Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Temat: Diesel vc Benzyna

  1. #31
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Młody
    Dołączył
    07-07-07
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    34
    Postów
    486
    SOG
    60
    Otrzymał : 67 SOGi w 39 postach

    Domyślnie

    Jeździłeś japończykami, a niemcami ? Ja jeździłem już wieloma autami z wielu krajów i dla mnie tylko Japończyki mówisz że częsci drogie ale tam się praktycznie nic nie psuje więc jak mam jakąś pierdołę naprawić raz na rok to będzie mnie stać. Jeżeli dba się o podstawowe mankamenty oleje, filtry, rozrząd to silnik jest niezniszczalny. Po za tym jest pełno zamienników a na części mam w hurtowni rabat 30%.
    Władcy Północy Lechia Gdańsk
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #32
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar dzbanekzwd
    Dołączył
    27-11-08
    Skąd
    Белaсток
    Wiek
    34
    Postów
    1,329
    SOG
    419
    Otrzymał : 234 SOGi w 183 postach

    Domyślnie

    jeździłem i takimi i takimi i dlatego kupiłem BMW. robię silniki głównie głowice i jest sporo japończyków i czerstwo się je robi (cena usług odpowiednia).
    Też mam rabaty w Fotach IC itp ale co z tego jak robota dużo kosztuje, no chyba że sam robisz.

    Nie sądzicie że auta z przednim napędem służą tylko i wyłącznie do jeżdżenia? Zero Frajdy. BMW to jedyna marka (za rozsądne pieniądze) która daje najwięcej frajdy z jazdy, jest tylko kierowca-samochód a nie kierowca-od h**ja systemów zabierających frajde-i na końcu jest reakcja samochodu
    Ostatnio edytowane przez dzbanekzwd ; 07-02-10 o 08:51
    Powiedz mi kogo to jest wina, że bezdomnych zabija zima, że grzeją ich tylko wina....
    To jest bagno rzeczywistości, więc człowiek obczaj to... bo ja nie mogę już patrzeć na to znów...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #33
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Młody
    Dołączył
    07-07-07
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    34
    Postów
    486
    SOG
    60
    Otrzymał : 67 SOGi w 39 postach

    Domyślnie

    nie ja jestem kucharzem a nie mechanikiem coś tam ponaprawiam ale wymiana głowicy itp wolę się tego nie podejmować mój brat ma warsztat daję dniówkę mechanikowi kupuję części i składa to o co poproszę jeżeli ma czas przeważnie ma nawet jak jest inna robota. Mi się japońcami jeździ super bo nigdy mnie nie zawiodły zawsze jak do nich wsiadałem i przekręcałem kluczyk w stacyjce to odpalał nie miał żadnych oporów. Czego o niemcach powiedzieć nie mogę. Nie kupuję auta na wyścigi albo dla szpanu tylko aby mało palił i się nie psół. A za dobre BMW to trzeba dużooooo zapłacić a nie będe jeździł jakąś starą padliną 3,5 czy 7 co pali 20l przy odpalaniu. Wolę jakąś 323 albo 626 lub primerkę, civica. Fajne miejskie autko niestety nie mogę sobie narazie pozwolić na swoje autko trzeba lekko podpicować i sprzedać bo przez skzołę nie mogę do roboty chodzić a na karnet dietę i odżywki trzeba brać a na rodziców niestety liczyć nie mogę
    Władcy Północy Lechia Gdańsk
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #34
    Doświadczony Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar kubaCK
    Dołączył
    20-02-09
    Skąd
    Kielce
    Wiek
    33
    Postów
    1,342
    SOG
    240
    Otrzymał : 183 SOGi w 142 postach

    Domyślnie

    co do japoncow na przykladzie moich 3 kolegow moge bardzo pochwalic te auta. civic sprawuje se swietnie, nissan almera jeszcze lepiej. jedynie do czego mozna sie przyczepic to ze podczas naprawy japonca naprawde trzeba sie duzo narozbierac. dziwnie zbudowane fabrycznie. mechanicy nie lubia przy nich grzebac...
    co do niemcow i mojej ukochanej marki BMW. poki co na BMW E39 530 TDI mnie nie stac bo trzeba dac ze 20-25 tys zeby bylo ladne i zadbane. oczywiscie rocznik nie bedzie mlody ale auto swietne.
    piekne auto [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #35
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar dzbanekzwd
    Dołączył
    27-11-08
    Skąd
    Белaсток
    Wiek
    34
    Postów
    1,329
    SOG
    419
    Otrzymał : 234 SOGi w 183 postach

    Domyślnie

    ja jestem fanem E30 i E34... ale zbieram na E36 Coupe 2.5 albo 2.8 na Litwę blisko

    koleszka ma też takie e39 3.0d w manualu to ładnie się dzieje, czarne ładnie się prezentuje na 235/255
    Powiedz mi kogo to jest wina, że bezdomnych zabija zima, że grzeją ich tylko wina....
    To jest bagno rzeczywistości, więc człowiek obczaj to... bo ja nie mogę już patrzeć na to znów...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #36
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Toomekk6
    Dołączył
    12-02-08
    Skąd
    Białystok
    Wiek
    32
    Postów
    204
    SOG
    89
    Otrzymał : 19 SOGi w 19 postach

    Domyślnie

    Hmm... Moim zdaniem to diesel jest lepszy.
    Kiedyś myślałem, że diesel to szajs i tylko dymi. Ale potem jak tatko kupił TDI to sam byłem zdziwiony i to bardzo pozytywnie. Wg mnie TDI zbiera się wręcz pięknie i nie odstępuje benzynie chodź na krok a nawet wyprzedza. Fakt, że w dieslach są większe pojemności ale to nic złego.
    Jakoś miesiąc temu miałem okazję przejechać się po trasie Mercedesem E320 diesel w automacie. Silnik bodajże 3.2 i koni coś lekko ponad 200 ale do prędkości ok 180km/h to tak się szybko zbierał, że szok, wręcz nie było mocnych:) Jednak technologia diesla idzie cały czas do przodu, ropa też do góry ale i tak nie wychodzi zbyt drogo.
    Pozdrawiam, Tomek:)
    Jeśli pomogłem zarzuć SOG'a
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #37
    Amator Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar Biernaczek
    Dołączył
    08-02-09
    Skąd
    Łomża
    Postów
    466
    SOG
    71
    Otrzymał : 115 SOGi w 70 postach

    Domyślnie

    Ja tam mam diesla:VW Golf IV nie narzekam.
    Kolego wyżej - nie tylko ropa idzie do góry ale benzyna a razem z nią poszedł trochę gaz.
    dzbanekzwd BMW E30 fajna sprawa, nie ma to jak napęd na tylną oś.
    Każdy może zostać do nas przyjęty, lecz nie każdy może wśród nas pozostać.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #38
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar koziol93
    Dołączył
    25-11-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    72
    SOG
    15
    Otrzymał : 9 SOGi w 9 postach

    Domyślnie

    chwalicie napęd na tył ALE NIE ZAPOMINAJCIE!, że aby była frajda z tego tylnego napędu to musi być te 2.0 minimum;/ A co do samochodów to tylko japońce:) ojciec całe życie na japońcach i nigdy mu się nie sypały:) a teraz ma alhambrę 2.0 no i już coś tam zaczyna się sypać:)
    Chociaż sam na co dzień latam e36 po FL-u w 1.6 to bez chwili zastanowienia zamienił bym się na jakiegoś japońca typy civic, 626.....
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #39
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych1 rok zarejestrowany10000 punktów doświadczenia
    Avatar Jolly
    Dołączył
    06-03-09
    Postów
    2,899
    SOG
    86
    Otrzymał : 642 SOGi w 355 postach

    Domyślnie

    Ghetto: Dlatego sekwencja LPG dodatkowo wpierdziela benzynę.

    Ogólnie co do benzyniaków vs diesli to po pierwsze TDI tyczy się do volkswagenowskich diesli, według światowej opinii najlepsze, jednak moim skromnym zdaniem diesle hondy biją volksw. na głowę. Co do samych zalet diesla to bez porównania bije na głowę benzyniaki, chyba że mowa o nowych silnikach benzynowych BMW, wtedy jest odwrotnie. Z tych starych to jedynie hondowskie mogą konkurować z dieslami.
    Co do nowych diesli to fakt ekonomiczne i dynamiczne, ale strasznie awaryjne.
    Go hard or go Home!
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #40
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar ziomeczek
    Dołączył
    08-03-08
    Skąd
    Kalwaria Zebrzydowska
    Postów
    187
    SOG
    7
    Otrzymał : 29 SOGi w 10 postach

    Domyślnie

    W domu mamy 3 diesle jednego dostawczaka:).Brat ma polo 130 konne i naprawde wciska w fotel a spalanie po miescie max 7 na trasie nawet poniżej 5.Przez dwa lata nei miał żadnych problemów oprócz sprzegła które zajechał.
    TDI RULEZ
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •