Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Kilka Suplementów Pomoc w Dawkowaniu

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar WWR
    Dołączył
    29-10-06
    Skąd
    Krakow
    Postów
    36
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Kilka Suplementów Pomoc w Dawkowaniu

    Witam.

    Dawno nic nie pisałem na tym forum ale potrzebuje małej pomocy, ostatnio coś mam mało pomysłów na swoje treningi, suple i odżywianie ale mniejsza z żaleniem mam kilka odżywek zakupionych i nie do końca wiem jak je najlepiej połączyć i stosować, ogólnie to mam problem z nimi ponieważ stosuje je chyba nie prawidłowo (wiąże się to trochę z tempem życia - praca itd brak czasu) a mianowicie np jem kreatynę przed treningiem i zamiast mieć napływ energii to często jestem ospały i bez życia na treningu, wydaje mi się że chyba za późno ją biorę i za szybko idę ćwiczyć dlatego piszę by ludzie którzy coś mogą wiedzieć napisali kilka ciekawych rad. Do rzeczy, aktualnie mam takie suple jak:

    1. Białko Gaspari MyoFusion 2.2 kg
    2. Aminokwasy Uniwersal Uni-liver 500kps
    3. Stak Kreatynowy XPAND 500g (i z tym jest największy problem nie umiem w ogóle stosować by to coś działało)
    4. L-Glutamina + BCAA GPOWER Premium Nutrition 500g

    Prosił bym kogoś doświadczonego bądź po prostu kto ma dobrą radę do tego konkretnie przypadku o konkretne odpowiedzi.

    Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar maly25
    Dołączył
    04-06-09
    Skąd
    kety
    Postów
    568
    SOG
    3
    Otrzymał : 56 SOGi w 56 postach

    Domyślnie

    kreatyne biez 30 min przed treningiem,a przed wyjsciem na silke wypij sobie szklanke kawy powinno pomuc
    a jak bedziesz dalej chodzil ospaly,to moze za malo snu,albo przetrenowanie
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik maly25 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    WWR (22-02-10)

  4. #3
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał WWR Zobacz post
    Witam.

    Dawno nic nie pisałem na tym forum ale potrzebuje małej pomocy, ostatnio coś mam mało pomysłów na swoje treningi, suple i odżywianie ale mniejsza z żaleniem mam kilka odżywek zakupionych i nie do końca wiem jak je najlepiej połączyć i stosować, ogólnie to mam problem z nimi ponieważ stosuje je chyba nie prawidłowo (wiąże się to trochę z tempem życia - praca itd brak czasu) a mianowicie np jem kreatynę przed treningiem i zamiast mieć napływ energii to często jestem ospały i bez życia na treningu, wydaje mi się że chyba za późno ją biorę i za szybko idę ćwiczyć dlatego piszę by ludzie którzy coś mogą wiedzieć napisali kilka ciekawych rad. Do rzeczy, aktualnie mam takie suple jak:

    1. Białko Gaspari MyoFusion 2.2 kg
    2. Aminokwasy Uniwersal Uni-liver 500kps
    3. Stak Kreatynowy XPAND 500g (i z tym jest największy problem nie umiem w ogóle stosować by to coś działało)
    4. L-Glutamina + BCAA GPOWER Premium Nutrition 500g

    Prosił bym kogoś doświadczonego bądź po prostu kto ma dobrą radę do tego konkretnie przypadku o konkretne odpowiedzi.

    Pozdrawiam
    Ile razy ćwiczysz w tygodniu i o jakich godzinach? Przedstaw dotychczasową rozpiskę jak brałeś powyższe suple.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar WWR
    Dołączył
    29-10-06
    Skąd
    Krakow
    Postów
    36
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Hej, dzięki z góry za odpowiedzi i rady, z tą kawą to może dobry pomysł więc wypróbuje rzecz w tym że nie umiem znaleźć reguły na to że jestem ospały bo oczywiście nie zawsze tak jest, być może to chodzi też o nastawienie przed treningiem. Być może często się nie wysypiam ponieważ w ogóle rano ciężko wstać i nie mam za grosz chęci do zjedzenia czegoś, ledwo białko i aminokwasy zdołam zjeść :/ (kiedyś tak nie miałem) i dopiero koło 9 średnio w pracy jakoś się budzę i mogę coś więcej zjeść bo wraca jakiś apetyt, może macie jakieś doświadczenia z tym i rady. Jeśli chodzi o przetrenowanie to z pewnością nie ponieważ im więcej ćwiczę tym lepiej się czuje a ostatnio co chwilę przerwy w tych treningach stąd też zakup supli i chęć powrotu do rutyny. Jeśli chodzi o suple to nie zacząłem ich jeszcze systematycznie stosować tylko kreatyna (XPAND) mi został z poprzedniego miesiąca (mało udanego ponieważ te przerwy w treningach i brak pomysłu na stosowanie tego xpanda dało w dupę).

    Konkretnie mam w głowie coś takiego:
    1) rano 5kps aminokwasów uni-liver
    2) później w godzinach pracy 2x białko miedzy posiłkami
    3) godzinę przed treningiem xpand + l-glutamina z BCAA
    4) po treningu odrazu L-glutamina z BCAA
    5) ewentualnie jeszcze białko
    6) na noc aminokwasy uni-liver

    Treningi miałbym standardowo poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek, dodatkowo myślę sobota lub niedziela na aeroby lub na dopięcie czegoś słabszego np nóg (łydki to tragedia :/ ). Trenowałem ostatnio średnio od 18-19 do 20-21 ale pamiętam dawniejsze treningi robiłem później między 19-23 i pamiętam lepiej się czułem.

    2 ważne rzeczy:

    1) pracuje od 8-9 do 16-17 i wtedy jest najgorszy czas organizacji z jedzeniem i suplami, brak pomysłu czasem czasu i troszkę niewygodnie było by brać wszystkich supli tam, może ktoś ma jakieś rady pomysły cokolwiek. Dodatkowo ile przed treningiem powinienem coś zjeść, czy raczej po ale skoro kończę późno trening np 21-22 to czy warto wtedy się opychać :/
    2) i druga ważna kwestia, wydaje mi się że mam problem z zażywaniem dużej ilości supli szczególnie tych nie w tabletach tylko mieszanych z wodą a mianowicie cały dzień chodzę spuchnięty od wody, tu z białka tu z XPANDA do którego niby trzeba pół litry wlać wody, teraz jeszcze w proszku mam L-Glutaminę z BCAA i to jest straszny problem ponieważ ciężko się ruszać, ledwo mogę się schylić buty zawiązać bo wszystko do gardła podchodzi, a treningi z wiecznym odbijaniem się też do najlepszych nie należą, mieliście podobne problemy ? :) co możecie w tym temacie napisać.

    Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Chesterxxxxx
    Dołączył
    25-02-07
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    36
    Postów
    172
    SOG
    9
    Otrzymał : 20 SOGi w 18 postach

    Domyślnie

    We wszystkim Ci nie pomoge bo nie bralem nigdy Stackow kreatynowych a po 2gie wstaje o 11 bo pracuje popoludniami i nie codziennie. To co jest jasne to to, ze rano po wstaniu musisz zahamowac katabolizm czyli najlepiej bialko albo BCAA, wiele osob mowi/poleca brac aminokwasy/bcaa tylko przed i po treningu , w dni nietreningowe nie brac wcale tym bardziej jak masz bialko. Po rannym bialku za jakies 2 do 3h zjedz sniadanie, oczywiscie to, ze nasz organizm przyswaja tylko 40g bialka co 3h wiesz wiec pewnie starasz sie aby to sniadanie bylo jak najbardziej zblizone do tej ilosci(niestety bez czytania etykietek sie nie obejdzie). Pozniej albo 2gi posilek albo bialko, polecam 2gi posilek. 1h przed treningiem zjedz kolejny posilek i niech nie bedzie to bialko, powinno to byc "danie" bogate w weglowodany abys mial sile na treningu. (Xpand zdaje sie trzeba brac rano na czczo wiec tak zrob, zaraz po wstaniu Xpand, wyczytalem tez, ze zawiera BCAA wiec aminokwasy Universala tym bardziej, ze bierzesz bialko nie sa niezbedne ale jak juz sa to OK, po prostu odpusc poranna porcje czyli Xpand, 30min odczekaj i bialko a potem sniadanie i dalej tak samo) ok. 30min przed treningiem Xpand i ok.10min pozniej L-Glutamina z BCAA + Aminokwasy, po treningu bezposrednio L-Glutamina z BCAA + Aminokwasy, 30min - 1h po tym bialko a pozniej za ok.1-2h kolejny posilek i na noc albo aminokwasy albo BCAA.

    1. Po przebudzeniu: Xpand (jest z BCAA wiec zahamuje katabolizm)
    2. 30min po Xpandzie bialko
    3. 1-2h pozniej posilek
    4. ok.3h pozniej bialko/posilek (tu nie wiem jaka bedzie przerwa miedzy pkt.4 a doatrciem do domu wiec ciezko napisac czy lepszy posilek czy bialko)
    5. ok.1h przed treningiem posilek
    6. 30min pozniej Xpand
    7. 10min pozniej L-Glutamina z BCAA + Aminokwasy
    8. Trening
    9. Bezposrednio po treningu L-Glutamina z BCAA + Aminokwasy
    10. od 30min do 1h pozniej bialko
    11. od 1h do 2h po tym posilek
    12. na noc Aminokwasy

    Odnosnie ospania to nromalnie Xpand powinien to zwalczyc, zawiera tyrozne, tauryne, matrix 3 arginin i kofeine wiec dziwne jesli jestes ospaly...

    Mam nadzieje, ze nieczego nie poplatalem, jesli tak to ktos bardziej kompetentny na pewno mnie poprawi.
    Może ZaSOGujesz? Jesli Przeczytałeś i Nie Żałujesz :D
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik Chesterxxxxx otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    WWR (22-02-10)

  8. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar WWR
    Dołączył
    29-10-06
    Skąd
    Krakow
    Postów
    36
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Dzięki Chesterxxxxx za porady, z pewnością z nich skożystam ponieważ obrazują mniej więcej to co myślałem, zobaczymy co z tego wyniknie pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •