Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Asymetryczne wielkości mięsni.

  1. #1
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar marcinpeny
    Dołączył
    13-09-09
    Wiek
    31
    Postów
    160
    SOG
    25
    Otrzymał : 6 SOGi w 4 postach

    Domyślnie Asymetryczne wielkości mięsni.

    Witam. Mam takie pytanko. Otoż ćwicze 6 miesiecy. Teraz 80kg juz, 17lat, 178cm... Ćwicze nadal na mase i mam zamiar ciągnąc tak do kwietnia a potem do konca czerwca na redukcje/rzeźbe... W tej chwili mam troszeczke tluszczyku na brzuszku ale troszeczke, ale ten tluszczyk lekko dosięga klaty i lewy cycek mam chyba bardziej zatluszczony bo bardziej wystaje np gdy patrze na klate z gory to prawego sutka nie widze (jest nisko) a lewy wystaje troche... Gdy w kwietniu przejde na redukcje wszystko sie wyrowna?

    a drugie pytanie: co robic?- prawa łapa 38cm, lewa 37cm... Jest to dosc widoczne i denerwuje mnie to strasznie... Myslalem ze z czasem sie to wyrówna ale nic z tego... Moze to byc wada genetyczna? Gdyz np prawym bicem moge hmm (nie wiem jak to napisac) tak napinac miesien ze on "skacze" a lewym tak nie moge- dziwnie sie on napina. Wada złego przyczepu miesnia? Slabo rozciągniety? Prosze o konkretnie odpowiedzi
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar marcinpeny
    Dołączył
    13-09-09
    Wiek
    31
    Postów
    160
    SOG
    25
    Otrzymał : 6 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    Mógłby ktoś odpisać? :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Ezachiel
    Dołączył
    27-02-09
    Postów
    1,012
    SOG
    236
    Otrzymał : 121 SOGi w 109 postach

    Domyślnie

    co do redukcji to głosu nie zabieram

    w sprawie (a)symetrii, to kazdy albo znaczna wiekszośc ćwiczących posiada roznice w rozmiarach lewej czy to prawej łapy, cycka...

    ćwicz wiecej hantlami, uspokuj sztange a z czasem(dłuższym) sie wyrowna.

    z resztą 1cm roznicy to raczej niewiele.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar marcinpeny
    Dołączył
    13-09-09
    Wiek
    31
    Postów
    160
    SOG
    25
    Otrzymał : 6 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    1cm to nie wiele? Hmm no jak by nie bylo- jest to widoczne...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    Witam. Mam takie pytanko. Otoż ćwicze 6 miesiecy. Teraz 80kg juz, 17lat, 178cm... Ćwicze nadal na mase i mam zamiar ciągnąc tak do kwietnia a potem do konca czerwca na redukcje/rzeźbe... W tej chwili mam troszeczke tluszczyku na brzuszku ale troszeczke, ale ten tluszczyk lekko dosięga klaty i lewy cycek mam chyba bardziej zatluszczony bo bardziej wystaje np gdy patrze na klate z gory to prawego sutka nie widze (jest nisko) a lewy wystaje troche... Gdy w kwietniu przejde na redukcje wszystko sie wyrowna?

    może być tak że masz poprostu taką genetyke i tego nie zmienisz jak zaczniesz robic redukcje to spalisz tłuszcz i jednoczenie uwidocznisz mieśnie wiec ten jeden"wiszący cycek"pewnie się zrówna albo zatrze sie różnica,

    a drugie pytanie: co robic?- prawa łapa 38cm, lewa 37cm... Jest to dosc widoczne i denerwuje mnie to strasznie... Myslalem ze z czasem sie to wyrówna ale nic z tego... Moze to byc wada genetyczna? Gdyz np prawym bicem moge hmm (nie wiem jak to napisac) tak napinac miesien ze on "skacze" a lewym tak nie moge- dziwnie sie on napina. Wada złego przyczepu miesnia? Slabo rozciągniety? Prosze o konkretnie odpowiedzi

    odstaw całkowicie sztangę i cwicz hantlami wrzuć do planu młotki na modlitewniku i normalne siedząc lub stojąc uwypuklisz w ten sposób biceps,jeśli mówisz że nie możesz dokładnie kontrolować nad jednym bicepsem to musisz popracować nad połaczeniem mózg-mięsień czyli zwyczajnie musisz popracować nad napinaniem mięśni przyda ci się to później przy cwiczeniach bedziesz wyraźniej czuł cwiczony miesień,
    pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. Użytkownik Micek185 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    marcinpeny (08-01-10)

  7. #6
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar marcinpeny
    Dołączył
    13-09-09
    Wiek
    31
    Postów
    160
    SOG
    25
    Otrzymał : 6 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    Micek185 a jak popracować nad tym polączeniem mozg-miesien? Poprostu bawic sie w napinanie miesnia bez obciązenia?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #7
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    dobra rozgrzewka przed treningiem,a w czasie cwiczenia staraj sie maksymalnie napinać mięsnie,zwykła napinka przy lustrze też pomaga chyba każdy kulturysta poświęca minute dwie po treningu na pozy obowiązkowe więc to nie narcyzm
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar marcinpeny
    Dołączył
    13-09-09
    Wiek
    31
    Postów
    160
    SOG
    25
    Otrzymał : 6 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    Jesli chodzi o bicepsy to mam miesnie ktore wpadają szybko w stegnacje np pierwszy trening: 6x10 mlotkowo modlitewnik + 4x10 hantlem o noge- mam zakwasy na nastempny dzien, a gdy zrobie tym samym planem kolejny trening to zakwasow juz nie mam. Od niedawna staram sie na kazdym treningu zmieniac obciązenia i powtorzenia i cwiczenia, trening temu robilem po 14 powtorzen, natomiast dzis po 6 powtorzen hardcorowym obciązeniem, zobaczymy jakie bedą tego efekty. A jesli chodzi o napinanie to postaram sie robic tą lewą reką lepiej te powtorzenia. Dzieki
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #9
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    i tu masz powód swoich problemów
    zrób tak
    -sztanga prosta 3s.12-8powt
    -młotki stojąc 3s.12-10powt
    -uginanie siedzac z supinacja nadgarstków(obrót)3s.12-18powt
    tak mniej wiecej powinien wyglądac plan na micepsy później możesz dodac wyciąg modlitewnik czy co cgcesz.druga kwestia nie możesz robić np lewą ręką mocniej a prawą słabiej po to cwiczysz hantlami żeby zniwelować różnice słabsza ręka ćwicząc tym samym obciążeniem i tak dostanie mocniej w dupe i po pewnym czasie róznica zniknie.
    pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #10
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar marcinpeny
    Dołączył
    13-09-09
    Wiek
    31
    Postów
    160
    SOG
    25
    Otrzymał : 6 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    Musze powiedziec, ze po wczorajszym treningu po 6 powt z duzym ciezarem dzis mam bardzo fajne rwanie na bicach :D mysle ze kolejny trening tez zrobie z takimi ciezarami ale zrobie wiecej seri hantlami. Np 3x6powt- modlitednik-sztanga lamana-uchwyt wąski, 3x6powt hanlem o kolano z supilacją nadgarstka, 3x6powt hantel o noge- uchwyt normalny...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •