozesz tez np zrobic tak:
    Klata+Triceps
    Barki+Szrugsy
    Plecy+Biceps
    Nogi
    Sa przerozne formy treningu...Mozesz rowniez zmienic ze splitu na jakis inny plan(np fbw 5x5-fakt nie jest to typowo masowy trening lecz bardziej silowy ale nie ma sily bez masy:P)
    Najwazniejsze to to czy diete jest ok?I tak jak mowie moze czas na suple(chyba ze juz brales cos,nie wspomniales o tym wiec pisze)
    Wspomnienia to najwazniejsze co nam pozostaje...Zapamietujemy te najbardziej wzruszajace,plynace z glebi serca...:)
    Pomoglem?Odwdziecz sie sogiem!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Amator Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Andrew_ace
    Dołączył
    03-12-09
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    241
    SOG
    10
    Otrzymał : 13 SOGi w 13 postach

    Domyślnie

    W rękach nie masz jednego mięśnia, może inne blokuja rozwój bicepsa uniemośliwiając zwiększenie ciężaru czy ilości powtórzeń? A jak nie to bym z 12 powtórzeń zszedł na 8 ale z większym ciężarem, żeby nabrać siły a potem inne ćwiczenie z większą ilością i do przodu.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Radzio00
    Dołączył
    26-12-08
    Postów
    68
    SOG
    21
    Otrzymał : 31 SOGi w 6 postach

    Domyślnie

    Co do treningu Bicepsa to stosowałem takie ćwiczenia :

    stojąc - uginam przedramiona ze sztangą trzymaną w średnim uchwycie (podchwyt) 4 serie po 10 pow. lub jak zmieniałem to siedząc
    stojąc -, ramiona ze sztangielkami w chwycie młotkowym opuszczałem swobodnie wzdłuż boków tułowia. Naprzemianstronne uginanie przedramion ze skrętem. 4 serie po 8 pow lub siedząc na ławeczce o lekkim pochyleniu oparcia
    siedząc- na ławce poziomej, ręka ze sztangielką opuszczoną w dół, podpieram się łokciem o wewnętrzną część uda. Drugą rękę opieram na udzie. 4 serie po 10 pow
    A na koniec zazwyczaj stałem pośrodku wyciągu bramowego, i uginałem przedramiona w płaszczyźnie czołowej z rączkami wyciągu trzymanymi podchwytem zazwyczaj 3 serie po 10


    Co do supli to od roku gainer a od pół roku kreatyna + glutamina ogólnej diety pokarmowej nie stosuje aczkolwiek stosuje min 5 posiłków dziennie lecz nie są to jakieś duże te posiłki tylko standardowe .

    Edit: Ciężąr to naprawdę stosuję różny czasami dobijam się ostatnią serią większym ciężarem a czasami zaczynam ciężkim a kończę max lekkim.
    Ostatnio edytowane przez Radzio00 ; 26-02-10 o 14:20
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radzio00 Zobacz post
    Co do treningu Bicepsa to stosowałem takie ćwiczenia :

    stojąc - uginam przedramiona ze sztangą trzymaną w średnim uchwycie (podchwyt) 4 serie po 10 pow. lub jak zmieniałem to siedząc
    stojąc -, ramiona ze sztangielkami w chwycie młotkowym opuszczałem swobodnie wzdłuż boków tułowia. Naprzemianstronne uginanie przedramion ze skrętem. 4 serie po 8 pow lub siedząc na ławeczce o lekkim pochyleniu oparcia
    siedząc- na ławce poziomej, ręka ze sztangielką opuszczoną w dół, podpieram się łokciem o wewnętrzną część uda. Drugą rękę opieram na udzie. 4 serie po 10 pow
    A na koniec zazwyczaj stałem pośrodku wyciągu bramowego, i uginałem przedramiona w płaszczyźnie czołowej z rączkami wyciągu trzymanymi podchwytem zazwyczaj 3 serie po 10


    Co do supli to od roku gainer a od pół roku kreatyna + glutamina ogólnej diety pokarmowej nie stosuje aczkolwiek stosuje min 5 posiłków dziennie lecz nie są to jakieś duże te posiłki tylko standardowe .

    Edit: Ciężąr to naprawdę stosuję różny czasami dobijam się ostatnią serią większym ciężarem a czasami zaczynam ciężkim a kończę max lekkim.

    Nie jestem specjalistą od łap, ale może byś spróbował coś takiego.
    Wyodrębnij sobie jeden dzień na samę łapy, będziesz robił super serię na bic+tric. Ciężkie serie po 3ćwiczenia, 3 serie zakres 4-8reps. Powtórzenia oszukane, wymuszone, negatywne opuszczanie. Próbujesz dokładnie wszystkiego, najlepiej jakbyś miał partnera do treningu. Łapy robisz do kompletnego upadku, załamania. Niektórzy się ze mną pewnie nie zgodzą, ale rozmawiałem z ziomkiem i powiedział mi jedną rzecz (łapę miał ponad 50cm, ale wyżyłowaną). Łapy to on robił tak, że nie mógł filiżanki kawy trzymać przez następne dni, do kompletnego załamania.

    Na Twoim etapie spróbowałbym już jakiegoś staka kreatynowego dorzucić.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Radzio00
    Dołączył
    26-12-08
    Postów
    68
    SOG
    21
    Otrzymał : 31 SOGi w 6 postach

    Domyślnie

    No to będę musiał spróbować , zmienię od nowego tygodnia plan na 2 razy biceps w tygodniu a klatkę zrobię raz .

    Co masz namyśli stak kreatynowy ? bo w suplach to raczej tylko Ci w sklepie mi doradzają a tak to się słabo znam.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Drugi trening rób też to załamania, ale pozytywnego załamania np. 6-10reps.
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. Użytkownik D3 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Radzio00 (26-02-10)

  10. #9
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    wszystko co chciałem napisać napisał narq,szczególnie ważny będzie trening łączony z tricepsem.być może nie biceps ci nie rośnie a triceps.Ja zaproponuje ci coś na hardcorze a mianowicie 4treningi w tyg,cykl taki będziesz stosował od 2 do max 4tyg nie dłużej!
    wyglada to tak:
    pon
    -sztanga podchwyt 3s 6powt
    -hantle siedząc 3s 8powt
    -sztanga nachwytem 3s8powt
    przerwy 2,5-3,5min

    wtorek
    -wyciąg stojąc 2-3s 10powt
    -modlitewnik 3s 12powt
    przerwa 1,5-2,5min

    środa
    -uginanie hantli ze skrętem 2s 10powt
    -uginanie o kolano 2s10powt
    przetwa 1-2min

    czwartek
    -sztanga podchwytem 2s 20powt
    przerwa 1-1,5min

    rozciaganie 3sesje po 15,30,60sekund
    oczywiście ten trening łączysz z innymi partiami danego dnia,głównymi zasadami są tu :
    -łączenie wolnych cieżarów z maszynami aby móc w pełni wyizolować cwiczony mięsien
    -zmian intensywnści treningów

    trenening nie mojego autorstwa zaciągnięty z wydania SDW
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. Użytkownik Micek185 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Radzio00 (26-02-10)

  12. #10
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Radzio00
    Dołączył
    26-12-08
    Postów
    68
    SOG
    21
    Otrzymał : 31 SOGi w 6 postach

    Domyślnie

    Ok zastosuje ten trening i zobaczymy co z tego wyjdzie. Wielkie dzięki za pomoc sog leci
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •