Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Z cyklu mity - L-carnityna

  1. #1
    Doświadczony Osiągnięcia:
    5000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar grochos
    Dołączył
    16-01-09
    Skąd
    e-gym
    Wiek
    37
    Postów
    824
    SOG
    224
    Otrzymał : 147 SOGi w 112 postach

    Domyślnie Z cyklu mity - L-carnityna

    witam :) jestem studentem awfis Gdansk i na ostatnich zajeciach zostalem powiedzmy delikatnie: MOCNO zaskoczony:) Tytul zajec - dokladnie jak tytul tematu:) juz tlumacze o co chodzi... dr Rober Olek (mam nadzieje ze moge uzywac nazwika) powolujac sie na badania naukowcow a takze swoje stwierdzil praktycznie jednoznacznie ze zarowno l carnityna ( i wszystkie pochodne typu Bio-L) a takze dextroza, nie moga dzialac i nie dzialaja. Chodzi o to ze wszystkie substancje typu L-car nie maja w jakis sposb dostac sie bezposrednio do komorek miesniowych a nastepnie do mitochondriow gdzie tluszcz jest "palony" (zamieniany na energie) i kraza one w ukladzie krwionosnym, gdzie nastepnie sa wydalane przez nerki. L- carnityna dziala jedynie jako placebo a procent osob chudnacych i cwiczacych bez l - carnityna, jak i z l -carnityna jest prawie identyczny. Dextroza powoduje minimalna zmiane jednak rowniez wyniki nie sa zbyt "atrakcyjne". Prawda jest natomiast iż substancje dodatkowe jak cofeina czy zielona herbata dzialaja (chociazby pobudzaja lub przyspieszaja metabolizm). Oczywiscie pierwszym pytaniem moim bylo: "To dlaczego to sprzedaja?". Odp: "Gdyz to co pisza na opakowaniach jest prawda. L-car jest odpowiedzialna za transport komorek tluszczowych do mitochondriow. Jednak producent nie twierdzi ze L-car znajdzie sie w miesniach! opisuje tylko to co moze sie wydarzyc, a nie to co sie wydzarzy..." Do tej pory nie wiem co o tym myslec, moze czas zaczac oszczedzac na odzywkach a pieniadze zaczac przeznaczac na karnety ;)... niby madry koles ale jednak... a co wy na to?
    pij piwo, jedz chipsy nie rob nic, a nawet nie zorientujesz sie kiedy bedziesz juz tak daleko ze mnie nie dogonisz...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    no nie powiem... ciekawe spostrzeżenie:) chętnie poczytam opinie kolegów.
    ale jak na moje oko to profesorek ma rację;) producenci lubią brać konsumentów pod włos.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Symu
    Dołączył
    08-09-07
    Postów
    5,170
    SOG
    92
    Otrzymał : 670 SOGi w 544 postach

    Domyślnie

    Rozumiem że sugerował że dextroza mogłaby być transporterem l-carnityny. Czy dextroza jako osobny suplement??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Doświadczony Osiągnięcia:
    5000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar grochos
    Dołączył
    16-01-09
    Skąd
    e-gym
    Wiek
    37
    Postów
    824
    SOG
    224
    Otrzymał : 147 SOGi w 112 postach

    Domyślnie

    dokladnie - dextroza jako transporter. ale mimo to i tak brak lepszych wynikow
    pij piwo, jedz chipsy nie rob nic, a nawet nie zorientujesz sie kiedy bedziesz juz tak daleko ze mnie nie dogonisz...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    a mógłbyś wrzucić te badania ? w jakich dawkach była podawana l-karnityna, na jaką grupę, jaka była dieta, jaki rodzaj wysiłku fizycznego, ile czasu trwało badanie

    l-karnityne działa w dawce 3-4 g dopiero

    działanie dextrozy to żadne odkrycie bo jak ma działać cukier
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Doświadczony Osiągnięcia:
    5000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar grochos
    Dołączył
    16-01-09
    Skąd
    e-gym
    Wiek
    37
    Postów
    824
    SOG
    224
    Otrzymał : 147 SOGi w 112 postach

    Domyślnie

    wiesz co - nie moglbym wrzucic tych badan bo ich poprostu nie mam:) zaraz zabiore sie za ich szukanie, moze gdzies na mailu grupowym beda. w kazdym badz razie, jesli chodzi o to czy jest to sciema czy nie - to odpowiadam z czystym sumieniem ze to prawda :) nie mam absolutnie zadnych podstaw zeby klamac, chodzi mi tylko o dobro chlopakow bo sam wiem ile to kosztuje pieniedzy i szkoda wywalac hajs na cos co nie dziala;) a tak poza tematem, to nie pytasz dlatego ze prowadzisz wlasnsy sklep ;) ?
    pij piwo, jedz chipsy nie rob nic, a nawet nie zorientujesz sie kiedy bedziesz juz tak daleko ze mnie nie dogonisz...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Symu
    Dołączył
    08-09-07
    Postów
    5,170
    SOG
    92
    Otrzymał : 670 SOGi w 544 postach

    Domyślnie

    z jedenj strony facet ma racje, bo rzeczwywiscie wg badań l-carnityna nie powinna działać ale tu spotyka się praktyka z teorią. No i dużo osób jest bardzo zadowolonych z działania l carnityny ( w tym ja). Podana jakies 1,5h przed treningiem naprawde poprawia wydolnosc )trening raczej wytrzymałośćiowy tyle że dawki raczej w okolicach 3g.

    Inna forma jak ALC ma jeszcze więcej zwolenników (sam jej używam) i naprawdę działa, nie wiem czy pominął tą formę ale ma ona zdolność pokonywania nawet bariery krew-mózg. Co można dobrze odczuć przy dawkach 1,5-3g poprawia mocno samopoczucie jak i wydolność.

    Ogólnie w jakimś stopniu teoretycznie facet ma racje, w praktyce jednak ten suplement potrafi coś zdziałać. Pytanie też jak były przeprowadzane badania bo moim zdaniem l carnityna ma sens tylko przy dosc dlugim wysilku aerobowym.

    SLim na medline znajdziesz tego w ch... i jescze troche
    Ostatnio edytowane przez Symu ; 16-12-09 o 18:51
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    a tak poza tematem, to nie pytasz dlatego ze prowadzisz wlasnsy sklep ;) ?
    nie po prostu mnie to zainteresowało, może nie jest to rewolucyjny suplement ale jest dobry dla serca i to działanie co pisał Symu

    też poszukam badań może gdzieś są
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Symu
    Dołączył
    08-09-07
    Postów
    5,170
    SOG
    92
    Otrzymał : 670 SOGi w 544 postach

    Domyślnie

    a i prowadzenie sklepu nie ma nic do rzeczy (wiem bo sam prowadze/prowadziłem xD). sprzedaz l-carnityny jest marginalna ale ma ona swoja stala klientele.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Doświadczony Osiągnięcia:
    5000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar grochos
    Dołączył
    16-01-09
    Skąd
    e-gym
    Wiek
    37
    Postów
    824
    SOG
    224
    Otrzymał : 147 SOGi w 112 postach

    Domyślnie

    ja osobiscie bralem l-carnityne treca + chrom... i szczeze mowiac o jednym jestem przekonany - zlikwidowala mi poczucie glodu:) druga sprawa to to ze chudlem, ale tak naprawde nigdy nie probowalem schudnac bez l- carni:) wiec nie wiem jakie mogl by byc efekty:) mowie wam ze tak jak na tych cwiczeniach sluchalem i bylem skupiony na tym co profesorek gada to poraz pierwszy :)
    pij piwo, jedz chipsy nie rob nic, a nawet nie zorientujesz sie kiedy bedziesz juz tak daleko ze mnie nie dogonisz...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •