Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Dieta wspomagająca dla WEGETARIANINA

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar kaffee
    Dołączył
    14-12-09
    Postów
    9
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Dieta wspomagająca dla WEGETARIANINA

    Witam, to mój pierwszy post na forum, ale to nie znaczy, że nie szukałem ;)
    Więc chodzi o to, że zaniedbałem swoje ciało pod względem odżywiania i kondycji i teraz mi się "odpłaca" niedomaganiem i ciągłym zmęczeniem...

    Obecnie jestem na etapie rozpoczynania przywracania kondycji i wytrzymałości, staram się ćwiczyć jogę 2xdziennie (ale nie siedzenie tyłku na podłodze, znacznie bardziej wymagającą) ale czuję, że ciągle brakuje mi siły, nie jestem w stanie nawet przez 5 dni w tygodniu regularnie ćwiczyć, jeden, dwa dni a później przemęczenie...

    Więc piszę do Was z prośbą o pomoc w dobraniu odpowiednich produktów, dobrze zbilansowanych, które pomogę mojemu ciału odzyskać wytrzymałość.
    Tak bardziej szczegółowo, to docelowo wolałbym się obejść bez produktów pochodzenia zwierzęcego, ale mleko i nabiał kilka razy w tygodniu mogę zjeść.
    Polegam na waszym doświadczeniu, i udzieleniu mi bardziej ogólnych wskazówek co z czym, kiedy i w jakich ilościach jeść, bo mi się sesja rozpoczęła i nie mam głowy, żeby tak od początku do końca zagłębiać się w dziedziny dietetyki i fizjologi w celu ułożenia sobie diety.

    Z góry dziękuję za rady!
    Mateusz

    P.S.
    I proszę, nie próbujcie mnie przekonać do mięsa ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar strongwolf
    Dołączył
    09-12-09
    Postów
    41
    SOG
    13
    Otrzymał : 15 SOGi w 15 postach

    Domyślnie

    Wszytskie napoje energetyczne typu redbull, ewentualnie możesz witamine b12 - na wytrzymałość

    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik strongwolf otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    maxi (22-01-10)

  4. #3
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdrive25000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar mtm
    Dołączył
    10-04-09
    Skąd
    Świnoujście
    Wiek
    31
    Postów
    5,377
    SOG
    399
    Otrzymał : 1,203 SOGi w 711 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał strongwolf Zobacz post
    Wszytskie napoje energetyczne typu redbull, ewentualnie możesz witamine b12 - na wytrzymałość

    nie pij tego , nie zdrowe , chemia .
    metroflex
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    jajka jadasz ?

    powinieneś kombinować w łączeniu produktów bogatych w białko roślinne tak zeby było pełnowartościowe

    np. zboża + rośliny strączkowe, kukurydza + mleko/jajka, rośliny strączkowe + sezam/ziarna słonecznika/zboże

    wartość chleba możesz podnieść mlekiem lub serem

    ps. lekcja u KowalX z białek roślinnych ;)

    jeśli chodzi o węglowodany to staraj się spożywać o niskim indeksie glikemicznym czyli długo wchłanialne, staraj się ograniczyć produkty o wysokim IG (są tabele w których pisze co ma jaki indeks)

    jeśli chodzi o tłuszcze to spożywaj zdrowe np. Oliwa z oliwek, Orzechy, słonecznik, Siemie Lniane, Omega 3, olej lniany itp

    na Twoim miejscu skupiłbym się na treningu na wydolność serca - wyjdzie Ci to na plus

    polecam aeroby czyli rowerek, bieganie,pływanie, boks, skakanka itp

    zacznij stopniowo np. 1,5 h spaceru szybszym krokiem, co drugi dzień, następnym etapem dobry będzie rowerek/bieganie - nie będziesz obciążał stawów - zacznij tak z 3 razy w tygodniu po 20 minut i stopniowo wydłużaj czas trwania, ale nie przekraczaj 1 h trwania, nastepnym etapem będzie dodanie większej ilości aerobów w tygodniu oraz wprowadzenie innych form aerobów żeby mięsnie się nie nudziły.

    Polecam zakupić Ci podstawy - witaminy i minerały, Omega 3, czosnek w kapsółkach, magnez, dobra na poprawe wydolności jest l-karnityna i zdrowa dla serca ;)

    napojów energetycznych raczej unikaj - lepiej juz wypic kawe albo zażyć kofeine w kapsółkach

    ps. nie zapomnij o warzywach ;)
    Ostatnio edytowane przez slim shady ; 14-12-09 o 21:31
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar kaffee
    Dołączył
    14-12-09
    Postów
    9
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    @strongwolf:
    mi chodzi o odbudowę, nie bycie ciągle nakręconym i w rezultacie wypalenie się...

    @slim_shady:
    Dzięki wielkie za wskazówki, ale posta KowalX'a nie mogę znaleźć, a naprawdę byłby mi pomocny (szukałem po haśle "białka roślinne" i "białka" w postach KowalX'a).

    Napisałeś: "wartość mleka możesz podnieść mlekiem lub serem" chyba nie o to chodzi? ;)

    Tak się składa, że akurat niedawno kupiłem dokładnie Wita-miner i Neo-Mag forte, czyli trafny wybór :)
    Piję też codziennie taką mieszaninę: 0,5g lecytyny + 15-20ml mieszanki olejowej (50% oleju rzepakowego, 25%lnianego, 25% słonecznikowego).

    Przydałyby mi się jeszcze jednak wskazówki jak rozplanować posiłki, jeśli tak planowo mój dzień wygląda mniej więcej tak:
    8:00 pobudka, toaleta, ćwiczenia jogi
    9:00 śniadanie
    13:00 obiad (największy posiłek)
    16:00 jakaś przekąska
    19:30 ćwiczenia (tu mógłbym robić te aerobowe)
    20:00 kolacja
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar kaffee
    Dołączył
    14-12-09
    Postów
    9
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Aha, i jeszcze najważniejsza kwestia dla mnie: co zrobić żeby przytyć?
    Bo przy takim typie treningów i z małym udziałem tłuszczów zwierzęcych to ciało tłuszczu raczej magazynować nie będzie chyba, nie?...

    A jajka to zjem może raz na dwa tygodnie, tylko gdy są ekologiczne, albo nie mam już nic innego do wyboru... Takie uroki oczyszczania ciała, zaczyna się czuć co "śmierdzi" przemysłową hodowlą, dobrze, że mozzarella i twaróg jeszcze mi smakują, heh...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #7
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    chodziło o podniesienie wartości chleba, już mi się w głowie miesza, a tego posta nie znajdziesz bo to na pw się pytałem ale napisałem Ci wszystko co powinieneś wiedzieć

    jedz w takim razie dużo ryb, i warto by było jakbyś jednak jadł jajka, sa inne metody na oczyszczenie organizmu niż pozbycie się mięsa

    masz tutaj o diecie na masę
    http://www.e-gym.pl/showthread.php?t=391

    zamiast białka zwierzęcego ładuj, ryby jeśli jesz, jajka, i to co Ci wypisałem o łączeniu roślin, wspieraj się twarogami, serkiem wiejskim

    może odżywka białkowa będzie dobrym rozwiązaniem ?
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar kaffee
    Dołączył
    14-12-09
    Postów
    9
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Dzięki za linki Slim. Wywnioskowałem z nich, że optymalny dla mnie będzie taki rozkład posiłków:
    śniadanie - kanapki z nabiałem (serami)
    obiad - tofu/strączkowe + dodatki, które wypisałeś + warzywa
    przekąska - pieczywo/owoce/baton
    kolacja - owsianka z bakaliami, serem

    Pytam o ten rozkład, bo z tego co wyczytałem to ważne jest, żeby w odpowiednim momencie dostarczać materiał do budowy, więc czy tak jak ja to wymyśliłem będzie dobrze? Czy też przy moim założeniu regeneracji kondycji, nie przyrostu masy, nie ma to aż takiego znaczenia?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #9
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar kaffee
    Dołączył
    14-12-09
    Postów
    9
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Ryb nie tknę tak jak każdego innego mięsa, a z jajami jak wcześniej napisałem - nie jestem w stanie jeść częściej niż 2 razy w tyg, nawet w formie pysznej jajecznicy ;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #10
    Doświadczony Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany5000 punktów doświadczenia
    Avatar adonis18
    Dołączył
    06-11-08
    Skąd
    raczej duże
    Wiek
    34
    Postów
    1,123
    SOG
    549
    Otrzymał : 270 SOGi w 162 postach

    Domyślnie

    sory, ale czuje obywatelski obowiązek udzielenia się w tym temacie

    jedz mięso, a chociaż ryby, a jeśli nie ryby, to chociaż jaja... rośliny mają zbyt ubogi profil aminokwasowy białka, żeby być pełnowartościowe. np. z soji, to można papier toaletowy co najwyżej robić ;)

    w ogóle badaj krew, pewnie masz początki anemii... pomyśl o swojej dziewczynie (w kontekście sflaczałej od niedożywienia i niskiego poziomu testosteronu fujarki)

    bez wzgl. na to co robisz życzę ci zdrowia. a gdy się już wyleczysz sie po choróbskach, które niewątpliwie cię czekają i zmądrzejesz zgloś się do mnie - ułożę ci porządną dietę, która btw będzie bogata w warzywa i owoce ;)

    elo

    edit: szpinak i kiszonki!
    Ostatnio edytowane przez adonis18 ; 15-12-09 o 14:48
    mess with the best die like the rest...
    hans1237:"jako modowi nie wypada mi sie bawić w te śmieszne pyskówki ale radze ci nie obrazać ludzi, jeszcze raz i nagrodze cie odpowiednio,i to jest moje ostatnie słowo w twoim temacie" - RISPEKT!!!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •