Sosna już myślałem że bierzesz się za pisanie artów ale się zawiodłem na końcu czytania:(
Moja uwaga jest taka:
nikt sobie ot tak nie wymyślił ze na mase potrzebne sa duże ciężary jest to poparte wieloletnimi praktykami i badaniami,otó jesli chcemy aby mięsien rósł to niestety musimy go troszkę "podziurawić" wiadomo że podstawą treningu masowego jest wywołanie mikrourazów w mięśniach które regenerując się stają się coraz większe(za pomoca budujących je białek) więc powiedziano że optymalna liczbą (więc mniejwiecej ciężar temj liczbie powt odpowiadający) powt jest ok 12-18 przy trenigu masowym.chodzi o to że ten ciężar jest na tyle duży aby wywyołac wspomniane wczesniej urazy,teraz druga wazna sprawa a więc podział mięśni na wolno i szybkokurczliwe które różnią się strukturą jak i przeznaczeniem,wiemy ze szybkokurczliwe włókna takie jak dwugłowy łydki czy miesnie przedramion mogą wykonać dłuzsza prace niż np miesnie klatki piersiowej z racji tego że są wytrzymalze wiec do ich treningu musimy użyc takiego ciężaru aby dana liczbą powt wywołac mikrourazy.zazwyczaj robi się na początku klika ciężkich serii z dużymi ciężarami aby wywołać hipertofię mięśni a na koncu aby dostarczyc miesniom składników odzywczych robi się serię na małych ciężarach aby spompowac miesien i powiększyc obwód naczyń krwionośnych dostarczających tlen i pokarm.
teraz o przerwach nie nalezy brac tego tak jedno stajnie małe przerwy sa nam potrzebne do budwania wytrzymałosci srednie do budowania masy a długie do budowania siły.jest zależne własnie od uzywanych cięzarów i rodzaju cwiczenia i wielkosci grupy miesniowej ale w to można było by się tak zagłębiac bez konca bo wiadomo ze kazdy organizm ludzki jest inny i kazdy inaczej reaguje na różne bodzce i potrzebuje innego treningu diety i przerw
Sam mieszam treningi z dużymi ciezarami i małymi a wiekszą liczbą powt n łydki robie w seriach ok 100powt z obciążeniem plecy koncze na 14owt klatka nie przekracza 12 a brzuch intuicyjnie do palenia miesni to jest mój wyznacznik treningu:D
No to na tyle z moich uwag:)

All rights reserved hehe