Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Pytania odnosnie diety i metabolizmu

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Clydefrog
    Dołączył
    11-11-09
    Postów
    12
    SOG
    3
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Pytania odnosnie diety i metabolizmu

    Witam,

    Przybywam w desperacji, bo juz od kilku dni probuje znalezc odpowiedzi na nutrujace mnie pytania i nie moge nigdzie znalezc nic konkretnego - albo znajdue sprzeczne informacje.

    Pierwsza sprawa to zapotrzebowanie kaloryczne jak i i skladniki odzywcze w jedzeniu. Zdaje sobie sprawe, ze zalezy to od konkretnej osoby, wieku, plci i poziomu aktywnosci, ale licze ze znajdze tutaj chociaz jakies generalne wskazowki, ktore pomoga mi wlasciwie opracowac swoja diete.

    Druga sprawa - problem z metabolizmem.

    Przejdzmy jednak do rzeczy.

    Na poczatek troche o sobie:
    Wiek - 25
    Wzrost - 177
    Waga - 95 (moja idealna waga to cos w okolicach 85 - 88)
    Treninngi - 3 x FBW, 2 x basen, czyli srednia aktywnosc fizyczna
    Staz - rok
    Dieta - okolo 2500 kcal dziennie (wedlug roznego rodzaju kalkulatorow powinna byc pomiedzy 2200 a 3500)

    Odnosnie pierwszej sprawy:
    Probuje ustalic jakie bedzie moje idealne dzienne zapotrzebowanie na bialko, weglowodany i tluszcz. Zdaje sobie sprawe, ze 1 g bialka i weglowodanow to 4 kcal, podczas gdy tluszcz to 9 kcal. Mam problem z ustaleniem w jakich proporcjach powinno sie te skladniki spozywac - przykladowo, szukajac informacji na temat bialka jedne zrodla podawaly wzor 0.8 x waga, podczas gdy inne nawet 3 x waga ciala. Jak to w koncu jest? Podobnie sprawa wyglada z tluszczem i weglowodanami.


    Odnosnie drugiej sprawy:
    Metabolizm. Od jakiegos roku odchudzam sie i regularnie trenuje. W tym czasie udalo mi sie zrzucic okolo 15 kg. Problem w tym, ze od kilku miesiecy waga stoi w miejscu. Poczatkowo myslalem, ze zwyczajnie potrzebuje zmiany treningu, mniej jedzenia i waga znow ruszy. Blad. Zmienialem treningi, dokladnie przyjrzalem sie mojej dziecie - i nic. Jem okolo 2500 kcal dziennie, trenujac regularnie. Przy wadze 95 kg, gdzie zalecane dzienne spozycie kaloryczne to 3500, powinienem szybciutko kilogramy zrzucac. Domyslam sie, ze musialem sie przeglodzic i teraz moj metabolizm mocno zwolnil. Czy ktos zna jakies sprawdzone, konkretne metody, dzieki ktorym cialo znow przestawi sie na spalanie tluszczu? Generalnie jestem zadowolony ze swojej budowy w tym momencie, jedynie na brzuchu zostala mi 'opona', ktorej nijak nie moge sie pozbyc.

    Jesli jest tutaj jakis dietetyk lub ktos majacy doswiadczenie zawodowe w zywieniu to prosze o kontakt na 5229438 - zaplace za profesjonalna porade.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger Second ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Pusia
    Dołączył
    31-07-09
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    32
    Postów
    983
    SOG
    559
    Otrzymał : 196 SOGi w 124 postach

    Domyślnie

    Specjalista nie jestem,

    Ale obetnij 200kcal/wegle i dodaj 30min aerobow 3x w tygodniu dodatkowo - sprawdz przez 2tyg jak nic sie nie ruszy to trza bedzie dalej kombinowac

    Ew. Dodaj jakis spalacz albo cos lightowego jak l-karnityne/cla zeby ruszyc znowu?


    Pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •