Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 164

Temat: Sens życia?

  1. #1
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar YoDa
    Dołączył
    20-02-09
    Wiek
    31
    Postów
    341
    SOG
    101
    Otrzymał : 74 SOGi w 41 postach

    Domyślnie Sens życia?

    Widziałem tutaj kilka osób które lubią sobie pofilozofować itp.

    Pytanie do Was:
    Jak odnaleźć sens w życiu? Jak odnaleźć siebie w sobie? Czego się trzymać?
    Co polecacie? Książki, filozofia, (religie? ale jak już to i tak będę dalej katolem), filmy, a co do muzyki to lepiej nie chyba że coś jest na prawdę wartościowe.

    To jest taki problem z którym boryka się chyba każdy człowiek. Ja krótko żyje, a już się tym zdążyłem zmęczyć...

    Zapraszam do dyskusji może się od Was dowiem czegoś ciekawego.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger Second ClassWeteran
    Avatar Sosna91
    Dołączył
    09-10-08
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    33
    Postów
    4,190
    SOG
    873
    Otrzymał : 906 SOGi w 560 postach

    Domyślnie

    tak jak w piosence Dźemu "w życiu piękne są tylko chwile" i to prawda i żyję się tylko dla nich, raczej osób które prowadzą cały czas hedonistyczny tryb życia jest mało, albo po prsotu wydaje im się że prowadzą ale na dobre im to nie wyjdzie, bo nie mówie o tym że ktoś lubi chlać wódkę i robi to co dzień ;]

    jeśli mam być szczery to tak na prawdę jakoś wielkego entuzjazmu nie mam wstająć rano, zwykle gdy dzwoni budzik jest tekst "ja pierdole"

    w tym okresie jest najgorzej człowiek wstaje rano zaspany, jeszcze ciemno, w szkole chcesz pospać to Ci ktoś gada przez 45min przed uchem. przychodzę i już ciemno. i tak z dnia na dzień. Tym bardziej że możńa się uczyc i nie mieć nic, tez myślę co robić w przyszłosći i na razie trzymam się tego że chce wyjechać do ameryki, jak bedzie problem z wizą to Australia, a w Australii teraz jest dość dobrze bo pare osób ode mnei już wyjechało.

    nawiążę do wakacji, niby człowiek wtedy powininen cieszyc miche od ucha do ucha, osobiście wakacji nie odczułem, praca i wstawanie po 5tej to 16stej, przychodziłem zmęczony i kładłem się spac i tak lecialo. jedynie weekend były balangi ale znów cała niedziela lipa bo kac. wiem że pisze bardzo chaotycznie teraz i odbiegam lekko od tematu.
    "Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik Sosna91 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    YoDa (09-12-09)

  4. #3
    Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar know1126
    Dołączył
    08-03-09
    Skąd
    Stalowa Wola
    Postów
    611
    SOG
    140
    Otrzymał : 85 SOGi w 75 postach

    Domyślnie

    ale temat:) kasa kasa kasa-sens zycia:)) nie no,zart. wszystko zalezy od wieku,jak czlowiek mlody to kieruje sie wartoscami o ile ma jakies wpojone i innymi takimi zasadami. ma marzenia, do nich dazy przeciez sie, to one nadaja sens zyciu. robimy przeciez wszystko by je spalnic.. no ale jak zycie daje kopa to potem sie weryfikuje wszystko i albo sie zmienia system albo dalej tkwi przy swoim. cele, trzeba miec cele ,jakies choc najmniejsze, to one nadaja sens zycia....
    Musze ćwiczyć... w końcu będę silny...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    Na początek polecam i film i książkę "Sekret" :) niezle pozytywnie miesza w głowie:P
    Sens życia... no cóż, to jest szerokie pojęcie, każdy inaczej to pewnie będzie interpretował:) oby żadnych kłótni z tego powodu nie było.
    Aby życie miało jakikolwiek sens, trzeba wytyczyć sobie cele i marzenia:)
    dla mnie to one są tym sensem, tym uwiecznieniem życia:)
    jeżeli czegoś pragniesz, myślisz optymistycznie, to nie ma przeszkód abyś to dostał:)

    Bez sensu dla mnie są ludzie, którzy wiecznie narzekają, co to im się nie przytrafiło,
    jakiego to oni mają pecha, że tyle by chcieli ale nic nie mają i inni ludzie gówno wiedzą.
    A prawda jest taka, że takie osoby się zagubiły, nie znają sposobu aby coś osiągnąć
    i mieć swój sens w życiu:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. Użytkownik 1Matt otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    D3 (09-12-09)

  7. #5
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar YoDa
    Dołączył
    20-02-09
    Wiek
    31
    Postów
    341
    SOG
    101
    Otrzymał : 74 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Gorzej jak są cele i wartości i to takie w które szczerze wierzysz, ale świadomość, że ŚWIAT/ŻYCIE nie jest łatwym przeciwnikiem przytłacza. Wtedy tracisz całą energię i wiarę w siebie... zaczynasz myśleć... że jest do dupy i nie masz już siły, czasem lepiej nie myśleć, a działać. Ale jak zacząć?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #6
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    Trzeba zacząć od tego, że MOŻESZ:) a czemu taka świadomość?
    a znasz takie stwierdzenie, że jak droga staje się kręta tzn. że jedziesz dalej i nie stoisz w miejscu?
    jeżeli droga jest prosta i łatwa, to oznacza, że stoisz w miejscu:)
    postaraj się myśleć pozytywnie, nie jaki świat/życie jest trudne,
    ale jakie może stać się łatwe jeżeli dopniesz swego:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. Użytkownik 1Matt otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    YoDa (09-12-09)

  10. #7
    Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar know1126
    Dołączył
    08-03-09
    Skąd
    Stalowa Wola
    Postów
    611
    SOG
    140
    Otrzymał : 85 SOGi w 75 postach

    Domyślnie

    milosc... ona nadaje sens zyciu... chce zyc dla ukochanej mi osoby... inaczej to lipa...
    edit-no ale oczywiscie nie mozna sie ograniczac tylko do tego wiec jest jeszcze np silownia:)
    Musze ćwiczyć... w końcu będę silny...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #8
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1Matt Zobacz post
    Bez sensu dla mnie są ludzie, którzy wiecznie narzekają, co to im się nie przytrafiło,
    jakiego to oni mają pecha, że tyle by chcieli ale nic nie mają i inni ludzie gówno wiedzą.
    A prawda jest taka, że takie osoby się zagubiły, nie znają sposobu aby coś osiągnąć
    i mieć swój sens w życiu:)

    Zgodzę się z większością oprócz bez sensu są dla mnie ludzie. Nie, że się użalam nad swoim losem, ale mi np. lekko w życiu nie było. Że tak powiem, rodzice się rozwiedli kiedy jeszcze byłem bajtlem i to dosyć mocno ukształtowało mój światopogląd a przede wszystkim system wartości... bo rozwód nie odbył się za porozumieniem stron. Jak już coś się zaczęło układać, to zaraz się okazało, że członek rodziny bardzo mi bliski jest ciężko chory... walka trwała parę lat z chorobą na szczęście jest wstępnie wygrana... Jak tylko skończyły się zabiegi i pozostały kontrole lekarskie mój Ojciec stracił pracę i był 1,5 roku bezrobotny... musiałem mu pomagać rezygnując z wielu przyjemności.


    Powiem szczerze, że może dla niektórych to jest mało i że jęczę nad swoim psim losem, ale jak się patrzy równocześnie na rówieśników, którzy nie mają takich zmartwień, a mamusia i tatuś sypią groszem, aby dziecko zalewało mordę co tydzień człowiek potrafi się po prostu wkur***ć... na życie

    Ja sam planuje za parę lat wyjechać z tego kraju, bo jak na razie dla mnie nie ma większych perspektyw dla tak młodego człowieka jak ja. Podobnie jak sosna rozważam parę opcji, ale na razie muszę zagryźć zęby 2-3lata a potem zobaczę czy wyjadę na parę lat czy też na zawsze...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. Użytkownik D3 otrzymał za ten post 4 SOGi(-ów) od użytkowników:

    1Matt (09-12-09), Marurka (10-12-09), pure (10-04-11), YoDa (09-12-09)

  13. #9
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar YoDa
    Dołączył
    20-02-09
    Wiek
    31
    Postów
    341
    SOG
    101
    Otrzymał : 74 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Ale ja wiem, że kiedy dopnę swego to będzie znów trudniej, albo znów zostanę bez sensu w życiu, trochę pokręcony tok rozumowania...
    ...przynajmniej widać w jakim jestem stanie.

    Z tym wstawaniem rano też tak mam, ostatnio z nerwów złamałem taką listwę co jest pod materacem w łóżku.

    Cytat Napisał know1126 Zobacz post
    milosc... ona nadaje sens zyciu... chce zyc dla ukochanej mi osoby... inaczej to lipa...
    edit-no ale oczywiscie nie mozna sie ograniczac tylko do tego wiec jest jeszcze np silownia:)
    Też o tym myślałem że może KTOŚ mnie zmotywuje, ale jakoś nie trafiłem na właściwą osobę.
    Wiem że to żarcik, ale strach myśleć co się stanie z człowiekiem który ogranicza sie tylko do siłowni...
    Ostatnio edytowane przez YoDa ; 09-12-09 o 22:54
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  14. #10
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar janusz123
    Dołączył
    02-10-08
    Postów
    310
    SOG
    218
    Otrzymał : 42 SOGi w 29 postach

    Domyślnie

    mnie jedna rzecz przytłacza. Mianowicie zadaje sobie pytanie po co cwiczyc jak i tak umre
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •